| nely19 a întrebat:

Cea mai frumoasa declaratie de dragoste pentru el:X:X:X

fara site`uri sau alte sugestii

plzz

fundita

Răspuns Câştigător
| Livia94 a răspuns:

1. Sunt o picatura de ploaie strivita intre pleoapele tale grele de visuri.Sunt un gand hoinar, ratacit in parul tau, roua diminetii tarzii incediate de soare, secunda boaba de nisip cazuta in clepsidra fara de sfarsit.Sunt firul de iarba peste care treci acum grabit, sunt frunza pe care o tii ingandurat intre degete.Sunt raza de soare care iti mangaie privirea, sunt ultima silaba pe care as dori sa o rostesti inainte de a visa si primul tau gand…Iubitul meu, ochii tai deschid spre mine universuri, zambetul tau ma imbata de o betie cereasca.Atingerea ta e pentru mine curcubeul, sarutul tau…sfarsitul unei lumi si nasterea alteia. Iubitul meu esti vis si … durere. Daca viata mea ar fi o clipa petrecuta alaturi de tine, nu mi-as dori alta. O clipa sa ma privesti, sa imi zambesti, sa ma atingi, sa ma saruti. Te mai astept o viata…Si ce altceva as mai putea sa iti ofer decat doi ochi caprui, frumosi si un zambet cald, care sa iti calauzeasca pasii zi de zi!

10 răspunsuri:
| FataTPUpunctRo a răspuns:

Cea mai frumoase declaratie pentru ellove struck e din suflet love struck de la pers. iubitalove struckbig grin

Dar stai putin sa ma concentezlaughing

Am gasit #:-slaughing

" Mi-am pus mereu intrebarea : daca n-ai fi venit tu in viata mea? Ce s-ar fi intamplat? Inainte sa vi tu in viata mea nu avea culoare, era lipsita de iubire... Te iubesc nespus de mult love struck Tu esti iubirea mea dintai day dreaming Nu am mai iubit nici un baiat la fel cum te iubesc el pe tinelove struck "

Sper sa iti placakiss a... da laughing nu l-am luat depe nici un sitebig grin eu l-am facut pe momentlaughing E cam siroposlaughing

Dar sper sa iti placabig grin

Dar ti-am spus... cea mai frumoasa declaratie vine din suflet de la tine kissbig grin

Sper ca ti-am fost de ajutorlove struck

| FataTPUpunctRo a răspuns:

"eu " pardonlaughing

| Spufff :x a răspuns:

Se pare ca Dumnezeu a vrut ca noi 2 sa fim impreuna. Dintre toti baietii care care "jucau" in jurul meu tu ai fost cel ce avea "acel ceva " ce imi facea sangele sa mi se zbata in tot corpul! Inima parca imi iesea din piept doar cand iti vedeam privirea dulce! Nu. ti spun aceste cuvinte sa te impresionez. ti le spun din inima si un sincer TE IUBESC! love struck sper sa-ti placa blushing [ by me ] love struck

| mahoney a răspuns:

Baietii nu dau prea mare atentie declaratiilor siropoase.

Ai putea sa-i spui:
Cand e suparat, ca ii esti aproape.
Cand il nemultumeste ceva la el, ca il iubesti pentru ca e special.
Cand are nevoie de ajutor, ca se poate baza oricand pe tine.

Baietilor le plac fetele care le sustin visele si ii incurajeaza.
Totodata aprecieaza fetele sincere, dar in acelasi timp misterioase.

Sper ca te-am lamurit :* daca nu imi poti da un mesaj privat!

| daniela2013 a răspuns:

Esti ameu sunt a ta! Vom fi impreuna mereu pentru totdeauna si nimeni de pe lumea asta nu va putea schimba nimic intre noi...esti soarele esti luna esti aerul si fericirea mea! esti luna esti frumos, esti bun esti sufletul si viata mea.iti iubesc ochii, iti iubesc buzele iti iubesc zimbetul iti iubesc vocea te iubesc exact asa cum esti! Te iubesc cind rizi,.te iubesc cind esti vesel.te iubesc cind ma iubesti,.te iubesc cind vei fi linga mine te iubesc cind esti departe te iubesc oricind si oriunde ai fi tu.Noi ne vom decide viitoru, noi ne vom decide soarta si impreuna ne vom face VIATA NOASTRA.Esti special pentru mine esti asa cum mi-am dorit sa fii! Cu tine totul este frumos! cu tine si natura are un farmec aparte...te iubesc foarte mult iubirea mea!

| 1258736464 a răspuns (pentru mahoney):

Chiar ai dreptate..prietenul meu nu e prea romantic.dar de fiecare data cand are probleme ii sunt alaturi..si asta il multumeste:X

| Byby_Eu_1998 a răspuns:

"Tu ai fost si vei fi iubirea mea. Din clipa-n care te-am vazut mi-am spus ca tu esti cea pe care o asteptam de mult timp. Am facut tot posibilul sa ajung la inima ta dar. se pare ca tu nu m-ai lasat cel putin la inceput. Atunci in mintea mea totul era confuz "Oare chiar iubeam?", dar oare ce inseamna sa iubesti? Era oare acel sentiment care te facea sa te simti parca tu conduci intreaga lume, cred ca asta e pentru ca pentru prima data in viata ma simt in al noualea cer dragostea mea, Te Iubesc, Te Iubesc nu ma refuza. Din clipa-n care te-am vazut atat de mult mi-ai placut, ochii tai m-au chemat. Te iubesc, esti viata mea!" :*

| Byby_Eu_1998 a răspuns:

"Esti parfumul suav al crinilor albi
Ce infloresc in sufletul meu patimas
Esti picatura de roua ce se oglindeste
Pe petala unui trandafir
Esti o raza de soare
Care ma cuprinde in bratele-i calde
Esti mireasma vantului de primavara
Ce-mi mangaie parul
Esti lacrima care aluneca pe obraz
Si se sparge in palma mea
Esti visul meu
Care ma tine treaza
Esti luna care ma priveste-n noapte
Esti o iluzie, durere, soapte
Traiesti ca sa iubesti
Asa esti tu
Si te iubesc asa cum esti."

| Ancuta_Flocea_1984 a răspuns:

As merge pe un drum de tara unde este multa lume sa vada ce mult ne iubim