| spongbob a întrebat:

Credeti ca fetelor le plac baietii destepti?

24 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Da! Reprezinta o provocare pentru toate un baiat destept! Desi fetelor care sunt mai 'de treaba' le plac mai mult acest tip de baieti, cam toate sunt impresionate.
Asa ca da-i drumul, iesi afara in lume, vezi sa iti iei masuri de precautie, un caine, aparat cu electrosoc, ceva big grin ca daca nu, nu mai poti scapa de fete dupa aceea?

| darrio2007 a răspuns:

Unora da. Celor mai multe nu.

| sofisis a răspuns:

Daca si ele sunt inteligente da, vor pune mare pret pe inteligenta partenerului.
Daca ele la randul lor au numai gargauni in cap...nu le va pasa. Si pana la urma e bine asa. Pentru ca trebuie sa aiba si oamenii prosti parteneri de viata..nu?

| Dariusuu a răspuns:

Depinde ce fel de fata. Fetele materealiste nu pun accent pe inteligenta si frumusete pun accent pe cat de incarcat este cardul.
Desigur, sunt fete care isi doresc sa fie iubite si care se indragostesc de comportament si bunatatea partenerului.

Totul depinde de ce fata esti si ce cauti.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te referi la ''baietii destepti din energie''; ''baietii destepti din sanatate'' sau ''baietii destepti din agricultura''?
Avand in vedere ca intorc milioanele de euro cu lopata eu zic ca trag femeile la ei ca mustele la treaba mare. Si e vorba de femei d-alea bune rau, nu orice adolescenta virgina neinteleasa.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Hai sa-ti spun ceva.
Lucrez in agricultura de ceva timp.Mi-am dedicat toata tineretea agriculturii si o fac in continuare cu mare mandrie si placere.
Lucrez ceva teren in arenda+cumparat de mine(la pretul pietei+actele facute de mine/deci pot spune ca am oferit pretul corect)+de-al familiei gen mosteniri si din astea.
Nu ma pricep la energie sau la sanatate, dar tin sa precizez ca mananc agricultura(in special cultura mare) pe paine calda.
Vrei sa-ti spun ceva?
Poate exagerez, dar dupa estimarea mea cam 90% dintre agriculturi au facut ceea ce au facut prin munca, foame, imprumuri cu imobile gaj si in ani de zile.
Majoritatea ce vedeti cu tractoare straine si din astea sunt fie luate in rate fie sunt profituri acumulate timp de 10-15 ani de agricultura.

Problema care e.
Problema e ca sunt anumite personaje din agricultura ce lucreaza terenurile de la ADS si dau arenda mica la stat + multe alte magarii cu TIR-urile de cereale ce pleaca in port.
In fine sunt multe.
Dar ca si principiu iti spun drept ca 90% dintre noi am ne-am chinuit de nu-ti dai seama.De fapt cineva de la oras nu prea are cum sa inteleaga sa lucrezi in agricultura...
In fine sunt multe.

Sa revenim la subiectul nostru.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Eu nu am zis ca persoanele care muncesc in agricultura sunt necinstite, doamne fereste. Eu fac facultatea de agronomie, nu ma mai duceam acolo daca aveam idei preconceputewinking

Prin definitie, ''baietii destepti'' sunt cei care au contracte cu statul, obtinute asa cum au fost obtinute si prestate asa cum au fost prestate. Acei baieti destepti nu reprezinta nici macar acei 10% din intreaga ramura a agriculturii, ramura care este foarte complexa si care probabil va salva Romania in viitor. Si nu zic asta fiindca sunt student la agronomie ci fiindca a mai salvt-o si in trecut (iar resurse exista). Nu uita ca Romania era granarul Europei, ne bateam cu America si Franta pe primele 3 pozitii mondiale.

Am facut referire la baietii destepti care din nefericire exista in toate ramurile de productie.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Asta asa e.Succes la facultate.E un domeniu frumos, dar dificil si stresant sa-l practici in ziua de azi.
Stiam la ce te referi, doar ca am tinut mortis sa precizez cam cum stau lucrurile in legatura cu adevaratii ''baieti destepti'' din agricultura.
Lumea nu stie si ne pune in acea oala pe toti.
Si asa suntem batjocoriti peste tot...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

''Si asa suntem batjocoriti peste tot... ''

Da, de cei care n-au ridicat un deget in viata lor. Cei care stiu ce inseamna sa muncesti pentru bani (nu sa-i primesti de la parinti sau de la sponsor) stiu sa aprecieze persoanele care muncesc in agricultura/productie.

