| sebrant a întrebat:

Conteaza frumusetea fizica intr-o relatie?

22 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

In adolescenta; DA, dupa, mai putin, iar la maturitate maxima :deloc!

| Ofiintă a răspuns:

Iţi dai seama că nimeni nu se îndrăgosteşte de cineva pe care nu îl consideră frumos.
Nu este un lucru descurajant, din moment ce nu există persoane urâte, deoarece fiecare avem frumuseţea noastră, unora le place altora ba.
Trebuie sa reţii ca niciunul dintre noi, nu suntem perfecţiuni întruchipate astfel încât, toată lumea să ne placă.
Baza fiind faptul că:
Frumuseţea adevărată vine din interior!

| FemeiaPisică a răspuns:

Pentru unele persoane conteaza, pentru altele nu.
Atunci cand iubesti cu adevarat o persoana, pentru tine este cea mai superba fiinta.

| WarriorInReserve a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Până să ajungi s-o iubeşti trebuie să te atragă din punct de vedere fizic.
Tu ai ieşi cu un băiat care nu te atrage fizic? Nu.

| pinkystyleツ a răspuns:

Depinde de persoana. Inainte la mine conta foarte mult pana am intalnit persoana pe care chiar o iubesc iar atunci am realizat ca chestiile astea nu conteaza si trec cu privirea peste orice defecthappy.

| tpuu a răspuns:

Pe jumate. ca doar cum nu sa stai cu un urat /urata... si sa mai mergi si in lume cu el /ea, nu? dar acum, fiecare are parerea sa happy

| LolitaLempicka a răspuns:

Nu chiar happy

| tenutza a răspuns:

Da, dar cred ca atunci cand doi se iubesc, pot trece si peste cateva defecte, ici-colo...

| Raptorz a răspuns:

Noooo, trebuie sa fii nespalat si sa nu iti mai vezi picioarele de gras

| Cristina45 a răspuns:

In mare nu, conteaza sa fie placut ochiului, nu neaparat ca el sa aiba patratele si ea silicoane cat capu ei, conteaza cand te uiti la acea persoana sa simti senzatia aia in stomac si sa ti se para cea mai frumos / cel mai frumos

| RAY a răspuns:

Barbati aleg in functie de fizic

femeile in functie de statut social

conteaza frumusetea mult inca de la prima intarnire, cine spune ca nu conteaza minte, ne plac persoanele frumoase

| neutrino a răspuns:

Inca nu am auzit pe nimeni ca s-ar fi indragostit de o persoana urata si ca ar fi fost asa, dragoste la prima vedere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, insa criteriile in functie de care apreciem frumusetea variaza de la un om la altul.

| piTiCcu a răspuns:

Pentru mine, unul, nu conteaza aspectul fizic, sa fiu sincer, sa zicem ca poate conteaza, dar putin.Conteaza ce e pe interior. Daca fata gandeste bine si tine la mine, e suficient.

| WarriorInReserve a răspuns:

Da,contează pentru parteneră, nu pentru restul lumii.
Ai auzit tu pe cineva să spună că partenerul ei e urât? Nu.
Să spui că nu contează înseamnă să fi ipocrit. Întradevăr nu asta este cel mai important,dar contează şi asta. E condiţie necesară, nu suficientă.

| Capriciu a răspuns:

Cine spune ca nu conteaza minte iti spun eu cred ca nimeni nu doreste sa se intilneasca cu o fata sau un baiat de vreo 100 de kg ciufulit si alte aspecte fizice care nu prea pot fi pe plac asa ca conteza. Nimeni nu se poate indragosti caci doar mai intii vedem fizicul si de fizic ne indrgostim si apoi vedem si calitatile persoanei.Asa ca fizicul conteaza poate nu ft mult dar oricum conteaza.

| MadaSweet18 a răspuns:

Conteaza putin si frumusetea fizica la inceputul relatiei, dupa ceva timp corpul se schimba dar nu cred ca e o mare problema ca doar nu parasesti pe cineva ca sa ingrasat 5 kg sau ca a facut burta dupa 2 ani de relatie.

| Shavoo a răspuns:

Conteaza. doar ca avem gusturi diferite iar frumusetea este relativa.

| Damy0303 a răspuns:

Nu stiu cum sunt celelalte fete dar nu conteaza foarte mult frumusetea, cel mai mult conteaza comportamentul, sentimentele, increderea, astea sunt mult mai importante.

| Yones_Cezar_1999 a răspuns:

Putin

| Eferalgan a răspuns:

Pt pitipoance si cocalari da pentru oameni normali nu. Sper ca te-am ajutat