| ĄŇÐİ a întrebat:

Cine imi spune cele mai frumoase statusuri de dragoste primeste fundita :*

Răspuns Câştigător
| iuly9 a răspuns:

* Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! big grin ;x *

* Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte!winking Crezi ca ma vei schimba ?!laughing.Asta` i dOar parerea ta !happy *

* Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte. nu prea o minti pe ea...Dar ea mereu te minte ! love struck *

? ii curg Lacrimi pe Obraji sad`. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj ! Nu e dOar o aparenTza ! E un gesT de indiferenTza ! :*

? Stiu ca am gresitblushing dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste blushing de parca as avea in mine un drac devil Dar tu nu stii sa te superi pe mine >big grin < desi e foarte usor sa o faci sad Fiindca sunt experta in tampenii blushing pot umple pe oricine de draci laughing

? El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis stiu!Te.a mintit stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu! winking smug

mi-am deschis agenda` la capit0lul` EX tu esti cap de liSta la minciuni cu` te iubesc` .

^^.diStantSa` invinge`sperantSa ultima m0are`chiar` si atunci` cand' sentimentuu` d0are.t0th gaSesthi O` scaparee!`^^

Dak` azi a fost greu, maine va fi mai' binee . Trebuie s' ai mereu sperantsele cu tne '°Fi puternic,° nu t rataci si ° spera `la mai binee in fiekre zi °!

Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze, nu vreau sa am ultimul cuvant, vreau doar sa-mi cer scuze!

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum am suferit prea mult ca sa te iert sh`acum.

-Am trecut prin clipe grele si am invatat o lectie intr-o doara. prietenii adevarati sunt o adevarata comoara!:X

-Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treaka dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaka "

"PrIvEsTe'O iN oChI sI oBsErVa Ca Nu MiNtE, iNvAtA sA o CuNoStI dUpA cEeA cE sImTe"

-inveti din greseli incet o sa le repetzi si o sa regretzi O sa iti dai seama ce se intampla mai tarziu "Ce`ai avut si ce`ai pierdut" vorba asta ti`o mai scriu.

-Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut.

-"incercand sa trec peste zile senine. si noptzi de dor pline. am descoperit ce inseamna "a iubi".dar am cunoscut si tainele suferintei."

?Prietenii vin si se duc . Putini la nevoie apar . Vezi tu raman doar niste poze aruncate in sertar .

-Zambet Fals straight face Si`o sa uitatzi ca m`atzi vazut vreodata razand .Inocenta Moare .si-atunci de ce s`o mai cer ? Speranta doare .Si de ce sa mai sper ? Ura e floare Si-am ajuns s`o prefer

-Nu o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung sa visez o sa iubesc ce imi place.o a uit ce ma doare nu o sa iert ce mi se greseste. o sa fiu buna cu cine merita.si rea cu cine trebuie!

-Dragoste si prietenie: Se spune ca intr-o zi se intalneste Dragostea cu Prietenia si Dragostea o intreaba: – "Daca eu exist… tu ce rost mai ai?" Prietenia ii raspunde: -"Eu las un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima"

-Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala!

-Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.

-

Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti

Inca visez cum eram odata afara. Cum vorbeam la telefon in fiecare seara.-<

Dragostea este intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incrdere, sa spere si sa indure orice urmeaza. Dragostea e ca vantul, nu o poti vedea dar o poti simti

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza

Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine!

Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit de mult vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu

Va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. Asa a fost o data!"

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac. cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd. iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.

Ai FoSt FrUkTuL OpRiT DiN KrE Am GuStAt acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

Poate incerc prea mult sa m-amagesc ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze uneori sarutarea ta!

mi-e dor de tine de buzele tale senzuale vreau sa te am aproape sa te strang in brate. sa te sarut sa ne imbatam cu dragostea. ce ne imbratiseaza toata noaptea

"O fata matura in toate privintele,face ce vrea si isi asuma toate consecintele.""

stii...u vei sta cu altele ca să uitsi...iar eu ěmi voi bate joc de altsii ca să'mi aduc aminte!"""

"""Ai un mod de a veni usor la mine.Si cand iei , iei tot ce e mai bun din mine ;x !"""

""Mi-amintesc mereu de tine, De nopti ce nu aveau sfarsit.A fost si rau…A fost si bine… Dar langa tine totul era…linistit!love struck""

"De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi, Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii De azi si totdeauna, prieteni vei avea, La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla"

"""Ptr totdeauna uniti intr-un fel Ai o bucata din mine Si sincer Viata mea ar fi fost nasoala fara tine!love struck"""

"E doar un joc... Si o vezi doar pe ea, Da semne ca ar vrea,E doar in mintea ta...laughing Trezeste`te in pl mealaughing"

"Vreau sa te fac sa plangi. Vreau sa te superi, sa ma certi si sa ma ierti.""

