| RAY a întrebat:

Ati patit asa ceva? Sa spuna nu te mai vreau iar apoi iar sa vina sa iti spuna ca te iubeste?

Cine esti tu, sa te porti asa?
Sa pleci si sa vii cand vrei in viata mea,
Nu iubirea mea, nu mai vreau asa.
De-as muri in urma ta...

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dacă cineva face asta cu tine, înseamnă că te amână și adună după bunul plac.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu cred ca am patit fix asta ^^

| Mosotti a răspuns:

Pai ala sau aia e o jigodie daca se joaca asa. Daca a zis ca nu mai vrea, adios, nu ma mai intorc la tine orice ai zice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e neapărat o jigodie, poate e o persoană mai nesigură pe ea sau nestatornică în decizii, influențabilă.

| Emma30555 a răspuns:

Oamenii se pot răzgândi, depinde de toate circumstanțele, poate sa te iubească dar dacă o ai făcut ceva rău să nu te mai vrea, poate sa creadă ca nu te mai vrea apoi sa realizeze ca te iubește și sa încerce sa schimbe lucrurile sau poate sa fie doar o persoana instabila, toxica care nu merita sa o iei în seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Unele femei sunt ca guma de mestecat, când se satura pleacă la altcineva, și când sunt abandonate se reîntorc înapoi ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in visele mele, care au plecat și duse au fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate să-și bată joc sau să fie o persoană nehotărâtă. Să gândească acum ceva iar în secunda 2 altceva sau exact opusul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai un om care e om nu isi bate joc, daca eu nu-s hotarat, nu ma joc cu tine ca am eu ceva la bibilica, ca un om reglat nu e asa, asta clar, insasi aceasta instabilitate denota ca nu e ok.
Trebe sa se fereasca sa faca din astea.
Stie ca are probleme, sa stea deoparte, sa se abtina stiind ca prin asta face rau.

Cam asta zic. Incepi sa ai relatii dupa ce-ti rezolvi problema, asa e normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Instabilitatea în decizii e mai mult o trasătură de personalitate nu atributul unei boli psihice.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai instabilitatea nu e boala psihica, e doar problema psihologica, tulb de personalitate si astea nu se trateaza psihiatric. Si da, sa se duca la psiholog si sa-si rezolve problema, asta am zis.

Ca altfel va avea de suferit, ca se va izola de lume si aia e.

| AndreeaWTS a răspuns:

Sunt femeie, dar am să-ți spun ceva sincer.
Femeile (unele, nu generalizăm aici) sunt mult mai instabile sentimental până pe la 27-28 de ani decât bărbații. Ei caută în primul rând stabilitate și siguranță. (siguranță asupra partenerei, să nu înțelegi altceva)
În plus, femeile mai suferă și de sindromul "merit mai mult" ceea ce le face de multe ori să fie nemulțumite de situația în care se află, chiar dacă asta nu e chiar o situație nemulțumitoare.
Situația se schimbă după 27-28 de ani, când femeile devin mult mai stabile și sunt dominate de dorința "cuibului" în timp ce bărbații descoperă ce frumoasă e viața când poți zbura din floare în floare fără să-ți asumi nimic. (conform sindromului "ce prost am fost până acum"). Cam asta e.

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Da...am pațit