| RAY a întrebat:

Credeti ca exista fidelitate feminina pe termen lung?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Putem să nu mai considerăm femeia ceva ființă lipsită de orice urmă de inteligență și principii? cunosc fete grămadă care nu fac sex cu niciun băiat dacă n-au relație (și nu pentru că n-au ocazia, ci pentru că nu vor), cunosc fete fidele aceleeași relații și după ani de la depărțire, nu s-au pupat măcar cu alt băiat.
Eu, + alte cunoștințe feminine de ale mele nu am înșelat niciodată în relații. am o relație în prezent de aproape 2 ani și nici măcar într-o pauză de 2-3 luni n-am avut gânduri cu altcineva.

| RAY explică (pentru Adry05):

Inteligenta nu are legatura cu fidelitatea, iar cu principile si astea sunt subiective, desi nu exista nici un adv abslout, moralitate, nu am pus intrebarea incat sa judecam pe cineva sau sa spunem ca noi stim ce e moral, doar ne expunem parerea subiectiva atat

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Prin inteligență mă refer să nu mai fim privite ca niște animale fără rațiune care nu pot gândi și să-și dea seama că înșelatu nu e ok.

| RAY explică (pentru Adry05):

Nu stim daca inselatul e rational sau nu, asta e doar parerea ta, poate x crede ca e rational

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Până și unele animale au același partener toată viața și noi încă ne punem problema dacă e normal sau nu să înșeli? de ce ar fi normal să-ți bați joc de persoana de lângă tine care stă și îți oferă încredere și cel mai important TIMPU EI. iar dacă sunteți 2 care fiecare umblați pe la alte case cât sunteți împreună, de ce naiba mai sunteți împreună? de ce nu vă puteți vedea fiecare de aventuri ÎN LIBERTATE? Înșelatul e printre cele mai urâte lucruri pe care poți să i le faci omului de lângă tine și cu asta am încheiat.

| RAY explică (pentru Adry05):

Nu chiar,extrem de rar si atunci pe un sezon,omul nu este o fiinta monogama, monogamia ar insemna cu primul pe viata, el este monogam social si poligam sexual, am cautat sa vad daca e adv, am citit ca multe femei sunt fericite dar inseala si barbati, poate sexual suntem poligami, cine stie

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Hai să nu generalizăm, sigur eu și multe alte persoane suntem foarte fericite așa monogami cum suntem. vreau să mă duc la al meu să-l iau în brațe cu conștiința împăcată și nu cu gândul că fix acu vin de la altul. asta în eventualitatea în care aș vrea pe altcineva, că n-am ochi decât pentru el.
Ce să fac cu mai mulți bărbați? nu tot același lucru oferă?

| RAY explică (pentru Adry05):

Nu uita ca omul e o fiinta emotionala care se lasa purtata de val de multe ori

| DeathIncarnate a răspuns:

Bineinteles ca da.

| Drimmero a răspuns:

Nu bagi mana in foc, exista fidelitate, dar e cu limita pentru ambele sexe. Anumiti factori vor degenera situatia

| RAY explică (pentru Drimmero):

Anumiti factori vor degenera situatia?

argumenteaza

| Mosotti a răspuns:

Poate exista, normal, ca si la barbat. Daca aia are alte interese decat ii poti oferi tu, sau daca o neglijezi te poate insela si 20 ani, de ce nu? Si nu te prinzi.
De ex sta cu neatractivul si se sexeaza cu frumosul, dar si cu neatractivu asa de forma doar, primul ii ofera confort financiar, e un exemplu. Sau chiar uneori il refuza pe neatractiv si fraierul tot sta.

Sau al ei si frumos si urat o neglijeaza si cauta in alta parte ce nu are, insa nu strica relatia doar pentru sex daca doar asta este neajunsul.

| Frank51 a răspuns:

Una la 100 este fidela in totalitate, cam asa e si la barbati.

| Sofer a răspuns:

Clar exista. Aștept sa o vad și pe asta.

| ancaval a răspuns:

Bineînțeles!

| Ely1234567 a răspuns:

Da există

| Doru199999 a răspuns:

Nup,exista doar femei destul de istețe sa nu fie prinse...

| darialux a răspuns:

Da,exista fidelitate d pe termen lung