| Andreea6272 a întrebat:

Cu ce pot inlocui un vibrator? ( vivrator pentru clitoris) Vreau raspunsuri cat mai sincere si tin sa mentionez ca am deja impliniti 18 ani

28 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cu o pernă.

| Andreea6272 explică (pentru Ofiintă):

Ma frec de multe ori de perna ma refeream ca poate exista un dispozitiv care sa vibreze ca vibratorul si sa fie mic

| Ofiintă a răspuns (pentru Andreea6272):

Există și asemenea dispozitive pentru stimularea clitorisului.

| Andreea6272 explică (pentru Ofiintă):

Mai exact ce dispozitive?

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai 18 ani il poti inlocui cu un penis. Nu vibreaza dar e mult mai satisfacator.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu jetul de apa sub presiune al dusului, proiectat direct pe labii, clitoris... pe toata zona vulvei. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Https://www.amazon.de/gp/product/B077VMMGRB/
Te costă ceva mai puțin de 250, dar te urci pe pereți.
Sau un aparat de masaj simplu:
https://www.emag.ro/......DB3NZBBBM/
sau alte „jucării" utile:

https://www.emag.ro/......DGVVSGBBM/
https://www.emag.ro/......DY8S68BBM/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu degetul.

| Frank51 a răspuns:

Cu telefonul pe modul vibratie, dar nu este la fel de puternic ca un vibrator.

| Andreea6272 explică (pentru Frank51):

Dar cum fac aceasta vibratie?

| Sofer a răspuns:

Folosește degetele.

| Andreea6272 explică (pentru Sofer):

Asa nu mai e satisfacator eu as vrea sa stau cu mainile intinse si ochii inchisi iar obiectul sa isi faca treaba singur

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea6272):

Obiectul sa isi faca treaba singur? Deci tot un penis e mai bun.

| siriusblack98 a răspuns:

Cu o bormașină și un șpiral de 22

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un bărbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fisting cu pumnul

| Roberrt21 a răspuns:

Periuță de dinți cu cap rotativ. Efectul utilizării sale va fi maximă numai dacă se vor aplica cele mai bune eforturi. Nu exagerați și încercați să începeți imediat utilizarea instrumentului în alte scopuri. Mai intai trebuie sa te excit putin cu degetele.
Duș. Utilizarea unei robinet de duș pentru auto-satisfacție este o tehnică destul de populară și eficientă. Un curent puternic de apă mărește perfect clitorisul. Astfel, femeia experimentează plăcerea aproape de la începutul masturbării. În plus, temperatura și capul apei pot fi schimbate întotdeauna.
Telefon mobil. Unul dintre mijloacele dovedite este un telefon mobil plasat în prezervativ. Standard pentru toate modelele și curios în termeni intimi este funcția de alertă la vibrații. Dacă apelați de la un alt telefon și lăsați dispozitivul pornit în vagin, puteți simți un simt asemănător vibratorului. Cu toate acestea, pentru aceasta este necesar să alegeți un telefon cu dimensiunea "corectă". Aceasta se referă la ceea ce poate înlocui vibratorul profund.
Aspirator. Folosind atașamente diferite, puteți experimenta această tehnică. Prin absorbția clitorisului, puteți obține o plăcere de neuitat.
Un masaj cu efect vibrator ajută. Utilizarea unui astfel de instrument este destul de potrivită pentru scopuri de auto-satisfacție. Efectuând o funcție vibrator, masajul este capabil să excita o femeie bine. Urcând, decât să înlocuiți vibratorul pentru clitoris, puteți să vă întoarceți în siguranță la această opțiune.
Puteți utiliza un deodorant, care are un cap rotativ - o minge. Sticla folosită și spălată poate fi folosită în acest scop. În acest caz, puteți să vă alăturați sau să vă loviți ușor, îndoiți și îndoiți. În acest proces, puteți obține senzații interesante.

| Andreea6272 explică (pentru Roberrt21):

Am incercat metoda cu aspiratorul sincer este de nederscris placerea provocată dar aspiratorul face cam multa galagie. an incercat si acea metoda cu periuta de dinti electrica dar satisface prea repede si nu mai am timp de momentele placute, in schimb metoda cu dusul mi s-a parut minunata de obicei cand fac dus scot capul dusului pentru o presiune mai mare si fac asta sub apa imi tin picioarele sus cracanate dusul il fixez spre clitoris la vizeta mica 3 minute dupa la medie 3 minute apoi ii dau drumul la maxim si stau acolo pana cabd nu mai pot. Dar de exemplu daca dupa iar vreau sa ma frec nu pot face dus de 10 ori...

| sorinCGS a răspuns (pentru Andreea6272):

Chiar m-ai făcut curios...cum cu aspiratorul?

| Andreea6272 explică (pentru sorinCGS):

Ii scoti acea matura cureti bine teava te cracanezi, pui aspiratorul in vagin sau pe clitoris si obtii cea mai tare senzatie mie sincera sa fiu imi place mult cea pe clitoris efectiv ma simt pe un camp cu flori metoda cu aspiratorul in vagin la inceput daca ai gaura stramna e mai greu si e cam dureros dar daca o ai larga si intra e perfect chiar aseara le-am facut pe ambele in acelasi timp si simteam ca mi-o face un barbat dupa am mers la dus sa ma masturbez putin si acolo, eu imi aprind ambele robinete unul pe clitoris si unul in vagin masturbarea a durat la 2 ore

| Anonimboy17year a răspuns:

Cu ceva ce vibreaza, eventual iti poti inlocui vibratorul cu mine... nu va regreta nici unul dintre noi, (fara obligatii)

| armand69 a răspuns:

Cu o limba

| AllexXtreme a răspuns:

Intri la setari sunete si ai acolo vibratie! Sau descarci aplicatii care tin vibratia telefonului continua dupa il bagi in prezervativ il bagi in pasarica si gata te satisface cat vrei tu happy dar poate esti singurica si pot veni eu odata de doua sa te satisfac cu limbuta

| Andreea6272 explică (pentru AllexXtreme):

Ar fi ceva laughing))

| AllexXtreme a răspuns (pentru Andreea6272):

As zic si eu iti ofer clipe de neuitat laughing

| Stochel a răspuns:

Cu un penis adevărat si care bărbatul respectiv sa iti ofere si un oral de vis sau cel mai bine pozitia 69 este super bine

| OFQuestions a răspuns:

Il poti inlocui cu un castravete fabio de la Lidl.