| Dizzydizz a întrebat:

Credeti ca o fata ar trebui sa aiba sau nu pretentie cand isi alege un partener?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E logic sa vrei ce e mai bun. Dar trebuie sa stii si sa apreciezi pe ceilalti, nu gasesti perfectiunea nicaieri.

| baru a răspuns:

Este foarte greu sa ai un prieten sau o prietena Daca esti tinar se spune ca nu ai suficienta experienta Daca esti mai in virsta se spune ca ai prea multe pretenti si iar nu este bine In concluzie; Sa nu faci niciodata nimic de obligatie Traiesteti fiata asa cum i-ti place tie Fiecare are viata lui si si-a trait-o cum i-a placut Acuma de ce tot bate fiecare la cap cu fel si fel de stiluri de educatie? Iar o fata este normal sa aiba pretentii Ori cum este peste nivelul unui barbat Deci ----Pina nu-ti place absolut tot nu negocia nimica Lupta si vei castiga Pa

| Rukhsandra a răspuns:

Logic... mie daca nu-mi place de un tip iar tipu respectiv ar vrea sa fi cu mine nu ma apuc sa ma "combin" cu el
trebuie sa avem si noi pretenti...eu am big grin cam prea multe dupa parerea mea dar uite ca am gasit si eu un baiat pe placu meuhee hee

| stresu a răspuns:

Pai sari in poala primului care da din gene sau cum? NORMAL ca am standarde si sunt fixista ca am o idee cu ce m-ar putea face fericita. Acum statistic cica sunt mai multi tipi decat tipe, dar asta nu inseamna ca accepti pe oricine doar din frica aia stupida de a nu fi singura si de a avea ce etala in oras. Inca sunt destui pe lume.
Avand acest principiu nu am avut nicio relatie pana la 19 ani ca nu merita niciunul nici sa casc de plictiseala pe langa el, si a fost mai sanatos asa pentru standardele mele.

| paramore a răspuns:

Normal, dc nu? fiecare cu gusturile lui...doar si basietii fac mofturi cand isi aleg partenerahee heedupa ei ar trebui sa fim toate coborate din revista playboylaughingglumesc...

| anna01 a răspuns:

Evident, macar sa aiba curajul de a avea un standard.Doar nu te baga nimeni intr-un harem.

| poesia a răspuns:

Normal, acum e momentul cand trebuie sa avem petentii pentru a alege un baiat care sa merite. Dar nici niste pretentii extrem de mari, nimeni nu e perfect.

| moniquec a răspuns:

Fiecare fata are alte gusturi deci intr'un fel pretentiihappyMi se pare normal sa ai pretentii cand iti alegi un partener pentru ca daca nu te simti atrasa de el nu vad rost de ce sa stai cu elhappy

| sakurabutterfly a răspuns:

Depinde.Se spune ca dragostea apare atunci cand nu te astepti, nu e ceva ce alegi, nu iti poti controla sau dirija sentimentele, pur si simplu te-ai indragostit, chiar daca inainte nu insemna mare lucru pentru tine, acum iti da fluturasi in stomac, balbaieli, etc. e ceva involuntar, de aceea e si atat de special. Dragostea adevarata apare o singura data in viata.(teoretic...)