| Sasha30 a întrebat:

Credeti ca poate cineva sa iubeasca doua persoane?

23 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Depinde la ce te referi. Poți iubi 100 de persoane, dar pe fiecare în parte în mod diferit. Altfel iubești un prieten, altfel familia, altfel iubitul / iubita șamd.
Dacă te referi la modul iubire romantică, da, evident că poți, totul e permis în "lumea" sentimentelor. Dar există diferențe majore în modul în care iubești cele două persoane. Dacă ieși din pielea ta și îți analizezi situația din punct de vedere obiectiv, vei reuși să pricepi aceste diferențe happy

| RAY a răspuns:

Nu cred nici ca cineva chiar iubeste una singura dar doua in fine, eu iubesc toata centura sa stii

| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Sunt cazuri in care se intampla ca iubirea sa dureze toata viata.

| Sasha30 explică (pentru corbulalbrosu):

Ce vrei sa spui? Poti iubi toata viata doua persoane?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sasha30):

DA. Confirm ceea ce am spus. Prima iubire nu se uita niciodata iti va ramane in suflet viata toata.

| SomeRomanianGuy a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sau nu...

| Indeeditworks a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mare dreptate ai

| peperonies a răspuns:

Doar daca e femeie ca ele nu stiu ce vor...

| Lawliet14 a răspuns:

Nu. Poate sa aiba sentimente pentru mai multe, pana la momentul in care isi da seama pe cine iubeste cu adevarat.

| Mussette a răspuns:

In modur diferite, poti iubi si mai multe persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. dar nu în același mod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe dracu. daca iubeai pe "a" nu te mai indragosteai de "b". deci nu, nu cred ca se poate iubi 2 persoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dacă există deja o a doua persoană înseamnă că nu ai iubit-o pe prima. Părerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar nu poate sa le iubeasca egal pe ambele pe una dintre ele tot mai mult o va iubi.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Da, insa niciodata la fel de mult happy

| Sasha30 explică:

Adevarat.

| Sasha30 explică:

Frumos

| RaisaPretty a răspuns:

Da. Am vazut cazuri in care cineva avea un iubit, chiar sot si se mai intalneacu cineva. II iubea pe amandoi deoarece insusirea pe care o avea unul celalalt nu o avea. S-ar putea sa para aiurea dar exista cazuri.

| anonimaaa01 a răspuns:

Da,dar nu in acelasi fel.

| RevolutionX a răspuns:

Da! Mama si tatal.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru RevolutionX):

Da.Mai ales cand se bat ca chiorii laughing

| EuforikcuKappa a răspuns:

Am trait acest caz, cunoscand o femeie ce iubea un barbat, dar in acelasi timp ma "iubea" si pe mine.
Initial nu credeam ca e posibil, refuzam acest gand probabil si din orgoliu personal.
Insa m am inselat, realizand apoi gravitatea situatiei in sine.

| Daniela300 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.e complicat dar stii cum se zice, "Daca iubesti doua persoane alege-o pe a doua. Daca erai atat de indragostit/a de prima persoane, nu mai exista a doua." In fine, sper ca ai inteles mesajul si sper sa nu ajungi in astfel de probleme si daca ai ajuns deja iti urez succes si tine cont de ce ti-am zis! Multa bafta si te pup!