| RAY a întrebat:

Cine e pentru legalizarea prostituției?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu stiu la ce ar ajuta sau ce ar schimba.
Un amic scria zilele trecute pe blog : "suntem un asa rahat de tara ca nici curve ca lumea nu avem, toate au plecat afara, am ramas doar cu ciurucurile"
Si inclin sa-i dau dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

In unele Orase mai mici e mai rãu, servicii scumpe si doar zdremte

| Shimozukushiki a răspuns (pentru Hammurabi):

laughing)) Ești tare laughing)

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Man imi poti da acel blog in privat

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Avand in vedere ca prostitutia chiar si asa nelegalizata ca cea care este practicata in acest moment in minunata noastra tarisoara cre(s)tina si ortodoxa Romania, ea oricum exista si se practia. Principala vinovata de sitatia existenta in acest moment este insasi biserica ortodoxa Romana care se opune vehement legalizarii prostitutiei chiar daca recunoaste ca acest ''flagel'' exista de cand lumea si pamantul si a fost practicata in toate oranduirile sociale fiind considerata ca cea mai veche "meserie" practicata de o anumita categorie de femei, care din cate se pare nu va dispare niciodata ci din contra, dupa cum se vede prolifereaza pe zi ce trece. Pe baza acestor considerente prin legalizarea ei, prostitutia ar trece sub control si astfel s-ar desfasura dupa anumite legi/norme intr-un cadru organizat, cu asigurarea si mentinerea starii de sanatate si a igienei a femeilor care o practica, prin scaderea accentuata a bolilor cu transmitere sexuala, prin reducerea drastica a avorturilor si bineinteles un avantaj economic prin fiscalizarea prostitutiei s-ar contribui si la cresterea veniturilor la bugetul de stat. Ar scadea traficul de carne vie si si-ar pierde ''jobb-ul'' profitabil pestii si traficanti de femei. Parerea mea.

| sofisis a răspuns:

Eu. Ar fi ok sa legalizeze prostitutia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem o tara saracã eu zic ca nu ar trebui legalizatã, sau cel putin nu in toate drepturile. La noi fetele destepte si frumoase le iau altii din alte tãri
Aceia stiu ca ale noastre nu sunt pretentioase si curve ca ale Lor.
Mai bine le tinem in frâu decat sa le incurajam, asa ajunge una saracã intr-o vilã