| c0pil1n a întrebat:

Credeți că o femeie simte plăcere mai mare la un penis de 16-17-18 cm față de unu 13-14-15 cm?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu marimea conteaza si grosimea, un penis gros atinge pereti vaginali deci creaza placere, gandeste logic, ce conteaza ceva subtire sau ceva gros, logic ca cei gros, unul lung de 18 cm nu creaza asa placere ca unu gros de 15 cm, iti garantez eu

| corbulalbrosu a răspuns:

Categoric NU. Raspunsul are la baza aprecierile care au reiesit in urma experimentului efectuat de medic Dr. Nicole Prause in aceasta privinta. Doctorul Nicole Prause a efectual un studiu în cadrul căruia a folosit modele 3D de penisuri în erecție de diferite dimensiuni. În acest fel, modelele erau cât mai reale, spre deosebire de studiile unde se foloseau modele de penisuri în stare flască sau desene 2D, (conform cosmopolitan.ro. )
Din 100 de modele de penisuri create, Dr. Prause și echipa sa, au ales 33 modele pe care le-au considerat cel mai des întâlnite. Cel mai mic model de penis a avut puțin peste 10 cm lungime, iar cel mai mare aproape 23 cm.
La studiu au participat 75 de femei de diferite vârste, care au fost rugate să aleagă dintr-un coș două penisuri pe care și le-ar dori la un partener – unul pentru un one night stand si un alt penis care sa fie a unui bărbat cu care să aibă o relație de lungă durată.
În urma acestui studiu, se pare că femeile preferă în medie un penis de 15-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Este Interesant de precizat că penisurile cele mai mari au fost alese doar... pentru un one night stand.
Concluzia care a reiesit in urma experimentului s-a rezumat la urmatoarea afirmatie :
„Un penis mare are riscul de a cauza durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc în cazul unui one night stand.", spune Dr.Prause.
Multa sanatate!
http://unica.md/......-femeilor/

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de studiu, e bine de stiut

| Emilian65 a răspuns:

Nu, placerea este aceeasi.

| AlinaSardinadincluj a răspuns:

Depinde daca ai jucat minecraft sau nu