| anonim_4396 a întrebat:

Cius:XSunt cu un baiat de juma de zi?laughing si filtram de mult este foarte >frumos8-si pune mult suflet intr-o relatie dar este mai timid si eu sunt mai nebuna aici in cartieru meu sunt baiati mai vagabonti si sunt prietena cu ei si se iau de el in gluma pai ii zice ca au glumit plus ca eu am vorbit cu un baiat 3 ani si iasa mai multe conflicte credeti ca ar vrea sa se desparta de mine doar pentru ca unii se poarta asa cu el? eu nu am ce zice pentru ca ei glumesc dar poate se simte prostsad

Răspuns Câştigător
| deea40 a răspuns:

Pai ar fi si asta o varianta. eu zic ca daca ti la el sa il aperi cand alti fac misto de el sau sa vorbsti cu prieteni tai sa le spui sa il lase in pace sau sa nu mai ieshi cu ei cand esti cu el... alta solutie nu a pentru ca daca pr tai vor continua asa nu va fi bine
sper ca te-am ajutat
bafta

11 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ce filtrati, dragii mamei, apa de ploaie?happyPoate flirtati.

Spune-le amicilor ta sa inceteze cu glumele, asta daca tipului ii pasa asa mult de gura lumii.Incearca sa discuti cu el pe tema asta, nu are rost sa plece urechea intruna, o sa apara dispute pe tema asta daca nu o rezolvati.happy
>big grin

| Derye a răspuns:

Si folositi un filtru cand filtrati?

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pai cand e si el nu mai sta cu baitzii aia
du-te intr-un loc mai retras si vorbiti acolo

| lays a răspuns:

Filtram, intr-o, iasa... faci de ras limba romana...

| IzzyNailart a răspuns:

Prima oara invata sa scrii!

| TheSundărSitaara a răspuns:

Hm, frumos, trebuie' să recunosc. Syntya, bănuiesc că n-ai văzut comentariile de mai jos, altminteri ai fi luat foc de mult. Eu credeam că ''cius'' înseamnă mai degrabă ''la revedere'', ''pa'', decât ''bună'', ''salut'', în fine, nu mă bag, nu vreau să fac parte din criticii negativi al acestui site. happy Dar, îţi zic cu sinceritate şi fără răutate, c-ar cam trebui să-nveţi să scrii, nu de alta, dar uită-te mai jos ce se-ntâmplă; lumea este rea, întotdeauna va reacţiona aşa, în loc să te ajute, să-ţi explice etc. Între cuvântul ''filtram'' şi ''flirtam'' este o diferenţă ca de la noapte la zi! Uită-te-n dex, pune mâna(sau burta, alege! big grin laughing ) pe carte, că nu strică...şi decumentează-te! Nici mie nu mi-a stricat! Poate că nu ştiu toate ''regulile gramaticii'', unde' se pune-o virgură, o cratimă, ...sau să mă exprim, dar încerc, cât pot de mult, să-mi acopăr aceste ''lapsusuri'', fie ele legate de gramatică etc, nu mai dau exemple. happy

Asta nu înseamnă că dacă ştiţi să scrieţi, ştiţi totul, - valabil şi pentru comentatori, dar şi pentru mine, suntem oameni, avem defecte, dar suntem egali, nimeni nu-i mai presus sau mai prejos decât altul - aşa că n-ar trebui să-i spuneţi cu răutate şi să râdeţi de greşelile fetei; suntem oameni, nu animale, putem învăţa.

Aşam, hai că, totuşi, uitându-mă pe ''întrebarea ta'', nu ai făcut prea mari (şi/sau prea multe) greşeli. E-n regulă, dar mai ai de învăţat. big grin

Gata, tac, poate-mi sari-n cap. X_x

P.S. Scuzaţi-mi greşelile gramaticale, dezacordurile, pleonasmele, repetiţiile etc. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la otv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar putea, da, daca aia continua sa se poarte asa. Daca iti place de el asa de mult, poate te gandesti la o alternativa, poate iesiti cu alti oameni, poate cu prietenii lui, macar din cand-in-cand... E important pentru baieti sa se simta stapani pe ei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si Cius:X pentru ce l-ai pus?:s

| Bianca_5451 a răspuns:

Ea prima data spune pa si dupa aia continualaughing

| DragoshOne a răspuns:

Daca se mai iau asa mult de el si lui nu ii place s-ar putea sa apara cateva neintelegeri intre tine si el.