| Daysukki a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea mi-a furat iubitul acum un an. sau ma rog baiatul dupa care eram moarta si am plans o multime. am aflat ca si el ma simpatiza. dar dupa ce am aflat ca nu voi putea fi cu el cea mai buna prietena a mea s-a combinat cu el. eu am fost distrusa dar nu i-am zis niciodata nimic. doar o nesimtita putea sa nu se prinda. dar na, eu nu i-am zis nimic, mi-am refugiat sentimetele. dupa putin timp s-au despartit. ea la parasit. dar dupa tot ieseau prin mall (asta e ciudata) si cica nu mai erau impreuna. acum are alt iubit si pe mine tot la cur ma pune. am facut o criza de nervi si i-am reprosat cate ceva dar cu grija ca sa nu-i spun de Richard (baiatul de care eram foarte atasata)si a 2 zi m-am dus la ea again si i-am zis ca-mi pare rau(ce idioata am fost) si am gasit-o stand in pat, vorbind la telefon cu nou ei iubit. deci pe el il putea suna oricand dar la mine nu a putut sa vina sa vada ce dracu' m-a apucat. m-am simtit ca dracu', tocmai de la ea am venit acum 30 de min. si acum am inceput sa scriu pe TPU. mai merita prietenia mea dupa tot ce mi-a facut? si am uitat sa mentionez ca eu am jucat putin teatru ca sa nu se prinda ca sufar. dar hai, numai un prost nu si-ar da seama ca inca sufar dupa el. acum nu mai am curaj sa merg sa-l vad(pe el ) pentru ca nu o sa ma mai recunoasca, de mai multe ori cand ea zicea sa mergem in skatepark eu ii ziceam ca nu pot pentru ca imi era frica ca o sa dau de el pe acolo si n-am chef sa fac astia misto de minecrying ma simt ca dracu', mi-e rau de nu mai pot, ce sa fac,? si cum s-o fac? ce sa-i zic, sa-i zic adevarul verde-n fata? pentru ca nu-s sigura dar stiu ca ma voi apuca de plas rau de tot.
si cel mai importat e ca eu am trecut peste toate iar ea mi-a zis ca ma iubeste, dar nu pare asa, daca m-ar iubi ar veni sa vada de ce am fugit de la ea de acasa si de ce sunt atat de suparata, eu am iertat-o pentru tot ce mi-a facut, dar acum nu stiu daca mai merita. voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Anndrey1234 a răspuns:

Un prieten adevarat este cel care te ajuta la nevoie,care isi da seama de ce`a mai mica frustrare a ta, care sufera atunci cand suferi si tu, care te pune pe tine pe primul loc si apoi pe el.Ma cunosc cu cel mai bun prieten al meu de 13 ani! A fost alaturi de mine mereu.Cand mi-am spart capul(rau de tot) a plans pentru ca ma durea...Intodeauna ne-am ajutat.Nu cred ca tb sa te mai plictisesc cu chestile astea.Eu personal cred ca nu mai ai ce vorbi cu acea fata, nu merita sa ii dai atentie orice ce ar fi la cat ai suferit.Cat despre baiat... daca te placea cu adevarat nu va rade, din potriva! te va ajuta sa te simti mai bine.Chiar daca nu te place nu va face asta, tu doar mergi cu capul in sus si nu da importanta celor din jur daca e sa se intample ceva.Prietenei tale nu trebuie sa ii raspunzi daca te intreaba dc nu mai vb cu ea, pur si simplu ignoro! Nu te certa niciodata cu un prost! Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!

1 răspuns:
| Deșert a răspuns:

Eu zic a nu mai pui atat de mult suflet. Daca vezi ca ea e nesimtita, nu inteleg de ce sa suferi din cauza asta. Prietenele adevarate nu exista.
Si daca inca iti place de acel baiat, nu inteleg de ce sa nu mai discuti cu el, sa va impacati. Zau asa, lasa orgoliul deoprate si asculta-ti inima. Dar daca vezi ca nu mai vrea lasa-l naiba si mergi mai departe happy