| 2420 a întrebat:

Credeți că un om care până la 29 de ani nu a avut niciodată o prietenă poate înnebuni?

Adică dacă un om depășește 30 - 32 de ani singur de când există, poate înnebuni cât de curând?

Cât de greu poate fi la nivel psihic și mental de la o vârstă să nu o iei razna știindcă nu ai avut niciodată până la 30 de ani o relație?

De la ce vârstă poți începe să îți pierzi mințile din cauza acestui lucru?

25 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ca tu sa te fi nascut deja nebun, deci stai linistit nu pierzi nimic.

| Hammurabi a răspuns:

Păi, dacă stai să te gândești, au existat pusnici care au fost sănătoși mental până la 90 de ani și au trăit toată viața singuri.
Nu fără o femeie lângă ei, chiar singuri, singuri.

| Cheo0S a răspuns:

Depinde cum iti gestionezi viata per total.
Sa ai iubita este numai un aspect al nevoilor tale.
Poti sa ai prieteni/ poti sa ai o viata echilibrata si fara iubita.
Poti inebuni si cu iubita si familie si sa te ineci in alcool/jocuri de noroc si alte magarii, cate exemple nu sunt...acum depinde ce intelegi prin nebun.

Cu atat mai rau daca inebunesti si Mai ai si familie si copii nu numai ca iti faci rau tie dar mai faci si altora din jurul tau.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Nu cred că poți avea probleme psihice din cauza asta big grin Dacă e să apuci boli mintale, apuci și având relație sau familie (care de multe ori se transmite genetic)winking Deci liniștește-te și nu te îngrijora prea tare! Se poate trăi bine și fericit și cu liniște sufletească și singur și fără relație. happy Funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxietatea de regula te face sa crezi ca înnebunești dar de fapt nu ai nimic. Nu poți înnebuni dacă nu ești predispus genetic, și nu ai traume emoționale.
Încearcă sa gândești pozitiv și sa te realizezi pe plan profesional.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neapărat. De fapt, cred că sunt foarte puține acele cazuri...
Nu e totul despre a avea o relație romantică. Dacă e să fie, o să fie.
Nu te mai gândi obsesiv la asta...lucrurile bune te vor lua prin surprindere. happy

| ania a răspuns:

Cunosc o doamna de peste 80 de ani care e virgina si e o femei foarte desteapta, iubitoare echilvrata pe care multi oameni o cauta pentru sfaturi si la fel un domn de peste 70 de ani care ne-a predat cateva cursuri facultate si ne- a spus ca este virgin, a fost unul din cei mai inteligenti si exhilibrati barbati pe care i- am intalnit in viata mea.Mai ales daca esti un om cu credinta si ramai asa din convingerea ca e gresit sexul fara casatorie, o duci foarte bine cu psihicul, barbatul de care am scris a scris mai multe carti exceptionale.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa inebuneasca cineva trebuie sa aiba probleme psihice grave,
Faptul ca este singur cineva, nu inseman ca-i nebun sau inebuneste, doar a ales sa fie singur.
Nu stiu cine iti spune tie asemenea prostii, dar este clar ca asculti la prosti si neaveniti, care nu au habar ce vorbesc.

| mihai69 a răspuns:

Un om cu o astfel de gândire poate înebuni oricând, fie că are sau nu o relație.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Valeleleu nici o relatie pana la varsta asta? cum e posibil asa ceva? esti mai urat decat Igor cocosatul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai avut nicio relatie pana la 30 de ani sigur nu esti facut pentru asta, mai bine accepti faptul ca o sa mori singur ca oricum nu esti sanatos la cap daca ai stat pe laba pana la varsta aia

| Silviu0792 a răspuns:

Mi-ai scris in privat, mi-ai lasat instagramul, am fost in deplasari pe teren la job nu am avut timp sa iti raspund, omule iti spun cu mana pe inima, poti sa mai injuri sa faci ce vrei, sansele tale la aproape 30 de ani sunt NULE, nu doar ca ai 30 de ani din pacate tu arati de 15-16 ani, nu doar ca nu esti dezvoltat ca om la varsta asta, tu pari a baiat de generala... ma refer pe corp, inaltime numai zic cred ca ai sub 1, 70, iar la fatau cu indulgenta un 5! si nu iti lasa instagramul pe aici ca toate care ti-au raspuns iti garantez eu ca te vor minti fara rusine cand iti vor vedea profilul

| Silviu0792 a răspuns:

As risca sa spun ca exista o posibilitate destul de mare sa fi refuzat si de curve dar na, nu le zici si tu ca ai 30... poate te inteleg asa sad stiu ce simti dar gandeste-te ca sunt baieti mai aratosi ca tine care sunt in aceiasi situatie... iei de bun ce a spus utilizator ANIA ea si cu suge ceapa ala sunt de pe alta planeta schizofrenici cu acte sad poate o poti duce pana la 80 asa, e posibil poate daca iti pui furtun in loc de poola happy

| Silviu0792 a răspuns:

E bine ca cel putin in sfarsit te-ai impacat cu gandul ( sau cel putin asa sper ) la modul in care arati nu te mai schimba nici cea mai cea personalitate ca de fapt tu si asa nu ai ce sa mai schimbi la tine nici timp, ca cel mai probabil sfaturi de genul ai tot primit in miile de intrebari puse pe acelasi subiect happy P.S poate bem o bere la curtea de arges laughing candva

