| Tukann a întrebat:

Cineva cu experiență:Acum 6 luni m-am vazut cu o fata. De prima dată cand am vazut-o am avut o atracție fata de ea...dupa ce m-a sarutat si mai mare. Problema e ca ea mai tinea legatura cu fostul acum nu mai vorbesc deloc dar e afectata uneori de el si de unele probleme. Am incercat sa o cuceresc treptat cu intalniri flori texte etc.Reactioneaza frumos la ele...dar încă tot nu am convins-o complet. Vreo sugestie in afara de a lasa-o in pace?

Răspuns Câştigător
| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Nu ai cum sa convingi o situație ca asta si chiar daca ai reuși trebuie sa te gândești ca vine noaptea si cand pune capul pe perna ii apare in minte si a doua zi o iei de la capăt...am întâlnit si eu fete de genul asta de care ai precizat tu.la început m-am atacat de ele, dar pe parcurs am realizat ca nu se poate avea o relație serioasa cu respectiva din aceasta pricina.este greu sa ma asculti, știu, dar o sa vezi ca o sa vina momentul in care o sa te atașezi si mai mult si o sa suferi...adică o sa realizezi ce am realizat eu si o sa rămâi singur, in suferită. alteori cand am întâlnit fete de acest gen, le-am înlăturat direct pentru ca știam urmările.nu-ți zic sa ma iei drept exemplu, Doamne Ferește! Dar eu am realizat ca este mult mai bine sa stai singur si sa așteptai persoana potrivită oricât va fi nevoie.vei vedea ca așteptarea va avea rod dulce. daca o sa fii rănit de aceasta fata, o sa fi rănit de alta si de alta pana cand nu o sa mai fi in stare sa mai Iubești.imi adun toată dragostea din timp si nu las sa se risipeasca nimic din ea pentru nimicuri si pentru fete care au rămas blocate in trecut. sper ca sfaturile mele ți-au foat de folos.chiar sper asta din toată inima si sa știi ca aceste mici atentii pe care i le faci nu sunt neaparat bune.cand o sa te trezești cu capul in ploaie o sa realizezi ca ai cheltuit si banii Aiurea pentru cineva care nu merita nici măcar atenția ta, am trecut si eu prin etapele prin care treci tu.stiu ca este greu, dar încearcă sa te retragi cât încă poți! Mie mi s-a spus in trecut când am dăruit un buchet de trandafiri,, doamne, ce rău îmi pare ca nu ești el!" Imaginează-ți cum m-am simțit eu atunci. poate ca aceasta fata nu ți-a spus asta, dar crede-ma ca asta este in mintea ei.multa bafta îți doresc!

| Tukann explică (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Multumesc anticipat pentru raspunsul tau. Intr-un fel mi s-a mai spus asta.Dar mai nou tot peste fete de astea dau

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru Tukann):

Sunt de acord cu tine! Fetele bune sunt rare in ziua de astăzi.sunt la fel de rare ca boabele de porumb dintr-un cufar cu grâu.incearca sa stai singur pana cand dai de acea boaba de porumb! Eu n am mai avut relație de aproximativ un an, doar m-am jucat cu fetele slabe, dar vad ca după un lung an sunt plecare de a găsi boaba pe care am tot căutat-o in tot acest timp.pentru fiecare dintre noi exista o fata ca după sufletul nostru, dar pentru a ajunge la ea, o sa dai de multe obstacole sau daca ești Ambiția nu este nevoie sa mai treci peste nimic.asteptarea este sfântă. asteptand, nu iti consumi energia degeaba.acumuleaza,acumulează si iar acumulează cât de multă dragoste poți! Cand o sa dai de mult Așteptata fata o sa i oferi tot ce este mai frumos.nu are rost sa iti distrugi sufletul cu nimicuri.sufletul este,, organul" care se vindeca cel maigreu