| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca iubirea poate trece peste orice bariera: distanta, varsta, etnie, statut social? Sau credeti ca exista si anumite limite, daca da, care?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu, nu poate.
Mi-e lene să mă justific.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal nu cred in nimic pana nu se dovedeste ceea ce se afirma, dar este posibil din cele observate de mine din experiente personale, din jurul meu, exista marea posibilitate ca daca amandoi se iubesc cu adevarat si sincer pot trece peste bariera distantiei, in doua ore poti fi in barcelona, am vazut cupluri la distante mari guriile rele sun ca materialismul joaca un rol important dar nu mereu fetele sunt atrase de masculi mai in varsta, s-a dovedit ca femeile albe prefera barbati albi in 80% din cazuri, bataiile inimi au crescut cand o persoana alba atingea una de culoare,frica, nervozitatea,desigur ca se poate trece si peste asta, referitor la statut mai greu o fata bogata va vrea un baiat mai bogat ca ea,mereu barbatul aduce mai multi banii ca partenera sa, toate studiile au dovedit asta, banii sunt un interes mare isi asigura un viitor, cunosc persoane care da au trecut si peste bariera asta, dar repet suntem unicati, diferiti, in concluzie drgostea cere mereu sacrifici, cei puternici merg inainte cei slabi mereu inapoi parerea mea

| Doub a răspuns:

Aia adevărată, da.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista ''bariere'' in iubire. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai LoveSleep. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca iubirea poate trece peste orice bariera: distanta, varsta, etnie, statut social?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da, totusi cred ca inaintea iubirii sta respectul si demnitatea. Si in acelasi timp cred ca iubirea nu e chiar atat de simpla, cum ai zis tu fie ca trece peste fie ca nu, dragostea cere mereu sacrificii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are multe limite, dar depinde de fiecare persoana in parte si de principiile acesteia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista bariere si limite, in acelasi timp nu exista absolut nimic. Cel mai important criteriu, depinde cine sunt persoanele. Doar de cei doi depinde totulwinking

| andreeaion91 a răspuns:

Iubirea adevarata invinge orice