""Invata sa ma pastrezi,Si nu am sa te las niciodata!""

"de cate ori pe seara sa iti spun? nici nu-mi lipsesti, nici nu mi-e dor sa te aud ! batting eyelashes"

"Papusicaalaughingo privire profunda ce te lasa fara gand.te uitai dupa mine, uita`te in suflet!acolo sunt. acolo esti si tu la mine si o spun cu sinceritate. daca nici eu nu pot lupta, arata`mi tu cine straight face"

";x " "nu te vreau azi" . s`a ridicat usor . avea un umar gol si zambetul amar

"Ai fugii Fara sa te uiti inapoi? Ai plange Daca m-ai vedea plangand? Si mi-ai salva sufletul in seara asta?"

""Oricum felicitari fiindca am auzit ca esti bine Ca te descurci in continuare mi`e dor de tine." momente.nimeni ca ea. sunt Una dintre Cele mai Cele.Cele mai Stralucitoare stele.:X:X:X:winkinghappy"

".Dak as ridica capul ai fi cu mine poate ejti copila kre`mi lipseste la bine...si la greu te gasesk Sa`mi pun capul p umarul tauTe iubesc!""

"`Multi sunteti in stare să cuceriti o fata. putini sunteti in stare să faceti ceva pentru a o tine lângă voi love struck"

"`.cum vrei so ai dacaa nu`tio doresti? `.cum potsi sai ceri dacaa tu no iubesti?!~ happy"

""#Dar nu mai conteaza atata timp cat esti cu mine ! Nimic nu e imposibil daca o fac pentru tine !#""

"Cheama-ma sunt langa tine! am fost ieri,voi fi si maine!:X""

""Acum ecoul tau iti spune asa: " chiar daca ai puterea sa ascunzi , ti-e dor de ea! """

""Asa micuta cum spui tu ca e,pastreaz-o lânga tine ca ea te iubeste

""Fiindca la tot ce asist in viata ma lasa rece.Si timpul trece,mintea uita, inima tine minte.""

"Nu`ti promit nimic , dar gandeste`te un pic . Nu ma ai pe mine nu ai nimic!love struck""

""Vreau, ca atunci, cand nu ma mai suporti si pleci, sa intorc capul dupa tine si sa tip in gandul meu sa te intorci.""

""Multe probleme m`au calcat in picioare dar n`o sa mor Eu zambesc, dar m`ai citit ca nu mi`e usor...""

"Imi reprosezi ca nu`s la nimic atenta. Uneori spui ca sunt chiar suspecta. Te contrazic si spun ca nu`i asa. sunt atenta cum ai ajuns un nimeni in fata mea happy""

Durere suspin si intreb : Chiar it`Si plashe ? raised eyebrows ?Te duci la el si zici ,Hai s`O dam la pace !Te`ai saturt` sa`ti pun viata ca o intrebare.Tine capul sus`Chiar daca doare tare !:"

Un suras de copil A spart linistea de mormant; Un "te iubesc" fragil imi apare acum in gand. Zambesc si ma gandesc... Cum ar fi de as putea, Sa am acel suras copilaresc happy"

"Aveam agrafe negre-n par, tu buzunarul rupt, Eram in drum spre adevar dar nu stiam sa lupt, Ai fi putut musca din mar chiar daca nu erai Adam Si nu-mi mai spune, te implor, ce sunt si ce eram!:-

3 răspunsuri:
| Pikhaciu a răspuns:

Boy, you know I can...
So if you ever seem to lose your way...
Hold my hand
I'll be there Boy, you know I can
Cause this love that we share
I will stay within ah de right direction :X
Hold my hand
I'll be there boy you know i can, couse I care!love struck [bineinteles "boy " il poti inlokui cu Girl rolling on the floor)

| Bashiix3 a răspuns:

Salut!

1. Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…

2. Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire…

3. Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare…

4. Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit…

5. IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista…

6. Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi!

7. Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!

8. IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul…

9. Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori…

10. As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi…

| vladis a răspuns:

Love is in the air.

Te iubesc si nu te las, sa moara lumea de necaz.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Hai sa ne inpartim lumea, luna mie, stelele tie, oceanul mie, pamantul tie. Dar mai bine totul tie si tu mie!

Te iubesc, am scris pe zapada...dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte!

Eu te sarut tu ma respingi, eu ma apropii tu ma impingi. De mine nici nu vrei sa te atingi oh go on!

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut e un lucru neplacut!

Un clopot ce nu suna e. ca o noapte fara luna. sad

Daca te-as intreba de ce soarele apune. Mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna.

To love someone is to see a miracle invisible to others.

Un zambet nu inseamna fericire / asa cum o lacrima nu inseamna durere.

Si daca nu am obrajii uzi, nu inseamna ca nu plang oh go on!

Astea mi-au venit.

Funditabatting eyelashes?!