| Sawarekh a întrebat:

Credeti ca e normal sa pui placerea sexuala inainte de iubire? intr-o relatie?

Am intalnit multe fete, care primul criteriu in relatie, era satisfacerea sexuala, vorbesc de tipele care te refuza ca nu ai experienta sexuala.

Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut

Fără să judec pe nimeni aici, am întâlnit acest tipar

Și mie ca bărbat îmi place sexul foarte mult și este foarte important, însă nu e mai important decât caracterul ființei

Însă dacă punem cel mai mult accent pe sex, aspect fizic, situație materială, e clar că suntem superficiali

De cele mai multe ori femeile acestea sunt instabilele emoțional și se închid în ele, sexul devine la fel ca un alt viciu prin care evadează din realitate

Sexul n-ar trebui transformat într-un viciu, doar că femeile acestea au traume profunde, capcane mentale ce cu greu pot fi depășite și de cele mai multe ori nu sunt depășite

Din păcate sunt foarte multe femei așa și asta nu înseamnă că trebuie să le scuzăm ci din contră, ar trebui să păstrăm distanța și doar specialiștii să se ocupe de ele într-un cadru profesional

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Cel mai bun raspuns, respectul meu pentru ca ai dat un raspuns extrem de concludent.

27 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, la adolescenti se intampla tot timpul sa primeze sexul ca doar nu se vor insura la 16-17 ani!
Chestia cu satisfactia sexuala la fete este comentabila, ca-s satule de baieti cu puta mica care nu pot satisface ca nu au cu cem sau din aia care ejaculeaza dupa 2 minute.

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Si ce legatura are **** mica cu baietii care nu au experienta? una e sa nu sti sa satisfaci, alta e sa nu fi dotat.

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca esti printre tipele de pe TPU cu o frustrare foarte mare cand e vorba de s*x, se observa.
Si o sa-ti spun aceeasi chestie mereu, nu meritati sa fiti satisfacute daca nu oferiti si voi satisfacere, ca are puta mica, sau ca isi da drumu in 2 minute, etc, poate sa fie multe probleme. Dar problemele femeilor de ce nu le spui? de exemplu cele care stau ca lemnu si nu fac nimic, cele care le e frica sa faca oral, etc. Lucrurile astea de ce nu le spui? Traiesti in 2022 oke? nu mai e gandirea aia primitva ca doar barbatul sa initieze, ca femeia ar fi obiect sexual, ca femeia isi da trupu barbatului, etc. tot felul de penibilitati.

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Mi se pare de o nesimitre uriasa femeile care se plang ca barbatii nu le satisfac si ca nu ajung la orgasm in fiecare zi, cum ca barbatii nu cunosc anatomie, sa le satisfaca cum trebuie, in timp ce ele habar nu au de organul barbatesc, crezand ca au doar o maciuca care se scoala si gata. Tu ai idee ce greu e sa obtii erectie dupa mai multe partide? pentru un barbat? ai idee de punctele erogene de care majoritatea femeilor nici nu stiu, si apoi se mira de ce nu obtin erectie, repede va dati la fund '' nu este atrasa de mine''

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sawarekh):

Asa ti se pare tie, dar in realiatte peste 60% din femei sunt nesatisfacute pentru ca au acasa din atsia ca tine care nu au habar nici cum s afaca preludiu unei femei, dapai sa conteze satisfactia ei.
Alii cu 10-12 cm de cuc nu au anatomic cum sa le satisfaca, iar altii se termnina in 2-3 minute si nu-i mai intereseaza dupa aceea ca femeia nu a apucat nici macar sa se excite, dapai sa fei satisfcauta.
Tu cred ca esti unul din aia care nu ai nici cea mai vaga idee cum sa satisfaci o femeie, vorbind in necunostinta d ecauza, taman pe dos.

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Eu cred ca esti o virgina, dar tu ai habar de corpul barbatului? Ai habar cum sa satisfaci un barbat? Voi care sunteti frustrate sunteti si nefu*te, asa o sa ramaneti fiindca ca principiile voastre aberante spun ca o femeie e mai importanta si trebuie satisfacuta chiar daca barbatul nu e satisfacut, voi considerati barbatul un robot, asta e gandire cu pre conceptii foarte vechi, probabil asta a fost educatia ta, nu cred ca mai ai vreo sansa.
Iar pentru cultura ta, eu am studiat anatomia si stiu anatomia feminina, dar stiu si pe aceea a barbatilor, majoritatea dintre voi habar nu aveti unde se afla prostata, si de punctele erogene ale barbatilor, dar comentati ca vreti ca barbatii sa cunoasca totul despre voi.

