| annna27claudia a întrebat:

Credeți ca unui tip de 21 de ani i-ar placea de o fata cu 5 ani mai mica decat el/ar simti atracție sau orice altceva pentru ea?
Toti spun ca barbatii de 20+ vor un singur lucru, ca nu se uita la minore cu intentii serioase...doar ca nu pot înțelege de ce ma privește asa cand ma vede,de ce se uita insistent la mine,dar tot el ma evita, nu face niciun pas, nu-mi scrie, se comporta rece, dar ochii lui tot catre ai mei sunt îndreptați

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i normal acest placut, fiindca poate fii considerat, cand el este adult iar ea este minora, cu o diferenta de peste 3 ani, fiind considerata: pedofilie!

Bineinteles ca unul de 20 de ani nu are intentii de insuratoare la anisorii astia atat de mici, asadar nu vrea decat un singur lucru: sex cu orice fata sau femeie ii pica in mana.

| Jonas94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da? Spune-le și judecătorilor români asta, care au achitat doi handicapați care au violat repetat o fată de 12 ani, motivul fiind că era îmbrăcată provocator.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jonas94):

Asta este din cauza judecatorilor corupti si in general a corputiei din tara, de aceea se trece peste lucruri ilegale si anormale.

| 1997onur a răspuns:

Ai grija ce faci e mare pentru tine și tu foarte mică pentru el

| Jonas94 a răspuns:

Bună!
Depinde foarte mult și el cum e.
Dacă a mai avut vreo relație înainte, dacă e mai timid în interacțiunile cu fetele, etc.
Ești în situația de a-ți asuma un risc calculat. Poate pur și simplu nu știe cum să deschidă conversația cu tine, dar îi place la nebunie de tine.
Dacă nu faceți nici unul vreun pas, o să rămână doar un concurs de holbat unul la celălalt.
Curaj, că nu are ce să se întâmple.
Baftă!

| annna27claudia explică (pentru Jonas94):

Sincer, chiar asa e... ne uitam unul la altul si nimeni nu zice nimic. Mie ca fata imi e rusine sa fac primul pas, mi-e teama oarecum pentru ca eu sunt doar o "fetiță" de 16 ani si el e barbat in toata firea

| Jonas94 a răspuns (pentru annna27claudia):

Vârsta este irelevantă în cazul vostru.
El te va vedea la fel de matură ca și el dacă deschizi discuția.
Nu toți băieții sunt așa de îndrăzneți.

| annna27claudia explică (pentru Jonas94):

Nu stiu, eu una am decis sa uit de el si sa inchid sentimentele in mine...

| elennax a răspuns:

Ignora-l, daca ai 16 ani nu iti recomand sa iesi cu baieti mai mari de 18.

| Dog4234 a răspuns:

Ai grijă mare cu astfel de oameni!
Nu te lua după aparențe. Cândva și eu am gândit la fel, că vezi dacă mă privește mă și place, dar nu a fost așa. M-am înșelat și am rămas cu inima frântă. Așa că îți dau un sfat prietenesc, mai bine încerci să cauți pe altcineva. Nimeni nu zice că nu ar merge doar că cei de vârsta asta au pretenții mult mai ridicate. Sincer, ăștia mici sunt mai copilăroși decât ăștia mari. Și au un suflet mai bun. Încearcă să mai cauți. Dacă cauți, găsești! Succes! laughing))

| Dobrogea a răspuns:

5 ani este o limită acceptabilă între 2 persoane. Dar dacă amândoi erați mai mari dar tot cu 5 ani diferență între voi poate ar fi fost altfel. Încearcă să-l testezi de mai multe ori să vezi dacă are suflet, dacă are suflet mare E de bine.