| SERIALS a întrebat:

Chiar daca am prieteni, ma simt atat de singuratic, ce e de facut?

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Concentrează-te asupra calităților tale.
Fa o baie
Este o modalitate excelenta de a te bucura de singuratate. Sa faci o baie singur poate fi un moment minunat, plin de bucurie mai ales daca ai copii mici. Asa ca acorda-ti timp si rasfata-te singur cu o baie fierbinte cu spuma.

Fa o plimbare
Sa fii in natura poate fi extrem de reconfortant, te ajuta sa-ti limpezesti gandurile si te bucuri de solititudine. Incearca sa te concentrezi pe senzatiile pe care le incerci atunci cand te plimbi.

Mergi la un film
Mai ales daca te afli printre persoanele care se bucura sa urmareasca un film singur.

| Roliii a răspuns:

Probabil ii ti tu la distanta ca sti cu cv despre ei care nu-ti convine, in rest sa te bucuri si sa iesi cu ei, eventual ar trebui sa citesti o carte din cand in cand care iti place

| SuperSmart a răspuns:

Daca ai prieteni si te simti singuratic inseamna ca nu iti gasesti locul printre ei. Aveti destule lucruri in comun? Sunt genul tau?
Adica daca ai niste prieteni totali diferiti de tine nu ai cum sa te simti bine in preajma lor, pentru ca nu poti face glume cu ei, nu aveti subiecte comune de discutie.Incearca sa iti faci un "cel mai bun prieten", cu care poti umbla prin grupuri.Nu conteaza cantitatea ci calitatea

| dopeMarian a răspuns:

Poate ai prieteni poate nu ai, sau testeaza-i sa vezi daca sunt prieteni adevarati.