| nikbad4u a întrebat:

Cine inseala dupa voi mai mult dintre barbat si femeie

Răspuns Câştigător
| Fetitza_9736 a răspuns:

Nu cred ca se poate spune exact. Cred ca e egal.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Barbatii isi inseala iubitele cu femei care,la randul lor, isi inseala iubitii,care,neglijati, le vor insela si ei cu alte femei...E un cerc vicios.
Parerea mea este ca inseala ambii la fel de mult, dar din motive diferite.

NOname
| NOname a răspuns:

N-aş vrea să generalizez, sunt cazuri şi cazuri, însă după părerea mea, totuşi bărbaţii înşeală mai mult.
Femeia, când o face, o face cu sufletul, se implică sentimental (de cele mai multe ori), în schimb un bărbat o face de dragul sportului şi ca să se afirme, să-şi dovedească, că poate, că mai este interesant, viril sau din curiozitate.

NOname
| NOname a răspuns:

BigBang, pentru cine crezi, că a fost acel "de cele mai multe ori", "după părerea mea"? Sau unde ai văzut tu "toate/toţi" în ceea ce am spus eu puţin mai sus? Asta DA ar însemna generalizare.
Când citeşti un text, nu sări peste anumite cuvinte/părţi, priveşte totul per ansamblu şi nu selectă doar ceea, ce vrei tu să vezi!
Plus, mai citeşte şi tu câte-o carte şi vei constata, că psihologii confirmă spusele mele!
Succes!

| MMihai a răspuns:

Nenorocitul, de Bărbatul meu mă înșeală! Mă înșeală idiotul, cu toate curvele, pe toate drumurile și pe toate cărările, că nici propriul meu copil, nu mai am idee, cu care dintre ăștia, l-am făcut!

Cam așa gândește, o româncă măritată, când se confesează, unei amice!

| fabiola a răspuns:

Nu conteaza cine inseala mai mult, nu conteaza statistica! Conteaza gestul in sine, persoana respectiva nu este demna de respect!

| Picasso a răspuns:

Muierile!

| DeeaBlondiii a răspuns:

Barbatii (afemeiatii dracul x( )

| BigBang a răspuns:

Studiile arata ca femeile inseala mai mult decat barbatii, insa diferenta in procente nu e foarte mare. Aproximativ, ambele sexe inseala in egala masura.

| BigBang a răspuns:

Nonamelaughing
N-aş vrea să generalizez, sunt cazuri şi cazuri, însă după părerea mea, totuşi bărbaţii înşeală mai mult. si totusi o faci.
Femeia, când o face, o face cu sufletul, se implică sentimental (de cele mai multe ori), în schimb un bărbat o face de dragul sportului şi ca să se afirme, să-şi dovedească, că poate, că mai este interesant, viril sau din curiozitate.
Deci din ce spui tu inteleg ca fetele in timpul adolescentei,cand se afla la pubertate,sau fiind virgine,nu sunt curioase in privinta sexului, ci mai degraba se nasc dezvirginate, nimfomanelaughing
Femeia, când o face, o face cu sufletul, se implică sentimental.asta,pe cand numarul femeilor care adopta cea mai veche meserie din lume,este in continua crestere.
Logic ca un barbat potent are nevoie de satisfacere sexuala,la fel cum si o femeie,,sanatoasa" are,in egala masura.
Si in ultimul rand, numeste tu o femeie care sa nu isi doreasca, sa fie perceputa ca si atragatoare de sexul masculin.

| BigBang a răspuns:

Phihologii nu pot confirma spusele tale,din moment ce tu,nu ai facut decat sa-ti exprimi propia parere. Eventual,pot sa-si dea si ei cu parerea si sa faca aprecieri la adresa ta, vizavi de propia parere, pe care o ai.Si,cand spuneai pshihologii,la care pshihologi anume te refereai?
Banuiesc ca la unul, doi si nu generalizezi.
Si putini sunt cei care stiu ca generalizarea nu are loc cand folosesti "toti","toate" avand certitudineaa ca ai cuprins tot, din moment ce probabilitate de 100% nu exista matematic.Nu stiu sa explic,dar mie mi-a explicat un profesor de sociologie si m-a luat durerea de cap pana am inteles, caci asa credeam si eu ca inseamna ideea de a "generaliza", cand de fapt e mult mai complicat.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Generalizarea_defectuoas%C4%83

| Florentin_6875 a răspuns:

Deci teoretic barbatul dar daca femeia afla ca a inselat-o o data ea il inseala de mai multe ori, deci femiile.

| alexandra_2771 a răspuns:

Sincera sa fiu.si unii si ceilalti.lumea e plina de tot felul de persoane.
ambele sexe inseala.nu poti spune ca femeile sunt sfinte, dar nici barbatii...sunt fel de fel de specimene.

| MicheilaMicheluzta a răspuns:

Pai poate sa ensele si barbatul la fel de mult ca femeia.
sunt egali

| andreeakenthigh a răspuns:

Cine arata mai bine thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca luam in considerare ca suntem aproximativ 7 miliarde de locuitori pe aceasta frumoasa planeta iar numarul femeilor este de 4 femei la un barbat,nu stiu ce-o fi fost in capul lui dumnezeu asta? sunt mai inteligente sunt si mai descurcarete (asa cred ele pentru ca asa le lasam noi sa creadawinking ) cu cit se vede mai inteligenta, femeia, nu-i ajunge si din cauza lacomiei vrea sa invete cat mai multe asa ca cerceteaza si pune in practica, intelesu-mai?

| Anonim2012_1908 a răspuns:

Depinde.sunt cazuri si cazuri...