| tonyc7 a întrebat:

Credeti ca e nepoliticos si nefiresc daca un barbat intreaba direct o tipa necunoscuta pe strada (de care ii place) daca e maritata? Sau, din contra, e ceva firesc si politicos atata timp cat o intreaba pe un ton pasnic si neinsistent?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un obsedat sexual, în alte tari se pedepsește asta pe bună dreptate, azi la întrebi mâine le violezi

| Drimmero a răspuns:

E aiurea sa o intrebi asa direct pe strada fara sa va cunoasteti, o iei "ia zi fa, esti maritata?", e mai ok sa se cunoasca, sa vorbeasca si apoi sa o intrebe mai subtil, mai direct daca e luata ca sa stie si el care e treaba cu ea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai putin pare... nefiresc, din moment ce nu prea intreaba nimeni asta pe strada.
Adica mai mult nefiresc.

| tonyc7 explică (pentru DoarBogdan):

Nu ai de unde sti tu ce intreaba unii pe altii pe strada!
Daca tu nu ai intreba asa ceva, pentru ca nu indraznesti, asta e partea a doua.

| DoarBogdan a răspuns (pentru tonyc7):

Asa e, ai dreptatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu o cunoaște câtuși de puțin, nu prea se cade, părerea mea.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Atunci cum afla? sa zicem ca ii place mult de ea si vrea sa afle informatia asta cat mai rapid, ca sa stie daca mai are rost sa isi piarda timpul cu ea.