| curdupel a întrebat:

Credeți ca vrea sa fie suprem sau pur si simplu alintat?! Vrea mereu sa fie curat in casa, mâncarea pregătită si in fiecare zii diferită! Vrea sa aibă hainele pregătite dacă iese afara, vrea sa ii pun eu Șosetele in picioare, sa-i tai unghiile de la mâini inclusiv de la picioare, nu accepta nici in gluma sa i-l împing ( nici el nu a făcut asta niciodată ) sau sa ii spun sa m-a ajute la curățenie nu m-a mai gândesc sa facă el singur! Sa nu fie deranjat la telefon, cafea in fiecare dimineața adusă la pat! Eu am stat si m-am gândit ori el vrea sa facă din mine "femeia perfecta" mai exact sa m-a învețe sa fiu pe placul lui, ori eu sunt atât de genera si oarba de iubire sa văd asta!? Menționez eu am 18 ani si el 32! Stiu sigur ca m-a iubește, nu mai dau exepmle, deci sa nu îmi Spune-ți ca nu m-a iubește! Si nici sa comentati diferența dintre ani! Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vrea o femeie simpla, care doar sa i se supuna si sa il slujeasca. El sa fie capul necontestat al familiei, sa fie ascultat in toate, sa ia toate deciziile iar tu sa i te supui fara cracnire.
Nu e nimic in neregula atata timp cat nu vrei viata ta, libertate, deciziile tale. Trebuie doar sa accepti supunere deplina la deciziile lui. Orice nesupunere se va termina rau pentru tine (un astfel de barbat te poate chiar omori daca nu i te supui, fiindca nu te considera tocmai un om, ci ceva intre un animal supus si o jumatate de om fara minte si suflet). Daca pe tine nu te deranjeaza sa intri in jug si sa renunti complet la tine, e ok. Nu ma indoiesc ca te iubeste, sunt extrem de rare femeile atat de supuse care sa nu aiba nici un fel de dorinte pentru ele insele, care sa-si vada toata viata ca pe o sclavie continua. In ziua de azi femeile au studii, cariera, demnitate, vor sa decida singure, sa fie libere, sa aiba banii lor pe care sa-i cheltuiasca asa cum vor, sa ia hotarari privind casnicia, copiii, proprietatile, votul folosindu-si mintea lor. Tu esti din acele femei care nu vor nimic din toate astea, se multumesc sa li se dea acoperis deasupra capului si mancare, in schimb oferind supunere perfecta. Nici unul din voi nu are mari sanse sa gaseasca un alt partener, asa ac e bine sa tineti de relatia asta. El nu va mai agsi altundeva o servitoare atat de supusa, iar tu vei gasi cu greu un barbat dornic sa fie stapan si nu partener, care sa accepte genul asta de singuratate in doi (decizii luate de unul singur, nici un partener de discutie)

| curdupel explică (pentru Brigaela):

Eu muncesc! Si am bani mei, vreau sa spun ca nu depind de el!

| Honeyyy a răspuns (pentru curdupel):

Ia-ti un roman sa vezi cum te trateaza si fa diferenta laughing. No offense laughing.

| Brigaela a răspuns (pentru curdupel):

Banii nu conteaza, o sa ti-i administreze el in curand si nu vei mai putea lua decizii legate de ei. DEpinde ce muncesti. Daca ai o cariera adevarata, studii importante, poti incerca sa te afirmi cu asta in relatie. Daca doar muncesti ceva, fara mare perspectiva, asta face parte din acelasi scenariu (ai o munca umila ca sa aduci bani in casa, nu ai pretentii de cariera). Albanezii au niste conceptii mai diferite, citeste Kadare si vei intelege mai multe. Este decizia ta daca accepti sau nu, dar mare grija, daca refuzi si iti vezi de viata ta, e posibil sa fii in pericol, fiindca el se va opune eliberarii tale.

