| andreimicutu a întrebat:

Credeţi că acolo unde dragoste nu e nimic nu e?(vreau răspunsuri pertinente)

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Dragostea-iubirea este cel mai puternic sentiment din existenta noastra. Ea este izvorul increderii, bucuriei, placerii, ne da puterea sa realizam lucrurile bune pe care ni le propunem. Octavian Paler a descris atât de frumos acest sentiment : " A iubi înseamnă, poate, a lumina partea cea mai frumoasă din noi. "

7 răspunsuri:
| i.love.me a răspuns:

Cred in afirmatia asta.adica sa nu incep cu un cuplu, intr'o familie daca nu exista dragoste e o familie destramata nefericita...sad

| Crs a răspuns:

Unde dragoste nu e. facem happy

| eounik a răspuns:

Iti zic euwinking Unde dragoste nu e... facihappy

| Palagandrei7 a răspuns:

Da, in ultimele luni nu am primit nici un semn de dragoste, ma simt singur, viate e urata acum...
Unde dragoste nu e nimic nu ea, cat de adevarat si profund e aceasta afirmatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sigur, asta se stie si cred ca majoritatea gandesc la fel ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

True! Dragostea trebuie simtita. Daca nu o simti inseamna ca nu e.Chiar daca ti se spune de mii de ori "te iubesc". daca nu arata chestia asta e egal cu zero, nu e dragoste, nimic nu e! Sunt doar vorbe.asa ca. unde DRAGOSTE nu e nimic NU e!

| andradeac a răspuns:

Dragostea e totul intr-o relatie.big grine cel mai frumos lucru, insa poti avea o relatie chiar daca nu iubesti persoana respectiva happy