| anonim_4396 a întrebat:

Ceau TPU. Povestea mea începe asa. Sunt impreuna cu un băiat de vârsta mea (20 de ani) și ne-am cunoscut pe internet laughing. El era in Anglia cat timp am vorbit noi pe net (4 luni) și a venit in Romania la începutul lunii asteia. Ok, intre noi totul e frumos. Toate alea 4 luni cat am vorbit pe net nu mi-a zis niciodată nimic cu tenta sexuală, când ne vedem mereu se comporta frumos, are maniere și ii place sa iesim in locuri cat mai publice, sa vizitam, ma ia in brațe, ma tine de mâna etc (ceva la care nu ma așteptam). El a fost primul băiat cu care am avut atâtea experiențe, cu restul iubiților mei am stat doar ...in mașina și cam atat... cu ei mereu eram rece, dar cu el nu pot fi, ii spun mereu "iubi", îl iau in brațe, îl sărut, ceva care este destul de neobișnuit pentru mine. (încă imi amintesc cand foștii mei îmi spuneau ca sunt prea "de piatra"). Bun, la a doua întâlnire a noastră mi-a zis ca vrea sa facem dragoste. Eu am ramas mască fiindcă mi s-a părut prea repede și mai ales ca sunt și virgina. (A devenit un complex pentru mine). A zis ca o luam usor, dar mereu când stam in mașina și ne așezăm pe bancheta din spate lucrurile se "încălzesc" și el începuse sa ma intrebe mereu când ieseam (in timp ce era înfierbântat) când o sa facem pasul acela. Eu mereu ii răspundeam ca nu sunt pregătită și el mereu îmi răspundea "sunt bărbat, nu știi cum e". De ținut stiu ca tine la mine, dar ma presează uneori cu chestia aia. Deși și eu îmi doresc asta, voiam sa treacă ceva timp. Bun, ieri am iesit și ne-am plimbat etc și după aceea ne-am pus pe bancheta din spate și l-am înfierbântat atat de tare încât s-a terminat in pantaloni. Nu a avut jena sa îmi spună, mi-a zis pur și simplu ca e prima oară in viata lui când i se întâmpla asta și mai ales ca l-am atins pe spate și ala ar fi punctul lui erogen. Ma rog, lăsând detaliile la o parte, după cum spuneam in fiecare zi ma întreba dacă facem și ca nu mai poate rezista mult, ca eu sunt virgina și nu știu cum e dar pentru el e foarte greu, acum parca as vrea sa o fac cu el, mai ales ca peste câteva zile o sa plece, dar nu știu dacă este o alegere buna. Nu știu ce sa fac, nu știu dacă tine la mine, (deși asa pare). A fost primul băiat cu care am ajuns atat de departe, dar nu știu ce sa fac. Pur și simplu sunt presata si de vârsta mea (virginitatea mi-a devenit ca o povara) dar și mai ales de faptul când vad ca ma presează și el, când e momentul mai frumos trebuie sa îl strice cu întrebarea "facem?" Sau chestii de genul. El peste câteva zile pleaca (se va întoarce peste câteva luni)și îmi zicea "vrei sa plec fără sa facem dragoste?". Voi ce parere aveți despre situația asta? Ar trebui sa o fac dacă îl plac atat de mult? E primul pentru care chiar simt și cu care am făcut atâtea activități impreuna intr-un timp atat de scurt. Ieri stateam gânditoare in mașina după ce mi-a zis o vorba gen "nu vreau sa ma duc la alta" și și-a cerut scuze spunând ca "tu ești a mea, scuze, sunt un fraier și nu știu ce vorbesc, dar chestia asta ne apropie și mai mult" apoi m-a luat in brațe, m-a pupat pe frunte și m-a ținut de mâna. Apoi mi-a mai zis sa nu îmi fac filme de genul ca vrea doar sex de la mine și el considera ca sexul ne va face relația mai solida. Fete sau baieti mai experimentați, voi ce parere aveți? Ce sa fac? Cum sa procedez? Credeți ca el tine la mine? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MeConstantine a răspuns:

