| Twister09 a întrebat:

Credeti ca va regreta fosta ca s-a despărțit de mine?
M-a lăsat după un an jumate pentru altul, a stat cu el o săptămână. I-a trimis ceva poze si ala l-a băgat pe un prieten de al lui sa se întâlnească ca de nu pune pozele pe Facebook. Si s-au despărțit.
După aceea a stat cu altul, ala s-a despărțit de ea.
Acuma vorbeste cu doi.
Pe ea o vad ca nu-i pasa, e nepăsătoare.
Credeti ca va regreta ca s-a despărțit de mine?
I-am fost mereu alături si i-am făcut toate poftele

20 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur nu va simti nici cel mai mic regret pentru ceea ce a facut si nici fata de sentimentele tale anterioare sau actuale. Punct. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacî nu se mai întoarce la tine niciodată, mai sunt importante pentru tine sentimentele ei, regret sau altceva?

| Andreeush a răspuns:

Ce contează dacă va regreta sau nu?
Tu mai poți să fii cu ea știind că nu este o fată serioasă?

| Sofer a răspuns:

Cu siguranta fara negret. Asa sunt multe femei din ziua de azi.

| alina2k18 a răspuns:

Cu ce te ajuta regretele?
Femeia isi vede de viata ca e a eiwinking tu la fel, e alegerea ei cu cine isi petrece timpul, ce ai vrea acum? Sa fie ca unii barbati? O pixxxda plangacioasa in cautare de drama? laughing

| OrdanKarris a răspuns:

Femeia este o fire emotionala, nu rationala. Ea cand s-a despartit de tine nu a avut criterii bine definite. Nu pur si simplu, s-a schimbat directia vantului, s-au schimbat si sentimentele ei pentru tine. Ea isi schimba starea emotionala precum vantul: imediat ce vede alt baiat sau baieti care-i ofera atentie, imediat sare pe ei si te lasa pe tine.

Daca tu crezi ca femeia e ca o banca unde toate investitiile tale vor putea fi retrase la nevoie intr-o zi, te inseli amarnic. Imagineaza-ti ca toate poftele care i le-ai facut sunt investitiile care u le-ai facut in ea in speranta ca intr-o zi sa primesti macar un sfert inapoi. GRESIT. O femeie nu functioneaza pe principiul ca ai facut in trecut multe chestii bune pentru ea, ci pe principiul "ce ai facut pentru mine astazi". Toate poftele care i le-ai facut o femeie le considera ca si cum sunt chestii normale, care i se cuvin, si nu va contabiliza ca ai facut tu nusce pentru ea. Probabil a si uitat de tine si de ce ai facut pentru dansa. In momentul asta e prea concentrata ce poate obtine de la alti baieti care probnabil si ei vor pati la fel ca tine.

Niciodata nu trebuie sa faci poftele unei fete, niciodata. Niciodata nu trebuie sa speri ceva de la o femeie pentru ca femeia nu e rationala, nu stie ce vrea, nu face lucrurile onorabil. O femeie trebuie pusa sa munceasca pentru fiecare favor si pofta care i-o faci. Trebuie sa o fortezi sa demonstreze la fiecare pas ca merita sa faci lucruri bune pentru ea. Si nu trebuie sa mergi pe principiul increderii cu dansa ca va face lucrul onorabil cu tine fiindca tu la randul tau ai facut o groaza de lucruri pentru ea. Nu. Tu trebuie in orice moment sa o pui sa faca lucruri pentru tine, sa o pui sa faca activitati simple: sa-ti aduca mancare, sa-ti impatureasca haine, sao pui in ipostaza aia in care ea sa investeasca in tine, nu invers. Doar asa va fi mai greu pentru o femeie sa te paraseasca. Cand tu oferi si ea primeste, ii va fi extrem de usor sa plece pentru ca o femeie cand primeste lucruri bune, ea crede ca i se cuvin si e ceva normal sa primeasca. De asta nu va fi recunoscatoare. In schimb cand o pui sa investeasca in tine, nu te va parasi asa usor tocmai din cauza ca va astepta din partea ta sa fie rasplatita pentru tot ce face pentru tine.

Probabil cand va avea 40 de ani isi va aminti ca ai existat, ca ai facut x, y, z pentru ea dar probabil nu-si va aminti de tine din motiv ca o cuprinde vreo mare dragoste. regretul ei dupa tine nu va fi pentru ca te iubeste, ci pentru ca va ajunge la o varsta la care i se vor dizolva admiratorii, nu se va mai inghesui nimeni sa o curteze si ii va fi dor de toate lucrurile care le faceai pentru dansa. Ea nu va regreta dupa persoana ta, ci dupa tot ce ai facut pentru ea.

