| PaulCos a întrebat:

Compatibilitatea intre parteneri este rezultatul norocos al unei selectii sau se poate dobandi in timp?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este rezultatul hazardului de a fi norocos sau ghinionist intr-o proportie foarte foarte mare : de... 90% thinking

| PaulCos explică (pentru corbulalbrosu):

94,6 % mai ezat...

| Catrice a răspuns:

Karma.

| PaulCos explică (pentru Catrice):

A cui... karma?!

| Catrice a răspuns (pentru PaulCos):

A....partenerilor? Ma rog, viitori parteneri.

| AndreeaWTS a răspuns:

Nu se poate dobândi așa ceva prin nici un fel de "antrenament".
Chiar dacă e vorba de compatibilitate la modul general sau de compatibilitate fizică/sexuală, singurul mod în care îți poți mări șansele, e un număr cât mai mare de "încercări".
Și să ai norocul să-ți găsești cât mai repede partenerul compatibil, până nu devii dependent de "încercări". laughing

| PaulCos explică (pentru AndreeaWTS):

Nu asta as vrea sa fie aria mea de antrenament. As dori sincer un mentor care sa imi scurteze cautarile.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru PaulCos):

Păi nu prea ai cum.
E o chestie pe care n-ai cum să o "potrivești" tu. Nici singur și nici îndrumat.
Dacă vrei, ține mai mult de noroc, de șansă.

| bogdanmanevra a răspuns:

Buna intrebare.

| PaulCos explică (pentru bogdanmanevra):

Nu e buna! E doar una fara raspuns, pentru cei ce cauta raspuns...

| VladJEU a răspuns:

Eu cred in chimie din prima intalnire. Daca nu se intampla nimic nu forta ideile universului pentru viitorul tau