| anonim_4396 a întrebat:

Cel mai bine este să stau izolat decât sa mă sinucid, daca lumea nu ma vrea atunci așa voi face

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce zici ca nu te vrea? Poate tu stai singur și nu vorbesti cu nimeni, doar ai impresia ca ceilalți nu te vor.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Nu se poate sa nu te vrea lumea, daca existi, o faci cu un motiv. Iar sinuciderea nu este nici pe departe o varianta buna, si nu pentru ca e sinucidere, ci pentru ca sunt atatea motive sa traiesti, incat sinuciderea ar fi o crima. Da, ai dreptate, e mai bine sa stai izolat decat sa te sinucizi, insa nu e chiar cel mai bine. Nu sta izolat, nu te sinucide, nu face nimic de genul acesta. Fii tu insuti, pentru ca iti garantez, iti promit, iti dau cuvantul meu si asa mai departe, ca vei intalni pana la urma acea persoana care te va face sa te simti mai bine, care te va face sa razi cu lacrimi peste cativa ani in legatura cu dorinta asta a ta de a fi izolat. Bafta, si tine minte ca: LUMEA TE VREA! (nu stiu cum a sunat asta, scriu sincer chiar daca suna cam poetic si fals)

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Sinuciderea nu este o solutie niciodata. Viata este ce mai mare dar pe care il poti primi, bucura-te de ea. Nu exista nicio problema atat de grava incat sa duca la sinucidere.