| ovidw a întrebat:

Credeti ca lichidul preejaculator contine spermatozoizi daca ultima ejaculare a fost acum 24-26 ore..si am urinat de 4-5 ori inclusiv inainte de act?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ok.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lichidul preejaculator nu contine spermatozoizi,dar daca ii intalneste pe gland,ii poate transporta evident.
Inteleg ca te gandesti la faptul ca,prin urinari dese, glandul a fost "curatat", dar vezi, nu poti avea nici o garantie...
Sincer, e chiar asa greu sa folosesti un prezervativ?
Ai idee cat de linistit poti fi dupa aceea si cat de ingrozit daca n-o faci?
Compara avantajele cu dezavantajele si nu te mai juca...risti prea mult!

| ovidw explică (pentru greece12):

Am folosit unul...dar prima data l-am pus invers apoi l-am intors..si abia a doua zi am realizat ce am facut.

| greece12 a răspuns (pentru ovidw):

Asta da gafa!
Afla daca fata ta era cumva in perioada fertila!

| ovidw explică (pentru greece12):

Pai cam era.

| greece12 a răspuns (pentru ovidw):

Lamureste-ma intr-un mesaj privat! Astept.

| ovidw explică (pentru greece12):

Am scris

| greece12 a răspuns (pentru ovidw):

Ok.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, lichidul preseminal POATE conţine spermatozoizi timp de 48 de ore după ultima ejaculare!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ovidw,lasati prostiile.Lichidul preejaculator are rol de lubrifiere si NU contine spermatozoizi.Acest lichid este generat in organism de cu totul alte glande.Nu are nici o legatura cu sperma.Restul ce povestesti sau intrebi, nu conteaza aici.Numai bine.

| motan444 a răspuns:

Te referi la lichidul seminal?
http://www.unica.ro/......-2955.html

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru motan444):

Nu, se refera la lichidul PREseminal sau preejaculator, acel lichid transparent cu rol de lubrifiere.

| motan444 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Aham mersi

| jonnyhelp a răspuns:

Baby, asculta la mine cu atentie. uite iti dau povestea mea, si citeste-o, si dupa iti spun ce sa faci.

Buna ziua. Am facut dragoste cu prietena mea acum vreo 3 săptămâni. Am facut-o intr-o vineri. Dupa 4 zile avea dureri mari in zona abdomenului si sangerari abundente. Mergea des la baie si ii curgeau cateva picaturi de sange. Asa a continuat vreo 3/4 zile. Credeti ca intrase in perioada ovulatiei? Ii intazie ciclul de 11 zile. Teste de sarcina nu a facut. Am facut dragoste cu ea si cand venise timpul sa ejaculez am scos penisul si dipa vreo 2 secunde am ejaculat pe burta ei. Este foarte foarte stresata din cauza tatalui ei. O bate si este extren de stresata. Ma gandeam la mai multe situatii. 1) Este insarcinata. 2) Era racita la ovare si de aici si sangerarea si durerea de burta. 3) Stresul de care are parte de aproape o luna. Sanii nu o dor deloc, burta la fel, nu este balonata, nu are sanii mariti si sensibili, nu are dureri de cap si nici ameteli, pofte de mancaruri si alte simptome ale unei sarcini nu le are. De avort nu vrea sa auda, nici sa pastreze fatul in caz ca e insarcinata, vrea sa se sinucida! Maine am sa cumpar cateva teste de sarcina sa aiba sa-si faca testul odata la 4/5 zile sa vedem rezultatul. Sper din tot sufletul sa fie negativ si sa nu recurgem la tampenii pe care... nu le vom mai putea regreta. daca stiti la ce ma refer. Au trecut deja 12 zile de cand trebuia sa-i vina ciclul. Am facut sex pe 14 decembrie. Astazi a inceput sa-i curga un lichid maroniu din vagin, nu e sânge. Am.citit pe.net si sunt mai multe cazuri in care poate curge lichid maroniu. Spuneti-mi ce poate fi? Nu-mi spuneti de ginecolog..de el ea nu vrea sa auda.iar eu imi bat gura si nu ma asculta.

