| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca e prima intrebare la categoria asta pentru mine. Va salut pe toti. Am o problema mare. Sunt intr-o relatie serioasa de 3 ani cu o fata care cred ca o iubesc, dar problema este ca imi plac si alte fete, adica mai in gluma mai in serios ma indrostesc de ele. Si tocmai aceste fete sunt toate prietene bune cu iubita mea. Acum imi place o fata, fosta colega de liceu cu ea. Nu stiu ce sa fac, vorbesc cu aceasta fata, pare ca si ea ma place, dar are prieten si oricum îi este putin teama sa nu afle prietena mea doar ca vorbeste cu mine da sa mai fie si altceva intre noi. Faza e ca atunci cand îi spun sa se desparta de iubitul ei, sau sa iesim undeva, imi spune ca am uitat ca am prietena. Nu pot deloc s-o conving sa fim impreuna din cauza asta. Nu ma judecati, daca aveti sfaturi care sa ma ajute sunteti bineveniti!

Răspuns Câştigător
| anonimus321 a răspuns:

Parerea mea este ca daca te refuza, nu vrea o rel cu tine, nu vrea sa renunte la iubitul ei. Incearca si tu sa o uiti si ramai cu prietena ta, gandeste-te ca sufera si ea nu te-a lasat pentru altcineva, asa ca nu o lasa nici tu mai ales pentru cineva care nu te vrea! Incearca sa te indragostesti din nou de prietena ta! Nu renunta la cineva care nu ar renunta la tine doar pentru o persoana care nu vrea sa fie cu tine! Succes si multa iubire!

| Public22 a răspuns (pentru anonimus321):

Dar nu o vreau sa o las pe iubita mea pentru fata asta, vreau doar sa stau cu ea putin, poate se intampla ceva frumos. Eu imi revin repede, am mai patit asa si mi-am revenit repede, asta dupa ce am avut o mica relatie cu acea fata, tot la iubita mea m-am intors.

| anonimus321 a răspuns (pentru Public22):

Da,dar cat timp crezi ca te vei mai putea intoarce la prietena ta? Poate va afla si categoric, nu va accepta asa ceva si o vei pierde. dupa vei regreta, mai bine tine de ea si usor, usor o vei uita pe cealalta fata. Stii cum este acel proverb "cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul"! Nu da cu piciorul la ceva ce a fost frumos si va fi!

| Public22 a răspuns (pentru anonimus321):

Multumesc pentru tine!

| Public22 a răspuns (pentru anonimus321):

laughing sunt zapacit rau sa-mi trag palme, am vrut sa spun, multumesc pentru sfat.

| anonimus321 a răspuns (pentru Public22):

Cu multa placere, oricand! P.s multumesc si eu! :*

20 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard....parca asa era

| Alexandru0007 a răspuns:

Poti sa-i propui o relatie sexuala.doar ca stai linistit dupa aia.dar oricum e complicat si n-ar fi corect fata de prietena actuala

| Public22 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Da, cam complicat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha, deci tu, in timp ce esti intr-o relatie, ii spui altei fete sa renunte la relatia ei ca sa se poata intalni cu tine! Si dupa toate astea, te miri de ce nu o poti convinge sa va intalniti!? Ai 12 ani? Pentru ca daca ai peste 12 ani si ai facut treaba asta, esti cam prostalau. Sincer.

| Zabbyel a răspuns:

Zi ca pe ea o place mai mult love struck ca e mai buna ca actuala prietena a ta love struck(o sa-i placa asta) ca e mai buna/frumoasa/desteapta/ du-o cu zaharelu o sa cada pana la urma love strucklove struck sau o sa muste din acel cubulet dulce(vorbele tale)

| Public22 a răspuns (pentru Zabbyel):

Adica sa o mint laughing pentru ca nu arata mai bine ca prietena mea, dar in momentul asta ma atrage ea mai mult! Nu-mi merge cu ea, imi zice direct: Ai uitat ca ai prietena! E complicata rau.

| Zabbyel a răspuns (pentru Public22):

Imposibil rolling on the floor)))) zici ca nu arata mai bine... dar te atrage doamneeee rolling on the floor)))))) tu du=o cu zahareluwinking iti faci moftu cu ea si gata love strucklove strucklove struck pe urma o sa vezi tu happy ce si cum laughing
sau e intrebare pusa din plictiseala smug

| Public22 a răspuns (pentru Zabbyel):

Pai arata foarte bine, nu am zis ca arata rau, doar ca nu arata mai bine ca iubita mea. Chiar nu sunt plictisit sa pun intrebari asa fara rost.

| Peaches a răspuns:

Eu zic sa te gandesti la sentimentele actualei tale prietene daca ar afla ca o inseli... Si pune-te in locul ei... Nu s-ar simti deloc bine! Pentru ca si eu sunt fata si mi s-a intamplat asta de vreo 2 ori. Daca intr-adevar tii la ea, NU o inlocui cu nimeni!
Sper ca asta ajuta! Have funwinking

~Roxetta

| Public22 a răspuns (pentru Peaches):

Da, multumesc.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Zburatul din creanga in creanga te poate conduce la posibilitatea de a ramane singur cuc, dand mereu vrabia din mana pentru cioara de pe gard.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Vezi'ti de relatia actuala. Nu lasa sa curga timpul pe langa tine, atunci o sa iti dai seama ce ai facut si o sa regreti. Prin asta ma refer, continua sa iesi cu prietena, indragosteste-te mai mult de ea!

| Public22 a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

Nu stiu daca pot sa fac asta. am sa incerc

| NotToday a răspuns:

Telenovele. Revino-ti tata, ca nu esti femeie!