| Aldutssss31 a întrebat:

Credeti ca dragostea reală poate fi cunoscută pe internet? Am terminat liceul iar acolo aveam mai mult băieți urati sau cu iubita, pe afara sau la cafenele am cunoscut numai dubioși de 40 de ani, n-am un grup foarte mare de prieteni și in alte părți nu prea am unde sa socializez cu cineva.Voi ce ati face?

18 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Din punctul meu de vedere și din experiența mea, da, se poate

| Adry05 a răspuns:

Da, se poate, am auzit de destule persoane care s-au cunoscut pe net si sunt si casatoriti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cred ca-ti poti gasi gdragostea reala pe internet.
Sansele sunt minime, spre neexistente, riscand sa dai peste proxeneti, care sa-ti spuna tot ce vrei tu sa auzi si apoi sa te scoata din tara si sa te vanda pe piata de prostitutie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu în locul tău l-aș ignora pe Plato, să vorbească singur.
Se poate cunoaște iubitul și prin Internet, doar că pe urmă este necesară întâlnirea față în față.

| Drimmero a răspuns:

Dragoste pe internet? O prostie, aia nu e dragoste.

| Plato a răspuns:

Imi asum sa zic ca nu meriti dragostea reala.

| Aldutssss31 explică (pentru Plato):

Iar tu?laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Cum asa?

| Plato a răspuns (pentru Aldutssss31):

Aa, acum imi dau seama cu cine am onoarea.
Draga mea, vorbim amiabil: cat timp asociezi dragostea cu "uratenia", NU poate fi vorba de iubire reala.

Ce intelegi tu prin iubire? Sa aiba ala 6pack? Atunci poti sa cauti mult si bine, ca niciodata nu vei gasi.
Daca tu il alegi pentru aspect, el te alege pentru aspect. Adica te va vedea DOAR ca pe un corp, un obiect. Nu te va iubi pentru cine esti, iar daca patesti ceva, Doamne fereste, te lasa in secunda 2, apoi poti sa tot umpli pernele de lacrimi.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Cum asa ce? happy
Ti se pare ca merită?

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Intrebarea de mai sus pare normala asa ca nu inteleg afirmatia ta.
Mai inteleg de ce o faceai pe copila aia moarta dupa atentie panarama dupa intrebarea foarte amuzanta care o are. Dar cea de sus.

| Aldutssss31 explică (pentru Plato):

N am pretenția sa fie 6pack si extrem de frumos dar sa mi placă de el.Nu unu d ăla fără 3 dinti, coșuri și par tuns cu ciobul

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

"Am terminat liceul iar acolo aveam mai mult băieți urati"
Pai ce e cu afirmatia asta? Cine e ea sa faca pe cineva urat? Ce fel de atitudine e asta?

| Plato a răspuns (pentru Aldutssss31):

Nu, nu, n-ai nimerit-o. Ideea este sa-ti para perfect, nu doar extrem de frumos. Insa asta nu-ti permite sa zici ca nu stiu cine era urat.

Uite cat de superficial vorbesti. De exemplu ce vina ar avea omul ca are cosuri? Te asigur ca si cu cosuri, si cu tot ce vrei, persoana aia e perfecta in ochii cuiva.
Uite ce superficial vorbesti. "Par tuns cu ciobul" - sa inteleg ca tu o sa-ti cresti copiii cu freza partenerului? Freza va creste copiii, freza te va iubi, freza va construi o familie?

| Crackman a răspuns:

Eu am gasit, si orice prietena am avut a fost de pe net?

| Dalmore a răspuns:

N as mai fi asa disperata in primul rand.

| MPersephone a răspuns:

Eu eram extra sceptica in legatura cu vorbitul persoanelor online. Nu credeam ca ai putea sa iti intalnesti dragostea asa. Si, ghici ce mi s-a intamplat? Univerul mi-a demonstrat exact opusul. E amuzant cum ne regasim in situatiile care refuzam candva sa credem ca ne definesc.

| Delcatty a răspuns:

Da, poti sa gasesti, ca doar sunt oameni si pe internet, si in viata reala.
Apropo de "oameni reali", sa fii atenta sa nu dai de catfish (conturi false cu pozele altor oameni). Pe Facebook e usor sa iti dai seama. Conturile vechi, cu poze cu mai multe persoane in ele care au si tag, fara comentarii dubioase la poze (de la arabi, indieni), unde e interactiune sunt verosimile. Un alt semn e cand persoana aia nu vrea sa trimita niciodata videocall sau sa vorbiti la telefon.
In rest, da, dupa mine e chiar dragut, ai sanse mai mari sa stii de dinainte daca o sa iti placa de omul acela dupa ce posteaza. E si un efect negativ si anume ca e mai usor sa te ascunzi si sa prezinti doar ce e mai bun din tine. Fii constienta. Eu raman pro.