Pana la urma i-a venit ciclul azi dimineata, citeste in comentarii daca vrei.

Incearca sa dezvolti putin, cand ati facut-o, cate zile au trecut, cand trebuia sa-ti vina, etc, si dupa te ajut. promit. acum doar calmeaza-te. si incearca sa-ti controlezi corpul. Simptomele sarcinii apar abia dupa 3/4 saptamani de la fecundatia ovulului. Daca a dat drumul in tine, sau poate nu, dar daca ati facut-o neprotejat, sa stii ca exista o sansa de 23% sa ramai insarcinata pentru ca lichidul seminal din penis, contine pe langa proteine, sperma. lichidul seminal este un lichid care face penisul mai umed (este un fel de lubrifiant, la fel cum ai si fetele o astfel de sbs dar care nu contine sperma). Daca simti ca te doare capul, ai crampe abdominale, ai dureri de spate, sangerari in zona uterului sau vaginului, te dor sanii sau se fac mai mari, grei. daca ti se schimba culoarea mameloanelor, sau se fac mai sensibili la atins, daca ai sensibilitate la mirosuri de mancare, atunci poti banui ca esti insarcinata, asta daca nu-ti vine ciclul dupa inca vreo saptamana, doua. sper sa-ti vina. Avortul e 400 in clinici private, 150 in spitalele de stat + cate 100 pentru anestezia generala. Daca iti curge un lichid rosiatic din vagin, atunci sa stii ca are loc ovulatia si embrionul se ataseaza de peretele uterului, dupa care va evolua. Avortul il poti face dupa maxim 3 luni, dupa va fi riscant (12 saptamani), si va costa mult mai mult. Dar sa stii ca vei avea de pierdut daca faci avort, corpul tau va fi altfel, vei avea probleme de sanatate foarte des si sistemul imunitar va slabi foarte tare. Incearca sa faci testul de sarcina odata la 2/3 zile si sa vezi ce si cum. Daca o sa-ti curga un lichid maroniu, sa stii ca acel lichid curge inainte sau dupa menstruatie, si poate fi un semn bun, sau NU, e posibil sa ai o infectie urinara daca iti curge acest lichid inchis la culoare, si nu curge mult, cateva picaturi. Lichidul alb arata ca e posibila o sarcina, si ca esti in perioada de ovulatie. In alte cazuri, lichidul alb arata ca organismul da afara embrionul care a esuat din ovulare, variaza de la caz la caz. sper ca te-am ajutat, funda baby! macar pentru ca am scris atata laughing va fi bine!

| Bendurlea a răspuns:

A innebunit lumea e cu susul in jos, atata timp cat nu ai lasat in fata e de bine si ai de grija cu masturbarea poate iti creste par pe palmelaughing

| Mara1997 a răspuns:

Se vede că traseul parcurs de lichidul de lubrefiere NU trece prin zona cu spermatozoizi. Ei vin, cum se vede, din spate. Aşadar teoretic lichidul de lubrefiere NU CONŢINE SPERMATOZOIZI.Aici însă apare un „dar". Dacă pe traseu există spermatozoizi dintr-un ejaculat anterior e posibil ca ei să fie luaţi de val şi duşi unde le este locul adică în vaginul partenerei. Aşa că dacă ţi-a curs picătura în vaginul femeii te poţi aştepta la oarece surprize (plăcute…neplăcute…) peste 9 luni

| milenaa a răspuns:

Nu conteaza cind ai avut ultima ejaculare s-au urinarea..acest lichid in timpul actlui se produce si sa-ti spun ca cunosc un caz care fara ejaculare in vagin a avut loc sarcina..cazuri sunt rare dar sunt.un rol foarte mare are si ziua fertila a fetei, daca acest lichid nimereste in ziua si momentul fertil atunci tadam ...bafta