| ioanamaria2000 a întrebat:

Conteaza pentru un băiat ca iubita lui e virgină si el e primul din viața ei? ( Ambii au peste 18 ani)

21 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Cred ca conteaza daca tine la ea deoarece amandoi sunt la inceput si vor invata impreuns

| RAY a răspuns:

Fiecare individ percepe diferit,asa ca nu putem generaliza, da social vorbind o virgina are un pret mai mare ca una care numai e,tine de societate,religie,dar,asta nu garanteaza seriozitate,matuizare,virginitatea nu este o garantie,este o fata aici care sta virgina ca sa stea cu iubi ei, il tine legat de ea astfel, daca va face sex ea are o frica cum ca o lasa, e aiurea sincer, uni barbati cred ca virginele sunt mai de incredere, eu din ce am studiat am observat ca fetele cu putine relati au relati mai de durata, curva ramane curva nici dumnezeu nu o schimba =asta e vorba din popor

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"...o virgina are un pret mai mare ca una care numai e."

Dar un virgin, si el crezi ca are un "pret" mai mare?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

La barbati este opusul, eu doar afirm din ce stiu eu, din ce percep, eu nu cred asta

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"...o virgina are un pret mai mare ca una care numai e, tine de societate, religie..."

Religia descurajeaza, ba chiar infiereaza, sexul premarital atat pentru femei, cat si pentru barbati, deci in mod normal virginii pentru ei ar trebui sa fie mai valorosi, nu?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Da,dar,a fi virgin este o rusine sociala, asa te percep prieteni de sex masculin, religios ai dreptate, dar, societatea a devenit mai liberala

| Violleta2022 a răspuns:

Nu conteaza!
Cel putin daca este dragoste adevarata si nu snobism, sau prostie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru unii DA, pentru altii NU. Depinde de nivelul de inteligenta si de convingerile fiecaruia, dar in multe cazuri si de... ETNIE. laughing

| mihai69 a răspuns:

Depinde foarte mult de bărbat. Nu există un răspuns universal valabil la întrebarea asta.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană și preferințele acesteia.

| Holiday a răspuns:

Nu exista nici un motiv pentru care cineva ar putea afirma: eu sunt virgina, deci sunt mai valoroasa.
E drept ca unora le-ar placea asta, sau chiar cumpara virginitatea unor fete/femei, in sensul ca le platesc pentru a le dezvirgina, dar e o tampenie.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

La nivel simbolic, nu e chiar o tampenie. Dar n-o sa-ti explic, ca tu anulezi orice chestie spirituala. Voiam doar sa stii ca poate avea o relevanta si virginitatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Trebuie sa fi chiar tâmpic sa nu-ti dai seama ca daca e virgina, inseamna puritate.
Sti de povestea lui Medusa? Alea care nu mai sunt virgine ii se vãd fiecare lupã Prin pãr laughing

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"...chestie spirituala."

Defineste "spirituala". Ca are atatea sensuri cuvantul asta ca nici ala care l-a folosit nu prea stie ce a vrut sa zica de fapt.

| sofisis a răspuns:

Unii vor virgine, altii nu. Sunt preferinte mult prea personale ca sa le poti generaliza si atribui aiurea. Daca vrei sa aflii despre un om anume, intreaba-l.

| Plato a răspuns:

Da.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Pentru bărbat este un fel de mândria aia bărbătească ca el a fost primul. Însă unii bărbați prefera și fetele care au avut relații intime înaintea lor doar ca să nu se mai chinuie cu ele și ca ar avea mai multa experienta în dormitor.
Părerea mea. Așteaptă și alte răspunsuri. Pup

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Mai ales daca e maghiar.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Plato):

rolling on the floor

| ciordeala a răspuns:

Pentru mine nu ar conta, fiecare cu preferintele lui.

| Darius_Popescu_1980 a răspuns:

Nup