| croissant a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa invatam cu toti lectia detasarii? Dar cum sa o invatam?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| TheOptimist a răspuns:

Da,
Detașarea este o forma de eliminare a surplusului de,, emoție negativa #, când aceasta se instalează apare momentul de,, sufocare ", care va duce in cele mai grele cazuri la depresie.
Detașarea nu înseamnă, indiferenta.
Detașarea înseamnă, o lăsare in urmă, pentru un anumit timp stabilit de tine si închiderea tuturor gândurilor cu tine.
Ca sa ajungi sa practici detașarea ai nevoie de puțin curaj, ca sa dobândești curajul înfrunta-ti frica.
Încearcă sa nu-ti mai pese de tot ceea ce se revarsă in jurul tău.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce-i aia?