| awuh a întrebat:

Cred ca am o problema, nu înțeleg de ce mi-e scârbă de organul genital la bărbați. Văzând la prietenul meu mă dezgusta de îmi strica toată pofta în a face sex.Ar putea fi o repulsie sau sa am o alta orientare sexuala ????????fără sa știu eu ????????? Am 18 ani Sau au și alte fete care le este scârbă de organul genital masculin ????????Sa nu va supărați pe mine băieți

Răspuns Câştigător
| Tovarasul a răspuns:

Este posibil sa fi fost abuzata in copilarie si creierul poate a reprimat amintirea, incearca sa te gandesti ca sigur are fundamente psihologice ce spui tu acolo. Mergi la un psiholog chiar te poate ajuta sa descoperi ostilitatea asta, bafta!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da mai sunt si alte fete si exista chiar femei maritate unele chiar de multa vreme care nu concept sa faca sex oral. Una dintre asemenea fete sau femei este o doamna care a postat o intrebare cu doar putin timp in urma. Sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Un raspuns bun a dat HazelEyes77.
In primul rand depinde de educatia primita: ma refer la educatia in privinta sexului. Pana la 18 ani nu mi-am inchipuit ca as putea pune gura pe un organ sexual: nici feminin, nici masculin. Acum... o fac cu amandoua si le apreciez foarte mult. Jemla unei femei am alintat-o (cu limba) mai repede, eclerul cu frisca a unui barbat doar dupa vreo 6 ani.
Eu am o vorba: pofta vine mancand. Sa nu utati acest lucru: nici fetele, dar nici baietii. cand esti excitat la culme, dracu'... devine alb.
Inca ceva: imi spunea o femeie ca este mai scarboasa sperma, decat menstruatia. Hmm! Cum este sperma stiu. Menstruatia imi face greata. Deci vezi: un om care adora ambele sexe, are repulsie fata de menstruatie.

| HazelEyes77 a răspuns:

Evident ca mai sunt cazuri de femei care resimt aversiune fata de organul masculin dintr un motiv de natura psihologica ascuns in subconstient. Fie unul ce tine de religie, moralitate in care sexul e ceva tabu, imoral, fie lipsa de interes fata de relatiile intime cu un barbat precum si lipsa de atractie fizica fata de aceasta. Nuditatea masculina te lasa rece sau chiar te dezgusta. Numai tu poti sa descoperi adevaratul motiv ce se ascunde in spatele repulsiei fata de zona genitala masculina. Vezi daca un nud feminin ti se pare atragator si trezeste in tine unele fantezii erotice. Si bineinteles daca ideea de a avea o relatie amoroasa cu o fata ti ar trezi oarecum interesul, curiozitatea si dorinta de a experimenta. Numai bine

| awuh explică (pentru HazelEyes77):

Mă dezgusta pur și simplu.