| tonyc7 a întrebat:

Credeti ca mai e valabil in ziua de azi proverbul "Barbatul trebuie sa fie putin mai frumos ca dracul"? Adica sa nu conteze prea mult aspectul fizic al barbatului atunci cand el vrea sa cucereasca o femeie frumoasa? Frumusetea fiind calitatea femeii!

87 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu. Aspectul fizic contează și pentru noi, normal. Voi vreți femei frumoase și noi sa vrem urâți? Oricum, frumusetea sta in ochiul privitorului happy

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Dar de aspectul sexual al barbatului (adica marimea in centimetri) ce zici? happy Conteaza si asta?

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Aici depinde numai de femeie. Contează și mărimea, dar experiența e mai importantă. Sa știi ce sa faci cu ea.

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Si pentru mine conteaza mult "formele" femeii (adica fundul si sanii), recunosc asta. Hai ca de sani mai pot face abstractie, dar macar fund sa aiba. Altfel, daca e grasa sau prea slaba, mai bine singur. happy Si totusi am observat ca majoritatea barbatilor nu pun mare pret pe fizicul femeii, pentru aceasta majoritate a barbatilor tot ce conteaza e sa aiba femeie, indiferent cum arata aceasta, poate sa fie si muma padurii! laughing))

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Nu e chiar așalaughing Până la urmă, aspectul fizic este important pentru toată lumea, Într-o oarecare măsură, evident. Totuși, preferi sa te trezesti lângă cineva măcar acceptabil, de care sa îți placa, nu lângă muma pădurii sa-ți blestemi zilelelaughing)

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Uita-te mai bine in jurul tau si vei vedea foarte multe femei neinteresante fizic (ca sa nu le spun urate) care totusi sunt maritate sau intr-o relatie serioasa macar. E drept, nici barbatii lor nu sunt niste Feti Frumosi. laughing) Iar culmea cea mare e ca femeile foarte frumoase, care sunt rare (dupa parerea mea), sunt luate fie de bosorogi cu bani, fie de niste Don Juani tinerei (care nu sunt nici educati, nici inteligenti, nici macar bogati) insa cum-necum au fost capabili sa le suceasca mintile pentru a-i lua de barbati. O chestie pe care ma chinui sa o inteleg si nu reusesc!

Răspuns utilizator avertizat
| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Frumusețea stă în ochii privitorului. Poate o tipă neinteresantă fizic pentru tine, este o mare frumusețe pentru altceva. Fiecare om are gusturi diferite. Când tu ii dai unei femei un 6, pentru altul poate e un 10. Ce mai poți spune la faza ca, foarte mulți bărbați își insala sotiile cu femei mai neinteresante fizic?laughing Nu e toată chestia legata de aspect. Contează și cum este persoana în interior. Iar la ce ai spus cu bărbații bătrâni, asta e un stereotip.
Sunt atâtea femei singure și foarte frumoase. Poate ai tu pretenții mult prea înalte, cine știe.

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Femei foarte frumoase si singure? Zi-mi si mie unde sa le gasesc! Caci alea pe care le vad eu, de cele mai multe ori intamplator pe strada, repet, sunt deja luate (multe din ele au apucat sa faca si copil). Chiar si azi am vazut-o pe una, o farmacista tanara, arata atat de bine, statea de vorba cu un client pensionar in fata farmaciei... Efectiv m-am oprit din mers sa o pot admira mai bine, insa cand m-am uitat mai cu atentie, i-am observat verigheta la mana stanga. Ce pacat! sad
Deci unde sunt alea "foarte frumoase si singure" de care zici?

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Înseamnă că ai atracție pentru femeile luatelaughing Încearcă-ți norocul pe site uri pentru dating, tinder, chestii.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru tonyc7):

De obicei uratii sunt intr-o relatie si isi gasesc usor pentru ca sunt multi urati si orice bucatica prind aprecieaza si se complac in uratenia lor

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Asta ar fi ultima alternativa. In general sunt adeptul socializarii in mediul natural, cu omul cand il vezi fata in fata. happy

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Nu-i rea nici alternativa online-ului. Pana la urma, după, te întâlnești f2f. Dar, cum simți. Alegerea ta.