32 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te iubeste in capul tau. Esti oarba, varianta corecta. Ti-am mai spus in alt raspuns lasa tutancamonii si i-ati pe cineva de varsta ta. Chiar nu iti vad bine relatia dar te vei da cu capul de sus. Nu mai fii tu asa sigura ca atunci cand vei da te va durea rau.

| LoveSleep a răspuns:

Aș vrea și eu o sclavă, pardon, o prietenă ca tine. De unde fac rost?

| curdupel explică (pentru LoveSleep):

Crezi ca sunt sclava?! Crezi ca asta intuiește?! Nu m-a lua la mișto! Vorbesc cât se poate de serios!

| Doub a răspuns:

Pentru el esti o sclava.straight face

| minrest a răspuns:

Oamenii in general sunt comozi si au tendinta sa ii lase pe altii sa le faca treaba, dar nu e bine sa fie lasati sa faca asta pentru ca li se strica caracterul.

| AirănMeidăn a răspuns:

Esti iubita sau menajera lui?

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Totusi, gramatica ta este dezastruoasa! Cred ca e o gluma, ce barbat e ala care doreste sa-i tai unghiile de la picioare si sa-i pui sosete? Mai vrea si cafea la pat? Din initiativa lui toate acestea?

| curdupel explică (pentru Lawliet14):

Scuza-ma! Stiu ca gramatica mea nu este una perfecta, dar eu nu sunt românca, stiu limba romană de numai 6 ani si gramatica mea, mai trebuie lucrata! Si in legătura cu el, da el îmi cere toate astea! thinking

| Lawliet14 a răspuns (pentru curdupel):

Aaaaaaa, tu esti poloneza. Atunci scuze! happy E polonez barbatul? laughing Ce pot sa zic, poate astea sunt fetisurile lui. Nu inseamna neaparat ca nu te iubeste. Dar el te rasfata pe tine?

| curdupel explică (pentru Lawliet14):

E albanez! laughing da ma resfata, dar niște lucruri simple! Pentru ca eu nu ii ceri lucruri, chiar asa de exagerate! laughing

| AliGab a răspuns:

De ce ti-e teama sa auzi adevarul? Si anume acela ca nu te iubeste. Nu te vrea femeia perfecta, te vrea proasta/sclava perfecta. Normal ca unul de 32 stie exact cum sa imbrobodeasca o pustoaica abia iesita de pe bancile liceului, si indragostita lulea pe deasupra. Poate nu acum dar intr-o zi iti vei da seama ca adevarul este cel pe care acum nu vrei sa il auzi. Te manipuleaza si tu nu vezi. Sper sa deschizi ochii mari intr o zi. Spor in cele bune

| Lawliet14 a răspuns (pentru AliGab):

In Albania cred ca aia este mentalitatea. happy Cam la fel ca in Turcia! 57% sunt musulmani sun(n)iti, doar 10% la catolici iar 7% ortodocsi. Deci ar trebui sa se pregateasca poate sa traiasca ca si cu un turc.

| curdupel explică (pentru Lawliet14):

Nu sunt căsătoriți si nici logodiți! Eu doar m-am mutat la el de 6 luni, primele 2 luni nu era asa! happy

| piticelm a răspuns:

Cred ca si Cenusareasa era mai bine ca tine.Sa faci mancare si curat, cred ca este ceva normal, insa tu sa ii tai unghiilerolling on the floor asta cu siguranta nu e normal.

Răspuns utilizator avertizat
| TheCuteOne a răspuns:

Primele patru exemple sunt ok, adică nu pare că ar vrea să fie suprem, doar alintat. Dar începând cu următoarele, m-a şocat, se dă prea mare şi tare!

| curdupel explică (pentru TheCuteOne):

Asa-i!? CreI ca m-a poți ajuta cum sa ii spun ca m-a deranjează asta?! Am încercat dar el îmi spune lasă o sa fac singur si dupa nici 1 ora îmi cere sa fac una dintre exemple de mai sus!

| TheCuteOne a răspuns (pentru curdupel):

Nu te lua după ce spun eu acum, că poate vă despărţiţi, dar eu aş intra în grevă, şi nu glumesc! Poate aşa s-ar învăţa minte.

| curdupel explică (pentru TheCuteOne):

Cand spui greva, te referi sa nu fac nimic si sa stau toată ziua in pat?! Sau cum ar decurge o greva la momentul asta?!

| TheCuteOne a răspuns (pentru curdupel):

Nu spun să stai toată ziua în pat, dar să nu faci ceea ce ţi se pare o cerere exagerată din partea lui.