| brokxy a întrebat:

Credeti ca poate rezista un barbat timp de mai multe luni sa nu faca sex dar tu esti iubita lui insa cu tine nu poate ca nu esti aproape?
Raspunsuri sincere

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca poate. Oricine poate.

Dar asta nu este o garantie si nu confirma faptul ca acel baiat despre care vorbesti... nu o sa faca asta. Nu il cunoastem, nu stim cine este.

Dar ca raspuns, evident ca poate sa reziste. Dar NICI macar nu se pune vorba de rezistat, nu este animal. Pur si simplu nu face, daca are iubita.

| Emilian65 a răspuns:

Da, exista barbati care cu nu fac sex o perioada mai scurta sau mai lunga de timp.

| Sofer a răspuns:

Depinde de bărbat. E ușor sa dai un ban pentru sex.

| Floridori a răspuns:

Daca vrea, poate.E simplu.(si nu includ aici masturbarea pentru ca ma gandesc ca asta nu ar avea de ce sa te supere; ma refer strict la relatiile sexuale cu alte persoane). Daca vrea sa faca sex cu alta, face si daca sta cu tine in casa.Dar daca este un om sincer si devotat si nu vrea pe altcineva, nu vad de ce nu ar putea...Depinde de la om la om, de la mentalitate la mentalitate si depinde ce relatie aveti voi doi si cat de implicati sunteti.

| Eireann a răspuns:

Cand prietenul meu a fost plecat 3 luni i-am cumparat un fleshlight sa nu se plictiseasca :-). Rezista daca vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tip, mulți nu cred că rezistă.

Dacă are un istoric în care a rezistat mult timp fara sex, atunci poți avea încredere. Indiferent dacă e vorba de un bărbat sau o femeie.

| MValentin a răspuns:

Am,,rezistat,, fără sex timp de 2 ani inainte sa imi pot vedea iubita irl (si inca vreo aproape 18 inainte)
Nici nu aveam intenția sa fac sex cu altcineva ca vai nu mai puteam. Acest lucru, dorința in sine am simtit o doar pentru ea

| Floridori a răspuns (pentru MValentin):

Felicitari! Mi se pare foarte frumos.Cred ca daca asta ar fi atitudinea tuturor intr-o relatie, am trai intr-o lume un pic mai buna si mai frumoasa.

| Cosimo11 a răspuns (pentru Floridori):

Mult mai frumoasa

| Floridori a răspuns (pentru Cosimo11):

Asa e, MULT mai frumoasa! Pacat ca exista din ce in ce mai putine astfel de situatii...

| MValentin a răspuns (pentru Floridori):

Mulțumesc enorm de felicitare, eu doar o respect enorm de mult. Si mereu ma gândesc cum as reacționa eu daca as afla daca ea se întâlnește si face sex sau nu stiu se atinge cu altcineva.
E destul sa fii om si sa ai compasiune si empatie incat da te desprinzi de regnul animalelor sa zic asa.

| Floridori a răspuns (pentru MValentin):

Ai mare dreptate si ma bucur ca inca mai sunt persoane care au astfel de gandire si ca mai exista sentimente atat de bine inradacinate.Numai bine si mult succes in tot ceea ce iti propui!

| MValentin a răspuns (pentru Floridori):

Mulțumesc mult, numai succes si fericire la fel iti doresc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Floridori):

E admirabil, in principiu sunt de acord. Pe de alta parte, nu sintem toti la fel si pe principiul asta al monogamiei rasa noastra ar fi fost eliminata de mult din peisaj.