| νєησм a întrebat:

Chiar daca femeia nu are bebelus sanii pe la ce varsta sunt cu lapte? Dar mentionez ca nare bebelus sau nu se poate? Funda!

Răspuns Câştigător
| IooMar a răspuns:

Poi daca nu ai fost insarcinata sau nu esti insarcinata sanii nu au laptewinking

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O femeie sanatoasa nu are lapte in sani in afara perioadei de sarcina si alaptare. Prezenta secretiei de lapte la o femeie care nu se gaseste in aceste perioade semnifica o suferinta endocrina si impune consult medical.

Abh
| Abh a răspuns:

Galactoreea reprezinta prezenta laptelui in sani, in afara sarcinii si lauziei.Se poate datora unor tulburari hormonale, poate aparea in fibroza sanului, atunci cand sunt tumori ale glandei hipofize, la inceputul sau la terminarea administrarii anticonceptionalelor, etc.

| yoanna11 a răspuns:

Trebuie neaparat bebelus pentru lapte.cand va face un bebe atunci va avea lapte big grin