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Silviu0792):

Cum naiba să-ți răspunzi de pe doua conturi la o întrebare?
Uite de asta o să fii singur toată viața, frate, stai și-ți faci conturi false să-ți răspunzi la întrebări cu răspunsuri evidente în loc să-ți faci un rost în lume laughing))
Eu sunt fff curioasa ce vorbiți voi cu fete. Ce spuneți când vă întreabă ce hobby-uri aveți?
"Stau pe TPU"
"Stau pe TPU și-mi plâng de milă"
"Stau pe TPU de pe 10 conturi"
rolling on the floor
Măcar de ai avea 10 conturi fără să bănuiască nici dracu' cine e in spatele lor, atunci puteai să că exersezi vreun talent ascuns de troll, deși era la fel de inutil, dar man... laughing

| Silviu0792 a răspuns (pentru supadeceapa):

Imi place sa mai conversez pe aici, ca nu am cu cine, ce te foote grija pana la urma, dar cand vad ce aberatii spuneti unii pe aici, doamne dumnezeule imi vine sa ma duci pooli de suflet... raspunde singura ai ignore pe contul asta cu numele meu real ce crezi ca asa ma cheama

| Silviu0792 a răspuns:

Hai incepe in ceapa matii sa mai zici vrute si nevrute de la tine la intrebarea lui laughing) cum ca x sau y in locul tau mi-au trage un glont in cap bah asta supa cu ceapa

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Uite cum m-ai înjurat la cealaltă întrebarehee hee) mă întreb când o să înțelegi că n-ai cu cine sa conversezi pentru că ai o personalitate de rahat. Trebuie să fii cretină ca femeie să-l vezi cu nervii fragili, mitoman, victimă veșnică și să-l iei in seama. Nu-mi mai scrie în viața ta de pe niciun cont happy

| 2420 explică (pentru Silviu0792):

Eu am crezut că ești băiat de treabă și te-am văzut om înțelegător de-asta am avut incredere în tine și recunosc că m-am resemnat cu faptul că voi muri singur dar voiam doar să socializez cu tine, să fim prieteni și să ne consolăm reciproc dar văd că pe TPU am fost criticat de mulți alți utilizatori de-a lungul timpului.

Știu că sunt un ratat care o să rămână singur tot restul vieții sale dar eu nu am avut părinți la care să le pese de mine și să le spun ce am pe suflet, de-asta mă vait ca un ratat pe acest site.

| Silviu0792 a răspuns (pentru 2420):

E fix opinia mea legata de tine ca om nu trebuie sa o iei ca pe o insulta, stai linistit ca si eu arat la fel de bine ca tine, ba chiar eu am albit la tample la nici 30 de ani de la jocuri ( ca sa intelegi mai bine ce infatisare de top de 60 de ani am ) eu te inteleg cel mai bine de pe tot site-ul asta, dar nu stiu ce sa iti mai zic, chiar aveai dreptate cand spuneai ca nu esti dezvoltat mai deloc la 30 de ani ai tai! eu ti-am zis sunt jucator de pariuri de 10 ani si avand mintea preocupata pe jocul asta nu simt golul asta de a nu fi in rand cu lumea de vreme ce tu il ai de anii buni si inteleg bine cum te simti CA SI CAND NU EXISTI

| Silviu0792 a răspuns (pentru 2420):

Iti faci rau cu mana ta, nu arati a barbat de 30 de ani frate, vrei sa te mint, indiferent de ce zic astia prin comentarii ca fac misto de tine, du-te iesi la abordat opreste fete pe strada 9/10 o sa faca caterinca de tine cand o sa le spui ca ai 30 de ani

| Silviu0792 a răspuns (pentru 2420):

Poate iti da o limba supa de ceapa daca ii arati instagramul tau pe privat si o vrajesti cu personalitatea ta laughing)), p l m imi pare rau de tine asta e realitatea vrei sa te minti incotinuu ora de ora zi de zi!

| Silviu0792 a răspuns (pentru 2420):

O sa socializam, da, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea, astea sunt standardele in materie de dating, ele vor barbatii bine facuti prin sala la 25-30 de ani esti nebun fotomodele, dar nu o sa iti recunoasca asta pe TPU sub o tastatura toate ipocritele de pe site-ul asta... eu de exemplu am un coleg destul de chipes frate are o prietena vai mama ei urata cu spume laughing) de aici iti dai seama cat de greu e sa ai o proasta in ziua de azi

| Silviu0792 a răspuns (pentru 2420):

Nu innebunesti din asa ceva, gandeste-te ca mie mi-au trecut MII DE EURO prin mana atatia ani de pariuri la un meci si sunt inca in viata. altul isi punea funia de gat...ia 200 de ron si du-te si *** dar daca oi fi si zgarcit

| Silviu0792 a răspuns (pentru 2420):

O luasesem si eu razna dupa liceu ca de atunci am intrat in ele ca nu reuseam sa imi gasesc o prietena de prin clasa a 10-a cum majoritatea prostilor aveau am vrut sa ma sinucid de la jocuri si acum mai am momente, frustrari, nopti nedormite .....nu stiu ce mai speri tu dar la mine e TOTUL GATA, ca mai citeam prin comentarii ca inca mai speri nu stiu LA CE sa fiu sincer cu tine. so cred ca poti duce o viata de celibatar de doua ori pe luna mers la curve ca idee si nu o sa innebunesti