P.S: Multumesc pentru urari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e să-ți spună în pat cu ce forță îi este atrasă jucăria către vrăbiuță de pământ, nu. Mai bine unu nici prea prost, da' nici chiar deștept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur e cert:nu le plac aia prosti(nerespectosi...si toate cele)-unor fete altele ii prefera pe acestia in detrimetrul celorlalti...depinde de fiecare fata in parte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om poate apreciat inteligenta altui om doar daca este, la randul sau, inteligent. Asa ca raspunsul la intrebarea ta este, nu, nu prea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Intrebarea trebuia sa fie:
''Fetelor destepte/inteligente le plac baietii destepti/inteligenti?''
Dar din ce am vazut eu e ca fetele nu mai pun accent in ziua de azi pe competente, intelect, etc, ci pe marca masinii si ''vrajeala''.

Intrebare ce am primit-o acum ceva timp ''Ce masina ai?'' dar a spus-o intr-un mod asa tremurand, parca isi dorea cu ardoare sa fie un BMW ceva.
Am fugit de ea instantaneu. Eacss dislikewinking

| sofisis a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Depinde si voi ce fel de fete agatati si pe unde le agatati.
Nu vorbesc de tine dar multi sunt frustrati ca vor pitipoance ..si pentru ca nu se ridica la standardele lor incep si urla ca vai...toate femeile sunt materialiste si interesate de masina si bani.
Nimic mai fals. Exista si aceasta categorie de femei dar daca stii sa le eviti nu ar trebui sa ai probleme.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru sofisis):

Tocmai ca stiu sa le evit si ma straduiesc cat pot de mult tongue

| sofisis a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Oricum, mi-a placut descrierea : "Intrebare ce am primit-o acum ceva timp ''Ce masina ai?'' dar a spus-o intr-un mod asa tremurand, parca isi dorea cu ardoare sa fie un BMW ceva." Parca o si vedeam asa cu ochi dáia mari de catel plouat cum astepta sa nu ii spulberi sperantele. laughing)) Foarte misto povestit.

| xCrazyGirl a răspuns:

Noo, sa stii ca noua ne plac baietii prosti laughing (dar s-ar putea rolling on the floor)... Oricum mai mult ne plac baietii rai

| Lisiele a răspuns:

Depinde cati ani ai, dar, in general le plac "baietii rai".La foarte putine fete le plac baietii destepti.

| milkie a răspuns (pentru Lisiele):

Serios? Sunt eu chiar atât de anormală? Mie nu-mi plac deloc "băieţii răi".Ăia nici nu ştiu să scrie ca lumea. laughing Chiar mă enervează puţin.Ce să zic, sunt eu mai specială.

| Mothafuckaa a răspuns:

Fetelor le plac baietii destepti, dar nu prea mult, caci ele iubesc actiunea, si vor sa fie puse in situatii unde sa poata sa actioneze, sa poata sa fie rele, iar daca baietii ar fi si ei ca ele, sar intelege bine.
Fetele de cele mai multe ori se aleg cu baieti rai, iar cei destepti ramin la urma, poate sunt si fete ce le plac mai mult baietii destepti, nu stiu, dar iti dau un sfat ca fata :''Daca esti destept, si poate te indragostesti de o fata, iar ea nu te vrea, nu te intrista caci undeva este si fata pe care te va accepta asa cum esti destept sau rau, nu conteaza.''
happy

| இDenisaஇ a răspuns:

Mie îmi plac :3

| Raluca100000 a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza daca esti destept sau mai putin destept intr-o relatie! Daca te iubeste, sigur te accepta asa cum esti indiferent de avantajele si dezavantajele tale! Daca iti place de ea, spune-i asta fara sa te gandesti "daca o sa spuna nu pentru ca nu sunt destept". BAFTA!