| viata0delash a întrebat:

Cine are mai mari proble in a face o relatie? Baietii sau fetele? Parerea mea e ca baietilor le este mai greu

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei au mai multe dificultati de a prinde o relatie pentru ca ele sant proaste si le place sa ii enerveze inainte de a intra intr-o relatie cu ei

| RAY a răspuns:

Daca vorbim stiintific,biologic, evoluativ, barbati concureaza intre ei pentru a avea acces la reproducere, asa functioneaza selectia sexuala, omul face parte din lumea animala, faza e ca sunt multi indivizi de sex masculin care datorita medicinei, tehnologiei, monogamiei exista, gandeste-te ca in UK acum 2 secole din 10 copii vreo 6 mureau la nastere, azi mor doar 1, 2, e selectia naturala favorizeaza uni indivizi, aici as vrea sa-i dau dreptate lui Endoryus nu genul are importanta si individul, cele mai bune gene se reproduc usor indiferent de sex, barbati de azi cam 80% din ei nu ar avea ce cauta in existenta dar noi pacalim natura si existam,vezi frustrati,complexati ca de ce nu ma place,ca de ce nu sunt frumos si alte chesti, nu e vina ta, asa e natura e dura, femeile sunt vocea naturi, cand te resping te respinge natura de fapt, indivizi care nu se reproduc consuma degeaba resurce =asa e in jocul evolutiei

| OldSoul a răspuns:

Baietii, deoarece asupra lor cade toata responsabilitatea.
Ei trebuie sa o abordeze, sa flirteze cu ea, sa-i castige increderea, sa se retraga cand e cazul si asa mai departe, in timp ce fetele, trebuie doar sa raspund la ceea ce spune baiatu, ideal, sa-i mai dea cate un impuls, si in cele din urma sa-l accepte pe ala care ii e pe plac.

| Endoryus a răspuns:

Si cum ti-ai dat seama? Ai studiat comportamentul ambelor sexe timp de decenii si decenii nu? Sau mai degraba dupa o parere tembela facuta pe. nimic. Nu? Nu conteaza sexul. Conteaza omul.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Hai sa iti zic o chestie pe romaneste ( si direct ). Sunt 7 femei la un barbat si cu toate astea barbatul procura p***a ff greu. Fetele au mereu lingai si asa zisi adoratori pe care ii vezi toata ziua cu comentarii pe Facebook cu,, Frumoasa ",, Adorabila" sau mai stiu eu ce. Degeaba is 7 pentru un barbat ca pana la urma femeia alege cu cine se ***. Deci baietii isi fac o relatie mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambii pot avea dificultati, sunt doua tipuri care cauta relatie sau care cautã sex. E logic sa nu functioneze daca tu vrei relatie, si ea vrea sex farã implicatii sau invers. Si cam asa e baietii sunt cam dependenti de putinã tâtã, sa aiba si ei o iubitã ca sa fie in rând cu ceilalti, care au relatii. De acolo pleaca acel greu, greu cu putinã minte.

| gabriielaaa a răspuns:

Cred că ambi băieți nu le place să o ia serios din prima o fată nu are încredere. Si ea pune presiune el iar băiatu.