Buna si iar buna,
Din perspectiva unui baiat pana sa faci prima data dragoste, sex, esti mai calm, mai relaxat si profiti mai mult de momentele in care nu te gandesti la sex dar dupa aia mai ales daca esti tanar sa dezlantuieste ceva in tine care tine pana cand tu (ca si baiat ca si persoana) te temperezi.
Cu baiatul tau totul pare frumos si bine dar totodata nu uita ca si Anglia si experienta lui de viata este mai mare si totodata el poate sa fie mai versat si mai smecher. Faptul ca pleaca nu este in avantajul tau si totodata faptul ca este din Anglia (unde mentalitatea este altfel si lumea este mai libertina) iarasi nu te ajuta.
Parerea mea este ca pana la el nu ui avut o relatie complet functionala, o persoana care sa se simta degajata langa tine tu tu langa el, sa o intelegi si sa te inteleaga. Toata lumea are nevoie de afectiune, inclusiv tu, numai ca de multe ori punem bariere in calea fericirii noastre ca sa ne protejam de altii dar mai ales sa avem grija de noi.
In cazul tipului tau faptul ca ti-a zis ca si-a dat drumul in pantaloni nu este un lucru prea bun, deoarece este ejaculare precoce si totodata poate ceva la tine il excita dar nu neaparat tu.
Conteaza foarte mult cum te simti tu cand esti in preajma lui si daca tu alegi sa o faci cu el este deciizia ta si sa nu o regreti. Ca idee primele partide de dragoste nu sunt reusite pentru ca exista un stres fizic si psihic, dar cu timpul te obisnuiesti.
Ce pot sa zic este> Ai grija... Indiferent ce decizi

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

El te vrea doar pentru sex, si sigur in Anglia are el alta sau altele chiar daca pentru tine el este primul, tu pentru el nu esti prima. Cel mai bine nu ceda, mai stai ca nu a murit nimeni daca nu a facut sex, dar daca cedezi atit de ușor el te va dezamăgii va pleca în Anglia si va uita de tine, atit a vrut de la tine sex.

| ania a răspuns:

Ai fi mei fericită dacă nu ai face sex cu nimeni decât după căsătorie. Virginitatea e darul pe care l/am primit de la Creator pentru all oferi doar partenerului de căsătorie. Orcine face sex înainte simte în conștiință o vinivăție puternică, se simte murdar și vinovat. De ce să fie vignitatea o povară? Dacă faci sex și tensiunea atracției scade în timp și te părăsește ce ai câstigat? șI dacă acum simte că ține la tine nu e o garație că va simți la fel în viitor.Sexul face relația mai solidă doar între oameni cîsîtoriți mai ales dacă au fost amândoi virgini înainte. Băiatul simte mai intens nevoia de sex iar fata nevoia de dragoste, de a fi unică pentru cineva, de a=i fi cineva fidel și de a o considera aleasă dintre toate fetele. Nu e corect ca băieții sî pretindă ceea ce ei simt că au nevoie, pentru că așa au fost creați, fără a fi dispuși să acorde și ceea ce o fată are nevoie pentru că și ele așa au fost create, cu nevoia de afecțiune, siguranță, protecție.Mai bine roagă/te lui Dumnezeu pentru viitorul tău soț /Așa scrie în Biblie / fugi de poftele tinereții, fugiți de curvie și e mai bine ca omul să se căsătorească decât să ardă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl iubești, atunci continuă. căci dacă nu, riști să îl pierzi.

| Andreeush a răspuns:

Nu asculta sfaturile primite.
Dacă el te-ar iubi cu adevărat nu ar pune presiune pe tine pentru a te culca cu el.
Faptul că a-ți vorbit pe internet 4 luni nu înseamnă că îl cunoști cu adevărat. Nu ai de unde să știi ce simte pentru tine.
El oricum va pleca înapoi iar dacă tu te culci cu el înainte să plece relația voastră sigur se va încheia fiindcă el asta urmărește.
O să regreți dacă faci acest pas crezând că asta va consolida "relatia".
Sfatul meu e să nu te grăbești, să faci ceea ce simți cu adevărat fără să te simți obligată, el nu e singurul băiat de pe planetă iar virginitatea nu e o povară.