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Iar faza cu cucu, ai nimerit gresit laughing o sa dormi mai bine noaptea sa aflii ca eu am 17 cm dar si groasa in diametru, ai omis asta, ca daca nu e groasa nu satisface, ca nu cuprinde tot vaginul, iata ca te-am prins.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sawarekh):

Masoara-l rigla PESTE cuc si vei vedea care-i realitatea!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sawarekh):

Baitel, sunt femeia maritata cu copii adulti acasa.
Inca nu ai ajuns tu sa ma inveti pe mine anatomia pe care nu o stii, vad ca nu esti capabil nici macar o prietena sa-ti faci, asadar tine gurita inchisa ca nu ai habar ce vorbesti si ia lectii de le cei cu experinta!

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Esti maritata si stai sa pierzi vrrmea pe aici?laughing)) sau esti o urata din aia de face sex din ani in paste?

| Sawarekh explică (pentru Violleta2022):

Realitatea au spus o fetele, ge oftici raulaughing fierbe prostia in tine, eu primesc complimente intr una altfel nu mai aduceam in subiect despre penisul meu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sawarekh):

Dupa cum gandesti si vorbesti despre femei, nu cred ca se va uita niciuna la tine.
Ai grija de cucul tau si invata sa-l foloseseti, ca sa poti satisface femeia, ori foloseste o jucarie sexuala ca nu-i rusine, mai ales daca vrei sa satisfaci o femeie si nu esti dotat anatomic.

Iti doresc mai multa intelepciune si invata sa respecti femeia, daca vrei vreodata sa se uite vreuna la tine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Oarecum merg mina in mina. Faptul ca nu ai experienta... ce? Daca va intelegeti in rest, se poate ajunge la un numitor comun si pe planul asta, in cele mai multe cazuri. Trebuie doar putina bunavointa de la ala mai avansat in domeniu...

| Hammurabi a răspuns:

Depinde despre ce fel de relație vorbești.
Așa cum există relații bazate pe iubire, există și relații bazate pe sex sau pe interes material, sau... habar n-am ce fel de relații ar mai putea exista.
Dar în mod cert, cele bazate pe iubire nu sunt singurele.
Și dacă baza relației nu e îndeplinită (iubire, experiență sexuală, situație materială, etc.) e normal să apară un refuz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, iubirea trebuie sa fie pe primul rand iar apoi placerea sexuala, daca nu ar fi iubirea, nu ar fi nici placerea sexuala, tipele care te ignora ca nu ai o experienta sexuala dorita de ele sunt niste idioate, sper ca te-am ajutat, fundita! te rog!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au dreptate fetele că vor bărbați cu experiență în pat.

Ele nu vor să piardă vremea cu cineva considerat ca un frate sau prieten.

Ele vor să fie considerate femei chiar dacă au 17 - 18 ani și să facă sex dur bărbații cu ele.

De aia ele îi preferă pe cei de 25 de ani când ele au 18 - 20 de ani sau ei să aibă 30 de ani dacă ele au 22 - 25 de ani.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Aberezi, nu toate sunt asa cum ai intalnit tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

Sigur că nu sunt toate cum voiam eu.

Numai cu cele de la 1.7 înălțime, suple și cu părul lung mă întâlneam și culcam rapid.

Celelalte grase, pitice nu mă interesau.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Dar trebuie sa recunosc, si eu prefer femei de 30+ care sa au experienta, nu doar ele sunt pe interes, uita cap ot fi si eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sawarekh):

E normal ca un bărbat sau o femeie să aibă pretenții și să caute cam ceva la fel cum e el sau ea.

Unul înalt și slab nu are ce să caute să se culce cu o pitică grasă.

La fel și invers.

Cele care vor bărbați cu experiență sunt cele care au de unde alege bărbați.

Deci sigur nu sunt pitice și grase.

| Sawarekh explică (pentru anonim_4396):

Asa este, chiar iti dau dreptate! acelea au de unde alege, au prea multe optiuni.
Nu stiu daca ti se pare cunoscuta situatia, dar eu am intalnit multe tipe care au multe optiuni si tot pe cele proaste le aleglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e. Aia nu mai e iubire, e dorință carnală.

| Together a răspuns:

Da, cred ca e foarte normal si o baza solida pentru o relatie.

E foarte usor pentru o femeie sa se ataseze de tine daca ii place sexul cu tine.

Daca te tot refuza ca nu ai experienta sexuala, prefa-te ca ai, pana ajungi sa ai.

| Sawarekh explică (pentru Together):

Eu sunt sincer, le spun pe fata. unele tipe intadevar au rabdare cu tine, am dat de o tipa care abia astepta sa ma invete, numai ca aveam alta problema cu dimensiunea prezervativelor, si cand il puneam, imi murea... tipa crezand ca nu o plac, nu a mai continuat cu mine.

| alexandraionela1234 a răspuns:

Nu, dar într-o relație e nevoie si de sex... iar experienta o puteți face împreună.

| Sawarekh explică (pentru alexandraionela1234):

Exact, asta incerc sa le explic femeilor care cauta pe cineva cu experienta, nu mi se pare corecte. dar probabil nici nu vor o relatie serioasa.