Chiar daca va regreta dupa tine, va regreta pe motive egoiste. Treci linistit la urmatoarea si de acum incolo, NU mai fa toate poftele niciodata unei fete. In schimb fa-o pe dansa sa faca lucruri pentru tine: sa marga unde vrei tu, sa iti faca mancare, sa-ti aranjeze haine, sa-ti plateasca ea consumatia.Iar daca refuza sa se implice pentru tine sa fie clar ca acea femeie nu este decat o profitoare si singurul motiv pentru care vrea relatie este pentru ce poate obtine de la barbati, folosindu-se si de frumusetea ei fizica pentru a pacali barbati sa sta la coada ei. Nu sta la coada ei, daca ea nu se implica pentru tine deloc, insemanca ca are alte prioritati si oricat de bine ar arata, trebuie lepadata, INSTANT!

Cu cat faci mai multe eforturi ca o femeie sa te placa cu atat mai mult sa fie evident pentru tine ca acea femeie NU TE PLACE, NU TE VREA, dar sta cu tine pentru tot ce ii oferi, pentru ca de ce nu. Si cand prinde ocazia zboara la altul. Iar tu ramai si te intrebi daca va regreta dupa tine. Ma ierti ca am scris un roman dar cred ca anumite lucruri trebuie explicate.

| Lizuca1234 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ma ierti,dar raspunsul tau pare venit din Vaslui,anii lui ceausescu. daca asa consideri ca tii o femeie langa tine,cu principiile de mai sus, prietene, nu te supara, esti pe langa rau de tot.ori esti cocalar. ori tactu la fel a facut cu mama ta si normal ca ai luat exemplu ca deh. stai cuminte, o femeie nu este obiectul tau si nici sclava ta. iar tu numai barbat adevarat nu te poti numi. femeia nu e o fire emotionala in totalitate, suntem mai rationale decat voi barbatii in proportie de 100%, exceptand cazurile de retard sau cand tipa e proasta rau. deci, concluzie- o compatimesc pe tipa cu care vei fi/esti!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Lizuca1234):

Iar tu traiesti sub falsa impresie ca un barbat iti ofera tie relatie doar ca sa-i domini tu viata. Eu nu tin neaparat sa "pastrez" o femeie langa mine daca nu se comporta adecvat unei femei: adica sa fie supusa, placuta mie, nu galagioasa, sau combativa, nu refractara, nu impertinenta si nu nesimtita. Ai fi surprinsa cat de multe femei sunt asa cum spun eu, vorba aia, nu toate sunt la fel, cel putin nu la fel ca tine. Ceva imi spune ca esti singura si acum. Pari sa fi singura pentru ca traiesti cu falsa impresie ca un barbat te ia pe tine in relatie doar ca sa-i dictezi tu zi de zi de zi ce si cum sa faca sau sa fie. Probabil esti una din muierile alea care cred ca barbatii cauta provocari. laughing Cand te plictisesti de singuratate, lasa ciocul mai mic si poate vei avea si tu parte de relatie. Nu o compatimi pe tipa cu care sunt, e mult mai fericita decat tine.winking

| Anemona2020 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Lol. Pai faci toate astea când ești căsătorit. Doar nu o sa ieșim noi fetele cu un baiat la suc și sa plătim noi iauzi? Pai atunci eu sunt barbatu și el femeia nu?

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anemona2020):

Eh lasa ca nnu exista doar ritualul cu iesitul la suc singura metoda de a porni spre o relatie. Poate voi fetele nu, dar alte fete vor plati si suc si masa, stii tu, genul de fete care nu cauta mese si sucurui gratuite, genul de fete care le pasa de barbatul lor si nu ce pot obtine de la barbati fara a fi reciproce.winking Asta cu iesitul la suc devine cam demodata deacu. Se poate si in alte feluri. Cand eu ca barbat trebuie sa platesc pentru timpul unei fete, e clar ca acea fata nu ma place. Parca traiam in era egalitatii si a feminismului, unde ambele sexe sunt egale, ambele sexe muncesc, ambele sexe prospera. In lumea egalitatii, de ce as plati eu pentru tine? Si lasand la o parte egalitatea, sunt femei pentru care nu trebuie sa platesc nimic, care ma plac fara sa cheltui pe fundul lor. De ce te-as alege pe tine? Despre ce vorbim?

| Lizuca1234 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Prietene,nu domin viata nimanui. si spre mirarea ta, nici nu sunt singura. si stai sa ne intelegem-un barbat nu "ia" o femeie in relatie, ca nu e Dzeu. cred ca si tipa trebuie sa fie de acord. daca semeni salbaticilor tai stramosi si vrei o nevasta supusa, tacuta chiar si cand ii arzi una peste frunte ca nu e ciorba destul de fierbinte. LOL..sarmana femeie.e chiar cazuta in cap. daca e galagioasa ce are? daca e impertinenta care e problema? poate ca are un motiv, sau stai, poate ca are personalitate! sanatate si noroc!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Lizuca1234):

Tocmai ai demonstrat ca femeile nu sunt rationale, ci emotionale. Dintre un barbat si o femeie, femeie va innebuni mental prima de la lipsa de contact social, de la singuratate. Femeia este o creatura emotiva, sociala. Barbatul este o creatura rationala, constructiva, structurata, logica.

