| anonim_4396 a întrebat:

Copilaria mea, va rog cititi...
In primul rind ma numesc mihail, am 23 anii, copilaria mea a fost asa...din cate mi s-a spus ca mama mea inainte de a ma naste eu (nu ma vrut si a vrut sa faca avort, dar tatal meu a vorbit cu doctorul care era pe vremea aia si bun prieten cu tatal meu ea spus doctorului sa-i zica lui mama ca sa nu faca avort ca o sa moara, si pana la urma mama mea nu a facut avort si ma nascut pe mine in anul 1994, 23, 04, am auzit ca cica mama mea ar fi zis ca (drac cu coarne sa se nasca ) la 2 anii dupa nasterea mea mama si tata s-au despartit, mama era saraca familia ei nu ma putea creste,si cei de la tribunal a decis ca tatal meu sa ma creasca si am ramas la tata,mama mea de atunci cand s-au despartit ei ea nu sa mai interesat de mine pana in ziua de azi (si acum mama mea e foarte rece si rea cu mine), dupa tata a mai luat o femeie si a mai facut mie o sora vitrega dupa la un moment dat tata s-a apucat de boutura si s-a despartit si de aceasta femeie, de la varsta de cand aveam eu 5 anii am mincat batai ingrozitoare de la tatal meu si ma scosesera si afara din casa (IN FUNDU GOL) ziua miaza mare la varsta de 10 anii si ma batea groaznic si spunea ca da foc la casa si ca se spinzura,preferam sa mor si sa numai eau bataie de la el si nu ma lasa sa ma duc la scoala,imi aduc aminte ca tata avea un prieten care venea des pe la noii si acel prieten zis, ma pune sa ii fac chesti (sexuale) pe ascuns fara sa vada tata si imi dadea sa fumez pe ascuns, si sau intimplat toate astea timp de citiva anii, dupa care tatal meu cand aveam eu 14 anii a decedat,pentru ca devenise alcolic, dupa ce am ramas doar eu si cu mama lui tata problema a fost ca mamaea mea a vrut sa ma dea la un camin de copii si nu stiu cum s-a intamplat ca m-a dus la un spital si ma gasit cu o anume boala psihica mentala,dar eu nu stiam ce si cum stau lucrurile,si dupa aia mi se dadea de la medicul de la Bucuresti care ma gasit cu aceasta boala medicamente, si dupa m-am apucat de fumat, pana acum 1 an si ceva cand m-am lasat de fumat am fumat 6 anii,dupa aia problema consta ca am inceput sa ma mastBZ ffoarte tare si de foarte multe ori pe zi pana in prezent,am incercat tot felul de chesti ca sa ma las de (pornografie dar in zadar nu am reusit, cu toate ca mi s-a spus de la un medic particular ca masturbarea excesiva dauneaza sanatati pe parcusu veti mele, am ajuns ca ma urasc eu insusi pe mine, mama lui tata e o femeie rea si nu ma pot intelege cu ea si pentru cam fost diagnosticat cu psihicul nu mi-am putut gasi un loc de munca am fost angajat si patronul la 3 zile m-a dat afara a zis ca nu-s sanatos si mie ffoarte greu sa ma descurc nu stiu ce sa fac mama mea in prezent nu ma vrea nu-i pasaa de mine vorbeste foarte urit cu mine si asta ma face sa sufar cel mai mult,ma uit in jurul meu si parca sunt intr-o jungla inconjurat de lupi,nu am pe nimeni si nimanui nu-i pasa de mine si numai stiu incotro si apuc,si problema e ca vreau sa renunt la masturbare de finitiv si vreau sa incep o noua viata. Credetima numai vreau sa ma mai masturbez si numai vreau viata pe care o am numai stiu cui sa-i cer ajutor?(precizez ca nu prea stiu cum sa vorbesc cu o fata, nu am avut nici o data un contact sexual, si nu am avut vreo relatie mai lunga de 8 zile, si nici nu stiu daca ma vrea vreo fata,). cel mai mullt doresc sa scap de masturbare si sa ma vad un om real!

Va rog nu rideti de mine!

Răspuns Câştigător
| Betty12345678 a răspuns:

Si pe mine a vrut mami sa ma avorteze.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz abstinenta adica abtinerea de a te mai mastrba nu se va rasfrange in mod pozitiv asupra sanatatii tale psihice si mintale, fiindca NU vei deveni un om "real" si perfect sanatos in cazul renuntarii la masturbare. Probabil ca peste 90% din populatia masculina a planetei de toate varstele este "afectata de acest viciu". Nu te da batut si incearca in continuare sa-ti gasesti o prietena, partenera, iubita si eventual sa incerci sa reduci/limitezi numarul de te masturbari zilnice, daca nu doresti sa devii si mai deprimat. Sanatate!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă vrei sa vorbești cu cineva, un sfat sau nu stiu... Dă-mi mesaj.

| Seba2013 a răspuns:

Trebuie sa iti formezi o strategie de afrontare centrata pe aceasta problema.
In cazul acesta este o afrontare centrata pe emotie.
Daca nu esti in stare sa iti formezi marele zid chinezesc la nivel mental vei fii invadat de lumea externa, locusul de control va fi extern nu intern.

Răspuns utilizator avertizat
| Doublei a răspuns:

Bai nu stiu ce sa zic mai mult mă impresionat povestea decât chestia cu masturbarea.Adica eu cred că ai nevoie de un prieten in primul rand și apoi de un psiholog.