| Imhere7 a întrebat:

Cred ca azi am primit o lectie si vreau sa o impartasesc cu cineva. Ideea ca trebuie sa faci lucrurile atunci cand ai sansa, nu lasa nimic sa treaca, mai ales daca simti. Povestea e destul de simpla si banala, poate. In mijlocul de transport in care ma aflam, la un drum de cateva ore, in spatele meu, era un baiat foarte dragut care la un moment dat si-a intins mana pe partea dintre geam si scaun, iar eu aveam mana rezemata si incet incet ne-am atins, dar nu a desfacut mana sa ma tina, doar cu degetul, cum tinea. Apoi am luat amandoi mainile si dupa un timp iar ne-am atins, a treia oara a inceput incet sa ma mangaie cu degetul, sa il miste pe mana mea, dar foarte putin, a fost atat de frumos, nu stiu de ce, ca in filme, m-am indragostit. Eu am coborat inaintea lui m-am uitat la el si mi-a stat pe limba sa intru in vorba sa ii cer instagramul, nr. de telefon, ceva. El probabil nu a facut asta pentru ca astepta din partea mea, cred, facuse deja primul pas, oarecum. I-am zis ceau a salutat si el si am plecat. Am mers putin si simteam cum mi se face dor nu stiu cum, nu voiam sa il pierd, si m-am intors, dar autocarul plecase. Asadar, daca simti ceva spune, sau fa, ca apoi sa nu regreti...sad

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Frumoasa fantezia ta!
Na ca ai uitat sa fii consecventa in minciuna, la inceput ai spus ca erai in mijloc de transport in comun, iar la sfarsit spui ca aplecat autocarul.

| Imhere7 explică (pentru Violleta2022):

Autocarul nu este mijloc de transport? Am spus asa pentru ca prima data n-am vrut sa zic in ce ma aflam. Mersi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai nu e acelasi lucru?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu stii care este diferenta dintre un autobuz si un autocar?
Autobuzele sunt mijloace de transport in comun.
Autocarele sunt mijloace de calatorie pe distante lungi, cu regim special. Autocarele au alt regim si sunt mult prea scumpe, pentru a fii bagata pe traseu de autobuz.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu, chiar nu stiam astfel de detalii. laughing

| Imhere7 explică (pentru Violleta2022):

Doamna, sau domnişoara Jassmina, nu am spus mijloc de transport in comun, doar mijloc de transport, faceti diferenta. Multumesc pentru interes, o zi buna!

| Imhere7 explică (pentru Violleta2022):

Si cum tot insistati, de fapt si autocarul este mijloc de transport in comun.

| luffypk a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu cred ca minte neaparat, de exemplu, si la mine-n zona exista autocar care face naveta pentru elevii de liceu, in principal, fiind foarte multi elevi, iar cei care se ocupa cu curse de genul fiind putini (cel putin la mine-n zona sunt putine mijloace de transport in comun care fac naveta in zona unde locuiesc eu), se ia in calcul folosirea unui autocar pentru a incapea cam toti elevii care scapa la ora 14:00 (fiind destul de multi, de obicei, care scapa la ora respectiva), iar pentru celelalte ore, exista buzuri destinate atat elevilor, cat si celorlalte persoane.

| Emilian65 a răspuns:

Asa este. Actioneaza atunci cand este momentul potrivit. Dupa aceea regreti ca nu ai facut ce trebuia la momentul creat de cineva.

| Crackman a răspuns:

Un moment clasic în care femeia gândește cu emoția nu cu capul?
Uite asa se întâmplă ce se întâmplă

| Imhere7 explică (pentru Crackman):

Nu a fost vulgar sau ceva...

| Crackman a răspuns (pentru Imhere7):

Mai mult un o mica analiza asupra situației.

| Mopmop a răspuns:

Pune asta la amintiri frumoase si extraordinare. Asta pentru ca tu in orasul x si el in orasul y. Relatiile la distanta nu prea merg.

| isemilia a răspuns:

Sunt sigură că dacă e să fie o să vă îtâlniți din nou. Dacă nu, măcar ai rămas cu o amintire frumoasă și cu o lecție învățată.

| Dintrebare a răspuns:

Ce poveste frumoasa, multumim ca ai impartasit-o cu noi. Ar fi foarte tare ca baiatul sa aiba cont aici si sa vada ce ai scris.

| luffypk a răspuns:

O sa te mai intalnesti cu el, daca nu, incearca sa dai de el pe Facebook/Instagram, sunt sigur ca o sa-l gasesti.

| Imhere7 explică (pentru luffypk):

Nu ştiu cum îl cheamă...sad

| isemilia a răspuns (pentru Imhere7):

Nu e necesar sa stii cum il cheama. Daca nu ma insel era si un grup pe Facebook unde, daca vedeai o persoana in metrou / autobuz / etc (practic intr-un mijloc de transport) puteai sa o descrii (si sa spui locul, ora, data etc, desigur), iar daca cineva de pe grup o stia te ajuta. Nu stiu daca mai este sau nu, insa cred ca mai gasesti astfel de comunitati.