| RAY a întrebat:

Credeti ca a vrea sa ai persoana iubita non stop langa tine este o nebunie?

19 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca totusi cuvantul adecvat de a fi folosit era -- UTOPIE. big grin

| minrest a răspuns:

Nebunie nu are cum sa fie, dar stiu ca cei ce vor asta sunt 99% femei.

| mentholinks a răspuns:

Stai linistiti ca nimeni de pe planeta asta nu-si doreste asa ceva. Fa-ti o relatie si ai sa vezi.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cand iubirea este la puternica flacara a inceputului asa ai vrea, dar dupa ce relatia trece de copilaria iubirii acest lucru nu mai este atat de pregnant, ca atunci cand primeste din patina timpului, de multe ori ai vrea sa fi si singur(a).

| Emma30555 a răspuns:

Este greu, depinde cum te ai obișnuit, fiecare mai are nevoie și de spațiu

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca vrei asta la inceputul relatiei e ceva normal, cred. thinking
Daca vrei asta mereu, chiar si dupa ceva timp s-ar putea sa ai o problema care trebuie tratata ( psihiatru, ca ala iti da si pastile ce te pot ajuta ), daca e dependenta de o anumita persoana nu prea e ok.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Ce te faci daca involuntar simti asta?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Chiar si dupa 4 ani, etc?
Ma omor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

"Ma omor." Vrei ajutor? Nu pierd ocazia sa vad putin sos rosu.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing mereu primul cand vine vorba de ajutat.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

In timpul relatiei ma simt dependent de iubita si o vreau non stop langa mine, nu cred ca e normal, poate e o obsesie involuntata

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Pai depinde cat timp te simti asa.
La inceput ai niste chimicale in creier, apoi alea incep sa dispara si nu mai ai aceeasi placere stand langa ea cum o aveai la inceputul relatiei.
Dupa 10 ani cu o tipa nu o sa te mai simti la fel de bine cand vezi acea tipa cum te simteai la intalnirile din primul an sa zicem.
Dar poate exista exceptii, nu stiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

big grin

| PersonajFictiv a răspuns:

Am zis aiurea.
nu stiu ce faceam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare prostie care poti sa o spui unei femei "Dragã mi-am luat liber de la servici sa stau cu tine, nu mai ies cu prietenii sa stau cu tine" garantat te lasã asa.
Asta vine din fricã, gelozie, te poate insela si incerci sa o aperi, dar mai mult o indepartezi. Poate fi un fel de nebunie din iubire, dar daca observi e de-a dreptul scârbos sa o controlezi chiar asa, nu detinem pe nimeni.
Mai bine putinã distantã sa o lasi sa se intrebe "unde esti? Ce faci? Cu cine esti?" asa apare atasamentul nu neaparat din clipele când esti cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva normal clar nu e.

| Mandreiv a răspuns:

Este pur si simplu o manifestare a sentimentelor dar care de regula trece dupa ceva timp.

| LarissaLary189 a răspuns:

Nu e o nebunie, ci e o dorinta sa stai mai mult cu persoana iubita. Din punctul meu de vedere...

| Badboi a răspuns:

Amice.iubirea e nebunie...