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Daca stau sa ma gandesc mai bine, cred ca ai dreptate. E si mult mai usor sa te bagi in seama in online decat in realitate. Plus ca respectiva persoana iti pune la dispozitie si poze sa vezi cum arata. Dar eu tot am presentimentul ca in online fetele frumoase nu sunt interesate decat de baietii care apar in masini de lux, vile si vacante petrecute in locuri exotice. Chiar daca de multe ori acestia sunt niste batranei care le-ar putea fi tati. Urasc materialismul, sunt satul de el, il vad zilnic, peste tot. Prefer latura mai romantica si simplitatea, doar asa ma pot simti liber cu adevarat.

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Iarăși, stereotipuri, încearcă sa depășești aceste prejudecăți. Sunt femei materialiste, cum și bărbați care vor sa fie întreținuți, asta peste tot. Nu înseamnă ca s-au adunat toate exemplele pe internet, stai liniștit.

| Paparuderuderuderuderude a răspuns (pentru tonyc7):

In general sunt adeptul socializarii in mediul natural, cu omul cand il vezi fata in fata. happy

Spuse el pe TPU...

Răspuns utilizator avertizat
| AnemonaP a răspuns (pentru RTK):

Ia-le singur. Nu ele sunt problema, tu ești.

| tonyc7 explică (pentru RTK):

Site-urile astea au si ele rostul lor, altfel n-ar mai fi fost scoase. Sunt o modalitate de destindere, inainte de toate. happy

Răspuns utilizator avertizat
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Subiectul meu preferat, FRUMUSETEA conteaza 100% pentru ca asta astraga prima data. O femeie frumoasa nu se va uita NICIODATA la un barbat urat

| Drimmero a răspuns:

A fost valabil candva? Sa fim seriosi, aspectul fizic e primul impact, ala produce atractia, e usa, dincolo de usa sunt celelalte calitati precum inteligenta, umor, carisma etc. Mai ales daca vrei sa cuceresti o femeie frumoasa nu ajunge sa ai doar calitati morale in lipsa celor fizice...cu siguranta vor aparea destui visatori care vor zice ca aspectul fizic nu conteaza dar se vor minti singurei. Pe una frumoasa o cuceresti printr-un fizic placut + alte calitati daca vrei sa o tii langa tine, un echilibru intre ele trebuie sa ai, una fara alta nu iti garanteaza mare lucru.

| Emma30555 a răspuns:

Uneori se adeverește alte ori nu. Unii bărbați pun mai mult accent pe frumusețe, alții sunt atrași de orice femeie indiferent cum arata, doar sa fie acceptabila. Femeile apreciază alte calități mai mult decât fizicul, sa fie descurcăreț, sa te poți baza pe el, sa fie puternic, inteligent etc, dacă e și drăguț cu atât mai bine.

| Lukasssz a răspuns:

Da,barbatul trebuie sa aiba cash-ul $$$$$$$$$$$$$$$$

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, chiar e.Bine, proverbul e o exagerare, dar ideea de baza se mentine.
Iar tipii care sustin ca nu e asa sunt exact cei carora le lipsesc celelalte calitati, in afara de aspsctul fizic.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa zici ca tu te-ai simti atrasa de unul ca arata nasol, dar care are celelalte calitati? Daca si tu sustii ideea ca fizicul nu prea conteaza e cazul sa te trezesti la realitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Vreau sa zic ca atractia functioneaza diferit pentru barbati si femei.
Defineste nasol. Ai putea sa-mi arati o poza cu un tip si sa-ti spun ca nu-mi
place cum arata, dar daca l-as cunoaste si s-ar dovedi ca poate compensa cu usurinta lipsurile fizice cu alte chestii atunci as putea deveni atrasa de el.
Pe de alta parte, o tipa care tie ti se pare de 5 doar dintr-o poza(da, stiu, e aiurea sa dai note oamenilor bazate pe aspect, iti explic asa ca sa intelegi) o sa ajunga maxim la 6 in ipoteza in care o cunosti si descoperi ca e cea mai misto tipa pe care ai intalnit-o vreodata.
Asta ar fi o explicatie generala.
Daca ma intrebi pe mine, oricum nu ma dau in vant dupa barbatii considerati atractivi de majoritatea oamenilor.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

"Vreau sa zic ca atractia functioneaza diferit pentru barbati si femei." Nu, nu functioneaza diferit, tot fizicul ne declanseaza atractia indiferent de sex, e primul impact, cum am mai zis este usa, ce se afla dupa usa sunt celelalte calitati, cand vezi pe cineva si reuseste sa iti starneasca un anume interes o face din cauza/datorita fizicului, nu pentru ca stie sa rezolve ecuatii complicate sau stie sa aiba discutii profunde pe foarte multe subiecte, tu n-ai de unde sa stii asta, atractia iti e ghidata cel putin la inceput doar pentru fizic.

