| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca un barbat ar putea ierta infidelitatea unei femei care e instabila?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia slabi de inima & minte iarta mult.

| Drimmero a răspuns:

Infidelitatea nu are scuza, daca vrei altceva pui capat cu ceea ce ai si toata lumea e fericita apoi,, niciodata infidelitatea in ochii mei si a multora nu va avea scuze.

M-ar scarbi in secunda 2 acea femeie si n-as vrea s-o mai vad vreodata, moare in ochii mei. Evident ca n-as ierta/

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Cei care iarta infedelitatea sunt niste prosti, indifernet de sexul lor.

| Nemessys a răspuns:

Eu nu as ierta asa ceva niciodata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, infidelitatea instabila este o problema ce are loc la mansarda pentru ca de acolo pleaca fiecare miscare de la creier. Deci in concluzie nu o sa o ierte pentru ca ea are o problema asta e clar.

| ancaval a răspuns:

Da, sunt multe cazuri, dar depinde și de bărbat. Unii nu trec peste așa ceva.

| Endoryus a răspuns:

Daca e destul de limitat mental, da.

| HadesSs a răspuns:

Nu exista asa ceva...

| SandraEve a răspuns:

Da, sunt și bărbați slabi care ar ierta asta doar pentru a nu o pierde.

| awspam a răspuns:

Daca nu esti suficent de bun pentru ea sa se duca in alta parte, mai bine mort decat sa ierti asa ceva

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă un bărbat iubește cu adevărat va ierta dar asta nu înseamnă că trebuie să accepți sa fi înșelat

| Notmyaccount a răspuns:

Nu sunt vreo feminista, dar mi se pare absurd ca, in general, barbatii care inseala si sunt iertati de atatea ori de catre femei, privesc infidelidatea ocazionala poate chiar exclusiv singulara a unei femei ca ceva de neiertat. Nu neg ca este gresit sa inseli, dar parerea mea este ca din iubire se poate trece peste multe. Asta cu instabilitatea e un pretext. O femeie care inseala, nu inseala fiindca e instabila emotional, ci are alte motive. As tinde sa spun ca o femeie care inseala sufera din cauza unor lipsuri in relatia pe care o are. Nu incerc sa le disculp de vreo vina, dar asta e adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru Notmyaccount):

Ai mare dreptate. Eu si el suntem diferiti. Eu sunt extrovertita, el mai introvertit si asta a fost mereu ceva naspa. Cand el invata sau lucra mult sau cand se izola si citea, ma simteam foarte singura si ori credeam ca ma inseala, ori ca nu ma iubeste la fel de mult. Problema e ca el isi arata oubirea in alte feluri, e mai rece din punct de vedere emotional dar suficient de cald in pat. Insa eu chiar am avut o perioada naspa, probleme de familie, cu facultatea, si simteam nevoia ca el sa fie acolo sa ma ia mereu in brate si sa mi dovedeasca ca ma iubește ( mai ales ca stiam ca o sa plece si iar o saa simt singura). Ideea e ca el m-a iertat pentru asta, dar nu vrea sa mai avem o relatie asa serioasa. Poate pentru ca ne facem rau la distanta si suferim din cauza unor incompatibilitati. Doar ca mi-as dori sa am un viitor cu el. Choar daca stiu toate problemele generate in relatie si toxicitatea la care se ajunsese, simt ca vreau ca el sa fie tatal copilului meu. Nu stiu, sentimentele dintre noi 2 nu s au schimbat de 4 ani, dar distanta si timpul pe care nu l avem si au spus mereu cuvantul. Poate daca am fi avut timp, ne am fi rezolvat problemele cumva, aproape fiind unul de altul