| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că, din punct de vedere moral, caracterul meu este acum pătat pentru că m-am dezvirginat cu un om însurat?
Nu pot spune că regret, aveam nevoie de această experiență, dar conștiința mea are grave probleme...

25 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

*summoning Plato*

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu regreți, care e problema conștiinței tale?

| Plato a răspuns:

Cu maximă parere de rău...
Imoral e cel mai puțin spus. E un act de desfrânată, n-as vrea sa zic panaramă dar... nimeni nu e scutit.

In primul rând a fost mizerabil ca ti-ai batut joc de trup si suflet. Puteai s-o faci de la 18, era exact acelasi lucru. Te-ai "pastrat" degeaba.
Mai apoi, v-ati batut joc si de femeia aia.
Sunteti mizerabili.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne laughing
Constiinta(ratiunea) ta spune una, si emotiile tale spun alta, asa e natura ta. Nu ai putut sa ii te impotrivesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce are conștiința ta probleme?
Ai supărat pe cineva cu ceva?
Nu asculta de Plato, el vorbește ca să nu i se pară că tace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Eu îl consider sufletul meu pereche.

| Crackman a răspuns:

Ei bine, ce ai facut este ceva destul de rau. Ii pui in pericol viata de familie cat si posibil sa ii strici viata copilului pe care il au.
Puteai la fel de bine sa faci sex cu orice alta persoana. Si individul este vinovat la fel de mult ca tine. Trebuia sa stie mai bine dar... daca nu a avut parte de virgine poate a vrut sa vada conceret cum este. Personal dezvirginarea unei fete este unul din cele mai tampite procese existente. Daca stii cum sa o faci confortabila, placuta cu ea sa ai rabdare etc etc.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relax, nimic nou sub Soare.
Daca ai facut-o, probabil avea omul niste calitati pentru care l-ai ales si acceptat. matur, senzual, experimentat, tandru, etc.
Nu stiu anii constiintei tale, dar e weekend, relaxeaza-te si mergi mai departe.
Nu se mai poate schimba nimic, dar celmai important e atat ca nu regreti, cat si ca ai avut o rarrissima sansa sa o faci cu unul matur, fata de alte fete de pe aici, lastae cu ochii in soare dupa 2-3 minute.

| mgtow a răspuns:

Viata merge inainte altele fac necazuri mai naspa in viata lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oho,plato te-a făcut mizerabila laughing
Apropo, tu n-ar fi trebuit sa fi moarta deja?

| Antopuff a răspuns:

Pai daca ai probleme cu constiinta e clar ca regreti. Si da, nu e normal. Puteai fi tu in locul sotiei lui. Cum te-ai fi simtit?

| Plato a răspuns (pentru PsihoSex):

Faptul ca tu esti "expert TPU" spune foarte multe despre comunitatea asta.
Cand da credit unor oameni jalnici, evident votantul e tot jalnic.
Daca erai tu in locul femeii inselate, mai era relax de weekend? Oameni odiosi, habar nu am cum va suporta Dumnezeu.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai, măi, lasa-ma pe mine cu chestiile astea ca nu m-am nascut ieri si cuvintele ce deservesc iluzii nu ma scot din luciditate.

E evident ca ai actionat din disperare. Pe bune, ai facut n discutii despre moralitate, despre femeile cu fusta pana la genunchi despre care ai zis ca-s curve, ca sa ajungi in cel mai de jos nivel al mizeriei, ca in Infernul lui Dante.

Iei parte la un adulter, la ceva dizgrațios, ordinar, infect.
Nu te-ai pus nicio secunda in pielea nevestei lui, iar karma iti va intoarce chestiile astea cu varf si indesat. Cand o sa ajungi inselata precum femeia aia, sa nu ai tupeu sa te plangi.

Probabil ca e mai in varsta decat tine si, in ciuda faptului ca te prezinti citită, te-a facut usor din vorbe.
Măi, fetițo, nu se pune problema de iubire acolo, ci de un barbat frustrat in casnicie care s-a bucurat de vulnerabilitatea unei tinere.

