| Mihaelaa98 a întrebat:

Crede ti ca este posibil ca doua persoane sa fie sortite pentru a fii impreuna oricat de mult ar incerca sa se evite? Ma refer la faptul ca de cand nu mai sunt cu fostul s au intamplat foarte multe coincidente, ba ne am intalnit la un eveniment sportiv, ba am dat nas in nas cu el l a metrou, o data mi-a dat mesaj din greseala, alta data m-a sunat nu stiu cum, tot din greseala, etc.M am saturat de toate astea. Eu tot incerc sa l uit dar parca nici universul nu ma lasa.

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Exista o zicala:

Nu te uita inapoi, intrebandu-te de ce.

Uita-te inainte intrbandu-te de ce nu?

Asa ca mai bine uita-l si treci si cauta unul mai bun.

| Mihaelaa98 explică (pentru cristimihailov):

Iti dau perfecta dreptate si eu gandesc la fel. Imi doresc pe altcineva, doar ca daca nu ma lasa in pace aceste coincidente, nu pot trece peste, pana la urma a fost primul meu iubit si nu se uita asa usor

| cristimihailov a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Coincidente apar cand vrei sa le gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu existã asa ceva sortire, doar iti este dor de el deoarece l-ai iubit atât.
Din greselã? Imi pare "rãu" sã-ti spun dar nu existã greseli.

| AliTheo18 a răspuns:

Este posibil, si nu este. Sa stii ca poate o face intentionat. Dar faza cu intalnirile e coincidenta si atat. Dar aceste lucruri nu sunt suficiente sa arate daca o sa fiti impreuna, trebuie sa existe iubire, fapte de iubire etc.

| octa2021 a răspuns:

Stiu senzația, dar încearcă cu alt cineva, trebuie sa fie cineva care să rezoneze cu tine

| Chetys a răspuns:

Nu-ți mai fa griji pe moment și lasă timpul sa rezolve totul, dacă e sa fiți împreuna veți fi și peste 10 ani întâlnindu-va întâmplator si reindragostindu-va...pana atunci eu zis sa ignori tot și sa mergi mai departe

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Nu hai pa