| tonyc7 a întrebat:

Cu ce vorbe credeti ca ar putea sa se bage in seama prima oara un barbat cu o femeie de 25-35 de ani cu care nu se cunoaste, pentru a deveni o cunostinta de incredere a acesteia (eventual chiar si viitorul ei iubit)?

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El câți ani are?
Dacă nu se cunoaște cu ea, trebuie să caute o conexiune.
Dacă nu, trebuie să provoace o întâlnire.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

De varsta apropiata.
Nu se cunoaste cu ea, repet. Si totusi are sansa sa o remarce destul de des (aceasta lucrand intr-un mall). Cum intra in vorba cu ea daca nu o cunoaste?

| GabrielaaGabiiii a răspuns (pentru tonyc7):

Ar putea sa faca glume acolo la casa cand cumpara ceva, sau sa o complimenteza. Ar putea sa o cheme sa caute un anumit produs cu pretextul ca el nu gaseste laughing.

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Cu Bună ziua. Așa intră în vorbă oamenii unii cu alții.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Asta e ceva prea simplu, o banalitate pe care o aude zilnic din partea oricarui nimeni.
O vorba care sa-i capteze interesul din prima, o vorba in urma careia ea sa doreasca dezvoltarea discutiei. Asta sunt curios sa aflu si din perspectiva altora, precum dvs.

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Nu pot avea un răspuns, o soluție standard. Depinde de circumstanțe, unde se află ambii în acel moment, ce este în jurul lor. Eu de exemplu improvizez acum pe tema măștii de protecție. Exemplu.
- Bună ziua, sper că nu vă deranjez. De cănd purtăm toți măști ies în evidență ochii. Am observat că aveți niște ochi foarte frumoși.
Etc.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Asta deja sună a avans! Şi, prin urmare, există mare şanse să fiţi interpretat că doriţi sex, că sunteţi vreun fustangiu ori vreun afemeiat. Interpretarea femeii, eventual şi a altora din jur care aud, e foarte sensibilă la o astfel de vorbă. Cu siguranţă îşi va zice în sinea ei:,, Ăsta doreşte să mă agaţe!"

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Eei, depinde cu ce voce o spui. Unele doresc să fie agățate.
Apoi îi ofer cartea mea de vizită pe care este adresa mea de email. Îi spun, dacă îmi scrie un email, îi trimit o poezie frumoasă scrisă de mine. Dacă mă refuză. spun mă scuzați și trec mai departe.
Kakaia prablema?

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Indiferent cu ce voce i-ai vorbi, te poate interpreta stramb si cu asta.
Daca ii vorbesti clar si energic, te poate interpreta ca esti un tip tupeist, obisnuit sa se dea la femei fara nicio jena.
Daca ii vorbesti timid si incet, te poate interpreta ca esti vreun introvertit ori vreun ciudat care n-a reusit pana la acel moment sa aiba o relatie serioasa cu o femeie.

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Dacă are nevoie de sex, va înțelege ce vrei și va interpreta ăn interesul propriu.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Nu sex doreste cel mai mult o femeie serioasa de la un barbat, ci sinceritate si o cat mai mare atentie acordata ei.

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Și după ce are sinceritate și atenție, de ce și le dorește, nu pentru
a fi apreciată ca femeie, ca să facă sex din care rezultă copii?

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Pana la copii e cale lunga. Si asta nu e ceva complicat deloc, din moment ce relatia devine una serioasa si oficializata.
Pasul cel mare si cel mai complicat ramane modalitatea de a face cunostinta cu ea (in calitate de necunoscut).

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Da, e foarte și super complicat. mai ales când din start îl concepi așa.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Da, aveti dreptate daca stam si ne gandim mai bine.

| NotNamed a răspuns:

Ii spui ca ai e46. Va înțelege perfect ce are de făcut.

| Paul754880338 a răspuns:

Exista un cod al manierelor, adevarat, e vechi si demodat, dar care spunea ca o femeie nu comunica cu un necunoscut. Deci prima data ar trebui, conform acelui cod, sa te prezinti. Apoi sa iti prezinti, pentru a caistiga increderea ei, cu lux de amanunte, intentiile.

| tonyc7 explică (pentru Paul754880338):

Unica mea intentie, cel putin pentru inceput, e doar de a o cunoaste, de a lega o prietenie. Cand incerci lucrul acesta cu o femeie, exista un mare risc de a fi interpretat ca doresti sex. Ceea ce e total gresit, una din marile prejudecati ale femeilor!