| gab99220 a întrebat:

Cine poate lamuri aceasta situatie?

Cunosc o tipa din mediul online (Facebook) de mai bine de 9 luni.
Am intrat in vorba cu ea si am discutat despre animale, scoala...etc.
I-am propus o intalnire dupa vreo 3 zile de conversat si m-a refuzat pe diferite motive (n-o lasa mama, are pe cineva de care e indragostita...);
Am crezut ca am eu vreo vina, ca nu sunt destul de ok pentru ea... intr-un final a acceptat sa iasa...30 de minute intr-un parc, dupa care a fugit pentru ca "o astepta mami". M-am aplecat sa o pup (pe obraz) si s-a rusinatlaughing am vazut ca e timida.
De atunci nu a mai vrut sa iesim si chiar nu inteleg motivul. M-a blocat de N ori si tot de atatea ori m-a deblocat. De curand, m-a deblocat dupa 3 LUNI si cu chiu cu vai am stabilit sa ne vedem sa mancam ceva si sa ii dau o carte, numai ca bipolaritatea ei a intervenit si a anulat, dupa care s-a razganditlaughing)
Intr-un final ne-am vazut ca doi boschetari intr-o statie de metrou, i-am dat cartea si a plecat. N-a mai vrut sa stea la masa.
Nu am inteles nimic din toate astea si nu am inteles cu adevarat nici motivele ei.

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Tipa se joaca cu mintea ta. Toate scuzele ei cu mama n-o lasa, cu timiditatea sunt doar jocuri muieresti sa devii atras de ea iar apoi sa-si retraga complet afectiunea si sa te faca sa alergi ca disperatul dupa ea iar ea sa te trateze cu maxim indiferenta. Iti ofera suficienta momeala la inceput (a iesit cu tine intr-un parc), apoi a vazut ca o placi, i-ai dat nas sa se comporte aiurea. Stie ca o placi si ca-i vei oferi atentie gratuit tot dandu-i mesaje si incercand sa te vezi cu ea.

Toata timiditatea ei e doar un teatru ieftin. Esti orbit de dragoste si plin de hormoni si nu vezi asta. Fetele sunt sinistru de sadice cand vine vorba de baieti naivi. Ea nu te place, nu te-a placut din start dar te poate folosi pentru atentia care i-o oferi. O narcisista ca ea are nevoie zilnic de cineva sa-i ridice stima de sine, sa o faca sa se simta dorita (faptul ca incerci sa te vezi cu ea ii da de inteles ca este dorita ca femeie), ca apoi sa-si faca veacul cu altii, mai putin cu tine. Tu existi in lumea ei doar ca sa-si ridici stima de sine, sa-i suflii in fund, sa o incurajezi, sa-i oferi atentie gratuit.

Solutia, rupe contactul, ACUM. Ai sa vezi ca incearca ea sa te contacteze, ba chiar sa te bombardeze cu mesaje. Iar daca te invinuieste ca se simte rau din cauza ta ca nu-i dai atentie, sau sa-ti zica ca iti ofera ocazia sa te revansezi fata de ea, din nou e vrajeala ieftina. Singurul motiv si interes care-l are la tine este sa-i oferi atentie zilnica pe banda rulanta, ATAT. Cand vede ca"nu-ti mai faci treaba" va intra in sevraj. Cand ia legatura cu tine, nu-i raspunzi, ii dai cu seen. Nu raspunzi 3 zile. Probabil iti va scrie compuneri de 5 pagini. Nu raspunzi la nimic. O lasi sa fiarba. In feleul asta o fortezi sa depuna ea eforturi pentru afectiunea si atentia ta. Iar daca nu iti da nici un mesaj e clar ce ai reprezentat tu pentru dansa. Oricum ar fi, nu pierzi nimic. Fa exact invers ce ai facut pana acum si priveste avalansa de drama din partea ei. laughing Bafta.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se poartă uneori fetele. Orice ai face pentru ele, ele se poartă astfel încât nu mai înțelegi nimic. Să continui cu ea sau co altă fată. Treptat o să înțelegi mai multe.

| sofisis a răspuns:

Pierzi timpul de doua ori. O data ca inca mai atarni la ea si o data ca tu chiar vrei sa scoti un raspuns logic la o problema usor schizo...

| cristimihailov a răspuns:

Raspunsul la intrebarea asta sta la tine.

Practic e acelasi cu raspunsul pe care ti l-ai da la intrebarea:

- Ce mai cauti de la ea? Sunt si altele. Gaseste una sa vrea sa iasa cu tine.

Fa un plan de cum sa agati si alta si aplica-l. E ok daca esti respins, daca esti refuzat, etc. Important este sa intelegi ce s-a intamplat si sa mergi mai departe.

E o prostie (scuze de cuvant, dar nu gasesc altul) sa continui sa bati la o usa care nu ti se va deschide poate vreodat.

Stilul "colindatorii" pare cel mai potrivit. Bate la usa. Daca ti se deschide canti, daca nu mergi mai departe. Seara iti repeti poezia.

Cat de greu poate sa fie?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Probabil e persoană timidă și deocamdată nu are încredere să stea prea mult timp cu tine.

| Alegeo a răspuns:

Este foarte rusinoasa, si inocenta....depinde si cati ani are.Eu eram la fel, eram foarte rusinoasa in prezenta unu i baiat.imi era rusine sa ies cu cineva in plan "intalnire" sa stau de vorba, sa iau masa cu cineva... mereu gaseam scuze.cred ca daca ti place intr-adevar aceasta fata trebuie sa ai rabdare cu ea si sa-i inspiri incredere.
Cred ca merita efortul.

| gab99220 explică (pentru Alegeo):

Are 19 ani...
In mesaje e foarte dura si acida, in realitate nu pare a fi asa, cu toate ca nu prea am stat de vorba in realitate.
A inventat tot felul de motive pentru care nu vrea sa ne vedem, ultimul ar fi ca ma vede ca pe un prietenlaughing
I-am spus sa ma blocheze dar nu vrea.

| Alegeo a răspuns (pentru gab99220):

Cel mai bine e sa o lasi in pace, daca intr-adevar vrea cv cu tine sau te place o sa te caute daca nu, nu.Mai sunt fete happy