| Eva1601 a întrebat:

Credeți că dintr-o relație la mare distanță fără obligații se poate naște ceva serios cu timpul?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal nu cred in asa ceva,dar exista si o posibilitate normal ca exista dar cand te vezi cu x in realitate e altceva,lipseste atractia fizica plus ca poti edita pozele usor,online suntem una real alta, plus increderea, chiar poti crede intr-un strain? in ziua de azi asa ceva e rar, apare dezamagirea, iluzia, eu am patit-o recant fatuca avea relatie de 2 ani da imi datea mesaje bine n-am avut o relatie dar ai prins ideea sper, cauta ceva real nu pierde timpul cu asa ceva, cei care cauta asa ceva sunt antisocliali, sufera de complexe, frustrari, au un aspect fizic respingator si sufera de complexul inferioritati

| corbulalbrosu a răspuns:

Prea mica posibilitatea de a se naste o relatie mai ales daca starea de "incertitudine" va avea o durata putin/mult prea mare. big grin

| GoldenZenith a răspuns:

Se poate. Exista cazuri de genul.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Doar daca amandoi sunt oameni cumpatati, sa nu isi doreasca sa experimenteze lucruri noi cu alti oameni. In aceste conditii, exista o posibilitate, care se agata de speranta ca cei doi se vor vedea.

| Eva1601 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Pai o relație fără obligații tocmai asta înseamnă. Și întrebarea mea era dacă din așa ceva se poate ajunge la ceva serios

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Eva1601):

Atunci raspunsul meu este, da, se poate. Putine cazuri, dar sunt.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Eva1601):

Si sustin ca se poate, fiindca eu, din pacate, am trait una.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista relatie la distanta.

| DorelExpertu a răspuns:

De ce nu? Pana la urma fiecare cuplu, sau fie, majoritatea lor se muta impreuna dupa un timp, deci aceasta problema ar disparea.
Problema e daca cei doi sunt in stare sa lupte pentru asta.
Pana la urma e cam aiurea sa renunti la "sufletul pereche" pentru o distanta ce va desparte momentan.

| Eva1601 explică (pentru DorelExpertu):

Și dacă se întâmplă ca acea relație sa nu fie una serioasă, ci doar una bazată pe comunicare și momente drăguțe, crezi ca se poate sa devină ceva serios?

| RAY a răspuns (pentru Eva1601):

Va aparea un sentiment de apropiere, dar cand va veti vedea real conteaza aspectul fizic

| DorelExpertu a răspuns (pentru Eva1601):

Asta tine doar de ei.
Pana la urma comunicare e baza oricarei relatii interumane.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Un exemplu simplu de geometrie: Doua drepte perpendiculare in spatiu pe acelasi plan sunt paralele intre ele.

Bun acum gandeste-te ca cele doua drepte sunteti voi, iar relatia voastra reprezinta planul spatial. Concluzia o tragi singur.

| moshulica a răspuns:

Se poate doar daca ambii pretuiesc mai mult valoarea umana a partenerului decat aspectul sexual al relatiei. Corespondenta lunga permite o foarte buna cunoastere reciproca a celor doi si, daca exista compatibilitate, atunci aspectul fizic trece in planul doi la "vizionare". Eu dau mari sanse unei asemenea relatii daca "dialogul la distanta" se leaga si este pretuit de ambii.

| Creierash a răspuns:

Cunosc cateva zeci de cazuri care au dus la casatorii pornind de la relatii la mare distanta (5 dintre ele = continente diferite).
Intrebarea e daca cred. Da, cred.

| Eva1601 explică (pentru Creierash):

Chiar dacă începe ca o prietenie fara obligații?