Bineinteles ca s-a purtat foarte bine, ca trebuia sa-si atinga scopul. Te mai tine de cateva stații, apoi sa vezi rasturnare de situatie.
Mi-ar placea ca, de data asta, sa nu am dreptate. Dar stiu sigur ca am, vei vedea si tu.

Sa stii un lucru: si pe tine te va insela cu exact aceeasi usurinta cu care a inselat-o pe nevasta-sa. Te vede ca pe un obiect sexual temporar, atat, nimic mai mult.

Ai devenit Julienul pe care-l considerai mizerabil.
Ai devenit propria ta definitie de desfranare.

| Dalmore a răspuns:

Luciditate rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Îl consideri tu sufletul tău pereche?
Dar el ce consideră?
Cum de în atâtea postări, n-ai spus odată care e și părerea lui despre relația asta a voastră?
Ce spune el?

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu cred ca stim amandoi ce spune el, nu e nevoie sa intrebi. happy
Banuiesc ca zici din complezenta, ca altfel orice barbat stie exact cum e situatia.

| Andreeush a răspuns:

E problema ta ce faci cu viața ta însă de unele decizii îți va părea rău mai târziu.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

O întreb pentru pentru că nu știe pe ce lume e.
Are impresia că tot ce zboară se mănâncă. Inclusiv elicopterele.

| Delcatty a răspuns:

Da. Nu ai facut un lucru bun.
Dintre toti oamenii de pe lume, ai ales fix un om cu nevasta si copil? Esuez in a intelege de ce.
Retrage-te cat mai poti ca o sa ajungi sa te simti tot mai rau continuand aceasta relatie.
Si nu esti doar tu "patata", si el este. Ca a acceptat si probabil chiar a initiat asta.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru Dalmore):

Voiam sa-ti dau un triplu rating: folositor, inteligent si amuzant, dar rangul meu nu-mi permite. Considera ca le-ai primit laughing)))

| Nyarlathotep a răspuns:

Esti obsedata de moralitate. Te-ai dezvirginat, bravo. Acum renunta la placa asta hodorogita cu moralitatea. Este de-a dreptul enervanta.in caz ca nu ai observat, boalta ta se numeste: MORALITATE. Asta e boala ta, asta te imbolnaveste, asta te opreste sa te bucuri de chestii firesti. Apropo, nu exista suflet pereche. Nu exista.

| Dalmore a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Thanks laughing.

| whatevernvm a răspuns:

Când am văzut prima întrebare credeam ca ai doar o dilema. Realizez ca de fapt tu ai o problema.
Gândește cu creierul, nu cu altceva. Nu ți face iluzii ca o sa renunțe la familie pentru tine cu una, cu doua. Te bagi în ceva în care tu vei ieși cel mai rău și în care tu vei suferi cel mai tare.
Conștiința trebuie sa fie la el, nu la tine. Nu amanta e vinovata. Dar nu ți face multe iluzii și scenarii în minte, nu funcționează așa. Ești doar în extaz cu noua ta experienta cu un bărbat mai mare, fii rațională. Nu totul e ca în filme când renunță la tot pentru iubirea adevărată. De cele mai multe ori e doar carne tânără și proaspătă, iar asta nu arata ce domn e respectivul, ci cât de jegos neasumat și copleșit de criza vârstei de mijloc e de fapt

| GouDidodino a răspuns:

Nu are nicio treaba, stai linistită, nu baga in seama ce spun altii, pentru tine a fost ok si asta conteaza

| YinYang98 a răspuns:

Chiar tu ai spus că nu regreți, deci care conștiință? Cât timp a fost doar asta nu văd de ce te-ar mai afecta, dacă totuși voi mai țineți legătura, el fiind însurat, atunci ar trebuie într-adevăr să-ți trezești conștiința și să te gândești la karma