| loredana_4897 a întrebat:

Credeti in relatiile la distanta? argumentati.

Răspuns Câştigător
| nobody88 a răspuns:

Relatiile la distanta... un numar mare din ele se destrama, poate nu azi nu maine dar in orice relatie distanta spune multe.

Ochii care nu se vad se uita. Gelozia lipsa de incredere tradarea, toate astea isi fac sigure loc intr-o relatie la distanta care la un moment dat pica. Se pierde increderea in partener apar certurile din cauza asta, se pierde respectul si toate cad ca la domnio. Daca o relatie se bazeaza pe incredere, respect, si intelegere reciproca distanta inverseaza polaritatea si le inverseaza in lipsa de incredere, lipsa respectului si lipsa intelegerii, orice gest mic si nevinovat se transforma intr-un discurs nociv care musca din bazele relatiei. Plus ca e foarte greu sa rezisti cand persoana draga este departe. Daca vrei argumentele pot curge foarte lin in continuare dar cred ca ai gasit cateva din argumentele care le cautai.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt ca niste anunturi publicitare care apar la televizor o perioada de timp. Nu cred.

| elasexygagica a răspuns:

Nu pentru ca nu poti face sex, iar relatie fara sex nu exista

| Yukari a răspuns:

Da eu cred ca o relatie la distanta poate fi frumoasa atat timp cat exista iubire adevarata si incredere reciproca.
Eu am o relatie la distanta de 2 ani si ne vedem in weekenduri sau la cateva saptamani, depinde de programul fiecaruia. Este si benefica deoarece atunci cand sunteti la distanta si va vedeti mai rar va este dor si atunci cand va vedeti va doriti mai mult unul pe celalalt.