| Radu_5166 a întrebat:

Credeti ca o sa vina sfarsitul >lumii?:Cel mai bun raspuns fundita!; xscuze de categorie!

Răspuns Câştigător
| Roxana0606 a răspuns:

Nu! Nu mai crede toti prostii! O sa vina sfarsitul lumi cand o sa vrea Domnu! Asa au zis si anul trecut si ce am murit? Nu!
Oameni de stiinta vor sa aiba publicitate gratuita si nu stiu de unde sa o ia happy
Ei doar cerceteaza si nu pot sa spuna mereu adevaru mai mereu mint asa ca nu te lua dupa ei big grin

19 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Care consideri ca este cel mai bun raspuns, DA, sau NU?

| vlaaddd a răspuns:

Eu cred ca nu o sa mai dureze mult pana atunci.

| onasis1961 a răspuns:

Alarma falsa,ca toate celelalte!Prin asta pastorul a ajuns cunoscut in toata lumea!Pe 22 va iesii si va spune ca a gresit calculele si va lansa alta data cu sfarsitul lumii!

| Jack a răspuns:

Ce crezi, nu consumi cam mult curent ca scrii prosti pe TPU happy?smug

| Jack a răspuns:

Trebuie sa faca si televiziunile audienta cumva nu va ganditi laughing?

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Consider ca sfarsitul lumii va veni numai atunci cand vor disparea toti prostii de pe Pamant, dar acest lucru nefiind posibil cu totii vom trai multi ani inainte. yawn.

| LittleGirlMonster a răspuns:

Da o sa vina.Dar numai Dumnezeu stie cand...happy

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Eu nu cred pentru ca si in 1999 cica venea sfarsitu lumii cica si in 21 martie 2011 venea sfarsitu lumii. da ce puii mei programeaza aia sfarsitu lumii sau cum vine? laughing doamneee ce idioti.

| seby005 a răspuns:

DA o sa vina.Dar nu stie nimeni cand, aia ce vorbesc ca vine sunt niste fraieri papagalisti care vor sa se faca persoane cunoscute.

| sdasfgasgaads a răspuns:

Si crezi ca dupa ce dzeu sa chinuit atat de mult cu noi o sa ne crape?; S

| marina11 a răspuns:

Probabil.n`am de unde sa stiu eu daca vine sau nu.dar cam multe coincidente.si problemele japoniei si cutremurele care au fost la noi in tara.decii...hmm.totusi numai dumnezeu stie

| theone100 a răspuns:

Da,si ai sa mori!

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Sfarsitul unei lumi, unei civilizatii. unei epoci.a inceput demult

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

laughing daaaa o sa murim toooti laughing cauta baba vanga si vezi prezicerile ei 80% au fost adevarate happy fundooi P.S daca o sa vina sigur tu nu o sa mori, Gandeste-te singurul om de pe planetaa

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

O nouă teorie a conspiraţiei cu privire la dată în care lumea ia sfârşit circulă în Statele Unite ale Americii. O sectă de prezicători a făcut un calcul ciudat şi în viziunea lor lumea se sfârşeşte în dată de 21 mai 2011. Această dată a fost calculată în urma unui text biblic care spune că: "Dumnezeu i-a spus lui Noe: În şapte zile voi trimite ploaie pe pământ timp de 40 de zile şi 40 de nopţi, iar în potop vor dispărea toate creaturile de pe faţa pământului" (Geneza 7:4).

Când Dumnezeu s-a referit la cele şapte zile de fapt înseamnă 7000 de ani pentru că pentru Dumnezeu o zi este echivalentul cu 1000 de ani. Potopul a avut loc în 4990 i.H iar dacă adăugăm cei 7000 de ani o să obţinem dată anului 2011. A doua profeţie priveşte către semnificaţia numărului de zile de la Răstignire până la data de 21 mai 2011. Sunt 722.500 de zile între aceste două date. 722.500 este un număr cu o semnificaţie aparte, pentru că este compus din numerele 5x10x17x5x10x17. 5 semnifica răscumpărare, 10 înseamnă finalizare, iar 17 înseamnă Rai. Numerele reprezintă ziua răscumpărării (5) şi era creştină (10) şi urcarea la cer (17).

| Mrrrrr a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni atunci cand vrea Dumnezeu! Nu crede toate tampenile de genu:"Sfarsitul lumii va veni pe 21 Dec 2012"...Iti dau un ex.:Se zicea ca in 2000 va fi o ploaie de meteoriti si ca vom muri cu totii.Na ca nu am murit inca.rolling on the floor

| Cristian121 a răspuns:

laughing) asta nu-i dragoste si sex dar iti raspund. Nu cred in apocalipsa pentru ca au zis de "x" ori ca vine apocalipsa si nu a venit deci -> laughing

| Ralu_2930 a răspuns:

Nu! adica da.dar exact atunci cand nu te asteptihappy. Dumnezeu hotaraste asta.si numai el! noi oamenii nu avem de unde sa stimhappy.noi doar ne dam cu parerea.deci nu te lua dupa nimeni pentru ca nimeni nu stie.si daca exista persoane care cred ca stiu.nici acele persoane nu sunt sigurehappy!

| YaphetS a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina cand o sa am eu chef asa ca da funda ca am zis corect