Nasol? Nu stiu, dinti lipsa, prea gras/slab, defecte fizice mai mari, nu-mi vine acum in cap ceva prea concret.
Ca sa iti explic, pentru mine daca nu ma atrage fizic dar are alte calitati ii voi aprecia calitatile astea, am sta la vorba, dar tot nu m-ar starni si altfel, trebuie un echilibru sa te atraga si fizic si mental, una in absenta alteia nu e ce trebuie.

"Daca ma intrebi pe mine, oricum nu ma dau in vant dupa barbatii considerati atractivi de majoritatea oamenilor." Atunci care sunt calitatile fizice dupa care te dai in vant?

| Paparuderuderuderuderude a răspuns (pentru Drimmero):

Sa înțeleg că tu faci sex doar la prima întâlnire și apoi adio?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

" Nu, nu functioneaza diferit"
Ba da.
" nu pentru ca stie sa rezolve ecuatii complicate sau stie sa aiba discutii profunde pe foarte multe subiecte"
Nu la genul asta de calitati ma refeream, ci la atitudine. Un tip care paseste intr-o incapere cu increderea lui Brad Pitt si umorul lui Louis C.K. o sa ude orice tipa, indiferent de aspectul lui(presupunand ca nu-i lipseste jumatate de fata).
" Ca sa iti explic, pentru mine daca nu ma atrage fizic dar are alte calitati ii voi aprecia calitatile astea, am sta la vorba, dar tot nu m-ar starni si altfel"
Stiu. De asta ti-am spus ca atractia functioneaza diferit.
" Atunci care sunt calitatile fizice dupa care te dai in vant?"
Nu pot sa ti le enumar, tine de imaginea de ansamblu.

| Drimmero a răspuns (pentru Paparuderuderuderuderude):

Pai daca imi place persoana aia de ce sa ma rezum la chestie d-asta? Incerc sa o cunosc, sa vad cum ma simt cu ea, sa ii cunosc si celelalte laturi, poate incerc o relatie ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ba da" Te las sa te minti cu asta, e ok sa negi, o sa vezi pe parcurs, nu te face superficiala daca zici ca te atrage fizicul prima oara, e ceva normal.
Sunt convins ca Brad Pitt atrage cu increderea de sine ))) nu pentru ca nu-si arata varsta, pentru increderea de sine a fost pe atatea coperte sau curtat de atatea, haha.
Sunt convins ca poti arata oricum si doar sa zici 3 glume si agati pe oricine, mai poti?
Sunt destul de trecut prin viata, nu poti sa imi zici mie ca fizicul nu-i primul impact si ca alte calitati conteaza ca nu prea e asa,, te indragostesti de fizic iar el plus alte calitati te fac sa vrei o relatie cu persoana aia sau doar sex, depinde. Cand zic de fizic nu ma refer ca toti sa fim fotomodele, pur si simplu sa te atraga cum arata persoana aia.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Daca tu te compari cu Brad Pitt e clar

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

"Sunt destul de trecut prin viață". Nu pari. Pare că ai niste traume și complexe.

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Am zis eu cumva asta? Sau doar asta ai inteles tu.
Eu stiu ca ai o trauma cu mine de ani buni dar nu e o scuza sa ti se ingheze ratiunea

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Da, asta inteleg cand ești atât de fixat pe ideea ta încât negi experientele altora.
In a doua parte nici măcar nu incerc sa înțeleg ce ai zis

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Nu-s fixat pe ideile mele, doar ma amuz cand incercati sa dati argumente pentru a minimaliza importanta fizicului, ipocrizia e mare, asta se stie. Pm, e natura umana pana la urma, nu am negat ca doar fizicul e important, sunt si alte calitati, dar alea fara sa te atraga SI aspectul exista degeaba, da, vei aprecia persoana aia dar sa vrei ceva mai mult nu. Eu cel putin asa sunt, iar multi care mi-au zis ca aspectul nu conteaza nu si-au luat urate, amuzant, nu?

