| Andutza99 a întrebat:

Credeti ca fetelor din ziua de azi li se pare un lucru OK, ca la varsta de 13-14 ani sa se duca in cluburi,la petreceri la piscina si sa aiba un iubit? De ce DA, de ce NU?

20 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

STATUL e de vina

| Annim a răspuns:

Ohh,,, ele deja au libertate prea mare : de la 11 toate pot saruta frantuzeste, la 12 le umbla la toate nasurile dupa boyfriend mai mare, de obicei majoritatea fetelor se intilnesc cu baieti cu 4,,, 5 ani mai majori cind ele au intre 13 - 15 (si apoi intreaba toate ca disperatele pe TPU " hey m-a lasat iubitul ce sa fac sunt trista, vreau sa ma intorc la el m-a inselat blah blah blah sad "? )Si mai ales club, piscina, bikinny laughing e chiar prea exagerat. Desigur nu mai suntem in eighteens' dar de ce ele cresc atit de rapid?,. Hell yeah,, sunt contra si - mi puteti veni cu obiectii cite vre-ti eu parerea nu mi-o schimb

| Azµre a răspuns:

Asta e ca aia, mă pot masturba cu morcovu la 14 ani... Logic NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Li se pare ok dar, dar nu este

| Alexutza25 a răspuns:

Comunistilor

| Annim a răspuns (pentru Alexutza25):

O_O si ce vrei sa spui cu asta? sa ne vopsim si noi parul ca tine laughing ( rosu )?

| Alexutza25 a răspuns (pentru Annim):

Nee,va spun sa va vopsiti parul in albastru, cool asa-i?
PS: nu sunt eu in imagine.

| Annim a răspuns (pentru Alexutza25):

Aaah deci cu acest raspuns : Comunistilor. ai dorit doar sa ne sfatui sa ne vopsim parul in albastru da?

| Alexutza25 a răspuns (pentru Annim):

Nu. Am vrut sa zic ca lumea nu ar mai trebui sa exagereze. Nu sunt de acord cu droguri, bautura, fumat. Dar acum sincer, ce vina are o fata de 13 ani ca are prieten? Poate ca il place, ca la 13 ani. Iesiri la inghetata, lucruri dragute. Acum ce o sa ma mai intrebi?

| Annim a răspuns (pentru Alexutza25):

Ahaa,, deci protestezi mda laughing? DA, intr-o oare care masura sunt de-acord, Aceasta indragosteala n-o puteti opri. dar Cind vine vorba de o fetiscana de 13 cu un baiat de 16, 17 da-o la naiba de iubire. Daca o fata se intilneste cu un baiat cu o virsta la fel sau maxim 2 ani diferenta(el mai mare cu 2 ani) nu am nimic contra, Dar astfel de cazuri chiar nu le pot suporta si pare-ti niste cateluse fara prieten cind spune-ti ca va inselat iubitul cu 3 ani mai mare.

| Alexutza25 a răspuns (pentru Annim):

Sunt tot felul de cazuri, nici mie nu mi se pare ok ce zici tu. Sunt sute de fete dornice la 12 ani sa aiba prieten si etc. Eu recunosc ca nu eram asa,eram mai libertina la varsta aia,si chiar imi placea copilaria, nu sa stau ore intregi pe calculator. Si acum imi place copilaria, sunt un copil! Aaa si scuza-ma ca schimb subiectul dar hai sa iti zic o intrebare asa, daca ti-ar placea de o fata, si e ROSCATA. Ups, ce o sa faci? O sa ii zici sa se vopseasca altcumva? La asta m-am referit cu raspunsul meu : "comunistilor". Numai exagerati oameni buni. Aaa si mam aprins la faza cu rosul, fiindca in realitate am parul rosu! Dar nu ca in imagine.

| Annim a răspuns (pentru Alexutza25):

Deci imi propu-i sa fiu fata indragostita de 13? laughing... Stiu e greu sa supravietuiesti in cazuri cind te indragostesti. Dar eu am supravietuit si cind aveam 13, nu am incercat sa-i fac curte pentru ca era fara sens era ca voi classica catelusa dupa baieti mari. Si poate ma socoti idiot ca pina la 13 nu m-am intilnit cu nimeni dar un lucru il stiu cu siguranta mi-am pentrecut copilaria la maxim, si am trecut si peste momente jalnice de indragosteala. Iar voi doriti sa fiti mature sa aveti un boyfriend decent ca toate prietenele voastre,,, n-ar trebui oare sa coboriti cu picioarele pe pamint fetelor? happy

| Alexutza25 a răspuns (pentru Annim):

Hmm nu stiu de ce vorbesti la plural...aici ne exprimam fiecare parerile, si chiar apreciez asta! Deci un iubit/a vine la momentul potrivit, si daca va fi la 16 ani, sau la 18 sau etc. Aceea va fi dragostea adolescantina care fiecare o trecut prin asta. Aaa si nu te socot idiot,nici gand. Eu nu fac pe nimeni idiot,nu ca altii,care cineva anume mi-a zis aici pe site ca se mira daca voi lua Bacul, si chestii doar ca am un mic cercel, ceea ce nu mi se pare ca face vreo diferenta, ma rog, m-a deranjat asta. Nu stiu daca intelegi prea multe din ce am zis dar e oklaughing O seara faina sa ai in continuare! happy

| Annim a răspuns (pentru Alexutza25):

laughing ok nu te voi bate la cap e deja tirziu,, poate alta data ma voi certa cu tine, laughing sorry de par pur si simplu doream sa vad ce o sa spui si nu stiam ce sa te intreb happy,, scuza-ma daca te-am suparat Bye bye happy

| Alexutza25 a răspuns (pentru Annim):

Nu m'ai supărat deloc! Stai liniştit big grin laughing

| Armatistul82 a răspuns:

Nu prea, la piscina nu are nimic, nu mi se pare varsta adecvata, la petreceri din cand in cand poti sa mergi

| AndreeaIln a răspuns:

În cluburi pare cam exagerat. nu e un mediu adecvat pentru un copil. La petreceri da. din când în când cu prietenii de vârsta lor în care să facă lucruri specifice vârstei lor, nimic mai mult. La piscina de ce nu? E ok. Iar în legătură cu iubitul. cred că e ok, atâta timp cât băiatul e cuminte și la locul lui, de o vârstă apropiată și nu vrea mai mult decât lucruri normale de la ea.

| FreeDreams a răspuns:

Sincer mie mi se pare normal, adica e o tara libera, dar totusi totul trebuie sa aiba o limita.

| Milea24Andreea a răspuns:

Mersul in cluburi este chiar cam exagerat pentru o fata de 14 ani pentru ca neah, nu e chiar varsta potrivita.E OK sa aiba un iubit, atata timp cat acesta este de o seama cu fata si este civilizat.Petrecerile sunt chiar ok, la 14 ani simti nevoia de socializare si ai ocazia sa cunosti oameni noi.In privinta asta nu prea vad chestii rele.