| RoninKuzuri a întrebat:

Ciclul menstrual poate fi schimbat dupa pierderea virginitatii?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul de dezvirginare chiar daca este de fapt primul contact sexual, precum si urmatoarele contacte sexuale, nu vor avea nici-o influenta asupra modului de desfasurare a ciclului menstrual si cu atat mai putin privind producerea menstruatiei. Deoarece atat ciclul menstrual cat si menstruatia sunt niste procese fiziologice dirijate strict hormonal, desfasurarea lor poate fi influentata doar de functionarea incorecta si/sau defectuoasa a glandelor endocrine din organismul fiecarei femei. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

La unele fete da, la altele nu.

| Lina1993 a răspuns:

Salut! nu se modifica in niciun fel.