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Ce spuneam rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Stiu, e mai usor sa negi.
Da, am traume si complexe ca sunt constient ca atractia ti-o declanseaza fizicul in mare )))))

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Ești cretin rolling on the floor noapte buna

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Avand in vedere ca nu intelegi ce zic nu stiu daca sunt chiar eu cretinul...

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Tu nu înțelegi ce ți s-a explicat și eu nu ma obosesc cu cretini rolling on the floor ești în lumea ta.

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Cum reusiti unii sa va mai suportati de atata ipocrizie?

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Fain mersi rolling on the floor cum spuneam, ești în lumea ta, orice experiență în afara de a ta e ipocrizie rolling on the floor psihoza

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Daca erai trecut prin viață aflai că lumea e mai complexă de atât și nu a zis nimeni că fizicul nu e important dar uite cat preț pui pe el și tot nu te ajuta rolling on the floor big sad

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

S-a activat dihania. Am eu vreo vina ca daca nu ma atrage una fizic acolo se termina treaba?

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Se vede ca ati invatat sa traiti cu ipocrizia, v-ati adaptat cu ea. Sunteti copii ma daca o dati in basme d-astea ca cele de mai sus "daca are umorul lui Nea caisa le da gata pe toate" fix de asta, dar ala sa aiba vreo 10 dinti lipsa, un ochi lipsa, sa fie ciung si batut de soarta, barbatul fatal ce sa mai.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

rolling on the floor pentru ele nici nu incepe, lasă aroganta când ești virgin la 30 de ani
Și cu ipocrizia e și mai penibil că o dai când știm toți ce e de capul tau
rolling on the floor
Ți-am zis noapte buna de mult învață să te oprești la timp

"ala sa aiba vreo 10 dinti lipsa, un ochi lipsa, sa fie ciung si batut de soarta"
Sunt o grămadă așa casatoriti rolling on the floor) numai tu fat frumos cel gelat și singur

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Încă plângi? rolling on the floor am dat unde doare

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Virgin la 30 de ani
cand stim toti ce e de capul tau
Fat frumos gelat

Se vede ce stiti toti ce e de capul meu cand nici 5% nu stiti cine sunt : ) ) ) dar ma amuza orice presupunere despre mine, ma hraneste.

De fapt eu am lovit acolo a trebuit, ti-ai facut cont special sa imi dai replica, lasa vraja marii ca imi cauti atentia.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

E 3 noaptea și tu stai pe TPU rolling on the floor) tot somer

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Fabulos asa ceva...bai miss Piggy vezi ca si tu esti tot aici la ora asta. Inseamna ca imi permit sa fiu acum la ora asta.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Îți permiți când ai părinți miloși rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Ti-am demonstrat ca nu ma cunosti, cainii latra, ursul trece, exact asa esti tu si toate celelalte conturi ale tale sau astia de teapa ta.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Unde ai demonstrat ce? rolling on the floor Ai demonstrat că ești un cretin

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Zic sa nu ne duelam in inteligenta ca iti mai faci inca 3 conturi ca sa "mi-o spui", stai cuminte. Daca te iau la bani marunti scot praful de pe toba din tine

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mai bea rolling on the floor asta îți lipsea

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Acum m-am prins de ce esti tu asa pornita pe mine, oi fi urata...

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Na comportament de om de 30 e ani, la 3:31 noaptea se cearta cu adolescente urate pe TPU rolling on the floor

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Așa mila îmi e rolling on the floor cum e sa fii un băiețel de 12 ani blocat într-un corp de adult?

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Ai efectiv nick-ul freshdeportocale, orice parere pe care o ai devine nula. Stiu, doare adevarul, te-ai simtit cum am zis de urata

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Un nickname normal rolling on the floor daca tu judeci oamenii după nickname nici nu mă mir că ești așa panseluta
Nu mai bine taci in loc sa adaugi puncte bonus la cretinitate?