| SG1995 a răspuns:

Faci de simți, vrei să faci sex? Fă-o! Nu vrei? N-o fă! Iar dacă ești încă și între poți apela doar la preludiu/sex oral prima dată, iar următoarea dată mergeți mai departe.
În orice caz la punctul ăsta tot trebuie să ajungi, mereu va există o anumită presiune atât pe tine, cât și pe el până nu ajungeți să treceți și de această barieră.

| ywar a răspuns:

O relatie la distanta nu inseamna ca esti impreuna cu el. Va cunoasteti de 4 luni. Te preseaza si nu e in ordine. Tropaie hormonii in el si poate... e normal sa fie asa. Sunt convins ca exista si la tine dorinta si frica in acelasi timp, fiind virgina. El mizeaza pe factorul psihologic si cumva iti forteaza mana ceea ce nu e foarte fair-play. Faci ce doresti, numai sa nu-ti para rau cand va fi sa fie cel ales. Nu este el alesul.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Ce înțelegi tu prin a fi pregătită?

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Eu zic sa stai in banca ta daca te simți presată si nepregatita, clar nu e el alesul, o sa plece si o sa se răcească lucrurile intre voiwinking

| BlackOldSun a răspuns:

Am mai dat raspunsul asta dar in fine. vad ca e o lipsa de educatie si subiectul SEX e cam Tabu la romani!
Iar misconceptia ca barbatul profita cand face sex cu o femeie repede! Damn! Mai copii, sexul e firesc daca il faceti in siguranta e normal va simtiti amandoi bine, circula o dezinformare generala cand aud pe unii zicand ca barbatul profita de femeie facand sex cu ea, WTF? adica el are beneficii nu inteleg si ea pierde ceva? aaa da factorul femeie usoara. ca femeia e considerata curva aia e cand face sex ''usor''! Poti sa faci si sex in o ora dupa ce cunosti pe cineva daca se face in SIGURANTA, va simtiti bine amandoi, terminati cu dezinformarea asta si educati-va!

| Iwannabesmart a răspuns:

Nu te mai lua dupa nimeni, fa exact ce simti tu!
Nimeni nu stie ce intentii are acel baiat sau ce simte el pentru tine, sau ce simti tu pentru el.
Fa ce simti tu.Decat sa regreti ca n-ai facut, mai bine regreti ca ai facut happy
NU TE MAI LUA DUPA NIMENI NICIODATA! Crede-ma.
Este viata ta, nu a altora incat sa "decida" ei pentru tine. Poate nu iti dai seama, dar vazand atatea raspunsuri, te influenteaza cat de cat sau chiar mai mult.

| Dennis1993 a răspuns:

Dacă îl iubești asa cum zici, fa și acest pas, înseamnă că merită, cred ca se vor racii treburile dacă nu se întâmplă ceva și el pleaca

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Dennis1993):

Se răcesc lucrurile si chiar daca o face si el pleacă...Nu rezistă relatiile la distanțălaughing)

| 09Ioana09 a răspuns:

Daca iti dorești asta, fă-o. Până la urma ai o singură viață, chiar daca o să vă despărțiri la un moment dat bucura te ca ai facut pasul cu cineva la care ti. Până la urma ai 20, e de apreciat că incă esti virgina, mai rar. Totusi înainte e important să ai o discuție deschisa cu el. Explică-i ca nu stii cum sta treaba cu sexul si tu nu vrei doar asta si după să te lase

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru 09Ioana09):

Frate lasa ma cu doar o viata ai...O viata ai dar nu iti pierde virginitatea cu un papă lapte de ce sa nu ti faci amintiri frumoase daca tot o viata ai.

| xTheFrog a răspuns:

Eu zic ca tine la tine, dar ii place sexul!