Ba da, barbatul ia o femeie in relatie. De ce zic asta? Simplu. Pentru ca Femeia vrea relatie infinit mai mult decat barbatul. Relatia este interesul mai mare al femeii si mai putin sau deloc a barbatului. Presupunand ca vrei relatie cu barbatul care-ti place: relatia nu exista pana cand barbatul care-ti place nu este si el de acord. Barbatul are ultimul cuvant in ceea ce priveste daca relatia exista sau nu. Si desi este oarecum important si pentru barbat relatia intotdeauna va fi o nevoie feminina. Eu ca barbat pot foooooarte bine si fara relatie. Sex se poate face fara relatie, eu ca barbat nu necesit atentie, nu am nici un sfert din cumulul insecuritatilor feminine. Uite de asta relatie este infinit mai importanta pentru femeie decat pentru barbat. Uite de asta barbatul ofera relatia, asa cum femeia ofera sexul. Fara acordul femeii, sexul nu exista. Ar putea exista dar s-ar numi viol.

Daca e galagioasa, afara cu tine, daca esti impertinenta afara cu tine si cu un sut in fund bonus. Nu ma intereseaza motivul. Nu tu oferi relatia, eu o ofer. Eu o ofer pentru ca eu ma pot lipsi de acea relatie infinit mai usor si mai repede decat tine ca femeie. Eu nu accept relatie cu o femeie ca sa ma fwuuta pe mine la ureche aiurea. Ca barbat am nevoie de liniste. Nu am nevoie de personalitatea ta. Personalitatea ta nu-ti tine maciuca sculata. Daca ai personalitate pastreaz-o pentru tine. Si apropo, sunt mirat ca ai relatie cu asemenea atitudine de tot rahatul. Imi este jena si mila pentru barbatul care te suporta. Dar pana si acel barbat intr-un final ii va ajunge cutitul la os si te va lepada ca un obicei prost. Si din nou, am mari indoieli ca ai relatie. Ma rog.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Lizuca1234):

Apropo de ce spuneai ca femeile sunt 100% mai rationale decat barbatii, te invit sa urmaresti asta: https://www.youtube.com/watch?v=nCyWOGg_bik

=)))))))))))))

| Lizuca1234 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Tocmai ai dat dovada de un misoginism iesit din comun. prea mult ego strica! succes in viata!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Lizuca1234):

Nu se numeste misoginism cand stiu, pot si efectiv inlatur din ecuatie muierile defecte, stricate.winking Stii vorba aia, nu toate sunt la fel? Sunt de acord 100% cu vorba aia. Nu toate sunt stricate ca tinewinking

Vrei cel mai umil, real, si direct sfat din partea unui barbat? Cu cat iti arati acea "personalitate" a ta, cu atat vei indeparta barbati. Vrei sa mori singura? Tine-o tot asa.

| Lizuca1234 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu știu care este mai stricat, sincer laughing cu atitudinea asta de metrosexual închipuit, ma gândesc ca degeaba te ajuta chipul(dacă te-ai ajuta) ca la gândire ești praf, tati happy

| OrdanKarris a răspuns (pentru Lizuca1234):

Cum spuneam, daca vrei sa sfarsesti singura, fara absolut nici o prezenta masculina in viata ta pana la adanci batraneti, continua sa faci ce faci acum, continua sa crezi ce crezi acum. Ti-am zis ca esti defecta si mi-am dat seama fara sa te intalnesc. E una cand iti spune o femeie asta, ti-o spune din motive de gelozie sau invidie. Dar cand un barbat iti spune asta ar trebui sa tragi un semnal de alarma. Esti o defecta, o stricata si ceva imi spune ca situatia ta se va inrautati si mai mult pentru tine. happy

| Lizuca1234 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Îmi e mila de tine și de faptul ca ai impresia ca ești atotștiutor. Ce sa mai... Defecta și stricata, sunt fericita și chiar împlinită alături de soțul meu laughing buhuhuuu

| OrdanKarris a răspuns (pentru Lizuca1234):

Ti-a trebuit mai bine de o luna ca sa-mi raspunzi. Asa de tare te-au afectat raspunsurile mele. laughing Abia dupa o luna ti-ai adunat suficient tupeu, ai inghit suficiente anti-depresive incat sa-mi scrii un raspunswinking Felicitari, se poate spune ca ai vointa. Cat despre sotul tau, ori minti de ingheata apele ca esti casatorita, ori acel sot al tau este printre cei mai mari masochisti pe care i-am pomenit de tolereaza si suporta una ca tine.winking Hai, fugi si mai baga niste anti-depresive. big grin

| Saya666 a răspuns:

Dacă spui că i-ai făcut poftele și astea clar va regreta și te va fraierihappy
Spor