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Un nick iti poate sugera usor cam cu cine stai de vorba.
Sunt prea creier, te agit de la o replica la alta foarte usor, tu pana acum ai venit doar cu papagalisme repetitive, dupa ce ca esti probabil urata mai esti si plictisitoare, previzibila.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Mie nick-ul tau îmi sugerează o telenovelista rolling on the floor

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Tu nu ești ăla de care trage toată lumea că are doar 3 subiecte de discuție? rolling on the floor
Chelie dinți și traume legate de mâncare?
Apropo
Când ești microbist faci parte din cea mai plictisitoare și tristă categorie de cocalari rolling on the floor
Ai dreptul sa comentezi din astea când o să ai pasiuni deosebite
Momentan ești mediocru

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Doar atat poti, e oke. Nick-ul meu e original, in alta parte nu o sa-l mai vezi, pana si o cafenea si l-a pus si nu glumesc

| freshDEportocale a răspuns (pentru freshDEportocale):

Face mișto**

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Mândria ta la 30 de ani rolling on the floor că ai Nick original pe TPU rolling on the floor mă faci să mă tăvălesc pe aici de ras

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

"Tu nu ești ăla de care trage toată lumea că are doar 3 subiecte de discuție? rolling on the floor
Chelie dinți și traume legate de mâncare?" Ma confunzi, mimoza, dar iar aceeasi placa? M am saturat.

De cand microbist=cocalar? )))) aici tu esti aia cretina. Suntem o categorie misto de oameni, nu exista pasiune mai misto si dinamica decat cea pentru fotbal, atat de pasionala care sa starneasca atatea emotii si trairi.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Microbist mereu a însemnat cocalar și e cea mai comuna păși pasiune pe lângă cea legată de masini.

Pasiunea de a sta pe scaun și a te uita cum se joaca alții rolling on the floor ba ești cel mai cretin om în viața
Cum reușești să respiri neasistat?

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

"atat de pasionala care sa starneasca atatea emotii si trairi"

Obsesii exista în orice domeniu rolling on the floor fanatici religioși sau microbisti, femei obsedate de cumpărături, tot pe acolo sunteți toți rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

A insemnat cocalar in mintea ta ingusta, n-am cu cine. Refuz sa va mai dau argumente, traiti intr-o bula fara iesire.

Scuza-ma ca sunt la vreo 2000 de km fata de echipa favorita ca daca ma nasteam englez aveam viata de stadion, ii invidiez p-aia ca au aaa viata, e ceva unic.

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Sa fii microbist e ceva aparte, nici macar religia nu se apropie de fotbal, e complet uitata cand vine vorba de sportul asta, de asta zic ca e cea mai nebuna pasiune, bolnava de-a dreptul, trebuie sa stii cum sa o tii in frau.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Fiecare cu cat poate rolling on the floor))

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Pai chiar asa e avand in vedere ca pentru tine microbist=cocalar, practic ti-ai aratat limele...

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Efectiv e cea mai banala pasiune rolling on the floor o are tot prostu

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Microbist chiar înseamnă cocalar.
Daca erai mai evoluat psihic acum nu erai șomer.

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Nu exista pasiuni nemaintalnite, toate sunt banale daca vrei sa o luam asa. Momentan n-are egal, sportul rege.

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Vad ca insisti, nu esti intr-o pozitie avantajoasa sa-i faci p-aia cocalari, prosti.

P.S. recunosc ca e vina mea ca iti dau apa la moara dar esti amuzanta rau, maine o sa ma resimt dar mai arunc si eu un zambet cu o maimuta de la circ

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Te bati cu scaune și îți trece rolling on the floor

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Ideea e una și e simpla: nu poți vorbi de plictiseala și previzibil când ești cel mai banal om rolling on the floor stasul

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Tu degeaba te dai cu gel și te fandosesti
Nu știu ce femeie ar sta cu unu care la 5 dimineața se cearta pe TPU de câteva ore cu copii rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru freshDEportocale):

Recunoaste ca te-a durut ca am zis ca esti plictisitoare, ai luat foc de atunci.

| freshDEportocale a răspuns (pentru Drimmero):

Nu a durut. A fost doar ironic venind din partea ta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat